Skocz do zawartości

Modding "mikrofalówki"


Recommended Posts

Witajcie :)

Jest to mój pierwszy mod z prawdziwego zdarzenia

Głównym bohaterem jest obudowa Core X9 od TT

Na dzień dzisiejszy prezentuje się następująco:

http://zapodaj.net/images/57fbda1d2ced6.jpg

 

 

 

http://zapodaj.net/images/a26aecdfeb765.jpg

 

 

moja platforma to:

5820k 4,0ghz stock vcore

radek 7990

ssd 120 (nazwy modelu zapomniałem :P )

twardziel 1 tb wd black

psu Cm Hybrid Slient Pro 850w

=============

chciałbym zeby w końcu komp oprócz przyzwoitej wydajności maił równie przyzwoity wygląd

niestety core x9 to raczej rzadkość na forach więc też nie za bardzo wiem za co się zabrać.

Zamierzam go utrzymać w kolorystyce czarno czerwonej, coś w stylu rog

Póki co planuję zrobić to:

malowanie na czerwono

jakiś schludny midplate (najpewniej od Eldera :D )

i tu właśnie się zastanawiam

wywalić tackę i zrobić jednolity midplate który jednocześnie miał możliwość zamontowania mobo czy tylko częściowy?

druga kwestia: ma byc podświetlony czy lepiej dać gdzieś ledy?

myślę również czy dać cover który zasłania dolną chłodnicę czy też zrobić w ogóle nowy panel ale zamiast okna na całą wysokość dać tylko połowę a resztę z siatki

wszelkie sugestie mile widziane bo to mój pierwszy mod i więcej znaków zapytania niż odpowiedzi jak to wszystko zrobić żeby miało to ręce i nogi

Edytowane przez greghor
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Płyn to mieszanka biocide i środka antykorozyjnego.

Wąż to masterkleer. Niestety jak go kupowałem to nie miałem bladego pojęcia że aż tak bardzo wytraca się przez niego osad.

I tak to wszystko pójdzie do wymiany gdyż niedawno przyszły złączki i fillporty od barrowa.

Muszę się jedynie skontaktować z Elderem w sprawie midplata i odłożyć odrobine gotówki na ten cel więcej gotówki bo znając życie na tym się nie skończy

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Buda ma filtry, jednakże ze względu na brak czasu zrobiłem tylko fotki, nie bawiłem się w sprzątanie

a w międzyczasie....

 

 

http://zapodaj.net/images/ec7f62eb89215.jpg

 

 

tak jak wspomniałem wcześniej graty barrowa czekają, oby jak najkrócej bo nie mogę się doczekać aż wszystko będzie ukończone :P

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

witajcie

mój pierwszy modding bardzo rozciągnął sie w czasie, jednak w końcu prace ruszą na powaznie, zebranie wszystkiego przeciągnęło sie ze względu na obcięty budżet

pierwsza rzecz: podświetlany midplate i jednocześnie tacka płyty głównej

póki co tylko zapowiedź, fotki w w najbliższym czasie ;) ....

Pierwsze foto, jutro więcej ;)

 

wp_20160709_17_45_00_9kkko.jpg

 

 

Zacząłem się zastanawiać czy rzeczywiście overkill jesli chodzi o powierzchnie chlodnic jest mu potrzebny

Czy pojedyncza 420 sr1 z wentylami na 700 dałaby rade 5820k i 7990?

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

ta karta lubi gdy dostaje papu z gniazdka... starczyć pewnie starczy 420, ale na ile to już musisz pytać Sławka bo na Black Ice trochę pracował... moim zdaniem powinna starczyć jeśli nie będziesz szalał z kręceniem...

 

...co innego mnie boli, sam posiadam i nie mogłem wytrzymać więc podpinam tylko gdy muszę... WD Black - przenosi drgania po całej budzie, no i lubi się grzać dlatego 1 wentylator skierowany na dysk(i) by się przydał 

Link to post
Share on other sites

Co do hdd to akurat nie problem bo pozbyłem się ostatniego talerzowca i marnego OCZa Vertex 3 na rzecz Cruciala mx200 na M.2

Co do kręcenia samego Radka to powiem tak: Jest bieda z nędzą :D +100 na rdzeniach i praktycznie zerowy przyrost fps, takie uroki tej karty

W poniedziałek plexi pojedzie a cięcie wodą, otwory na mocowania poszły ładnie ale przepusty i otwory na fillporty wykraczają poza możliwości wiertarki...

 

==========================

 

Midlpate przyjechał z cięcia. Wszystko idealnie-dobrze że mi przeszło robienie tego własnoręcznie :)

Niestety nie mam jak zgrać zdjęć z aparatu więc zostaje tylko telefon do czasu aż złożę kompa

 

 

wp_20160713_10_29_42_ycutx.jpg

 

 

It's Time to bend!

Zaczynam brać się za gięcie rurek

Czy mielibyście jakieś ogólne wskazówki itp dla początkującego?

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Mnóstwo cierpliwości :) Zaczynaj od najdłuższych odcinków, w przypadku nieudanego gięcia będziesz mógł wykorzystać materiał na krótsze. Podgrzewaj powoli żeby nie przesadzić i nie "ugotować" rurki. Z czasem będzie tylko lepiej. 

Link to post
Share on other sites

W trakcie wyszedł problem z eloopami.

Ramka montażowa do chlodnicy powoduje że wentylatory są ściśnięte i nie kręcą się swobodnie bo mają lekko wystającą ramkę

 

 

wp_20160713_15_02_34_vbsra.jpg

 

 

W międzyczasie pierwsza rurka

 

 

wp_20160713_15_17_54_f2slz.jpg

 

Edytowane przez greghor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...