Skocz do zawartości

Zmiana telefonu i operatora - pomóżcie z wyborem


Recommended Posts

Moja mama jest w Orange od też jakoś 10/12 lat. Jeśli nie potrafisz się dogadać z konsultantem, Twój problem. U nas jest kwestia tego, że mamy w Orange 4 numery i Internet dodatkowy. I prawda jest taka, że nigdzie nie dostaniesz takiej oferty jak właśnie w Orange i nic się przy ich ofertach nie opłaca brać innego. Ja uważam, że autor tematu dokonał bardzo dobrego wyboru, na spokojnie wszystko przeliczył i zaoszczędzi przyszłościowo. To jest właśnie człowiek przedsiębiorczy :)

Edytowane przez CzornyProrok
Link to post
Share on other sites

Kochani...przyszedłem po radę po raz kolejny. Byłem już zdecydowany ale im więcej zgłębiałem się tym moja decyzja była bardziej niepewna. Nie chodzi mi tu o kwotę bo jak już wcześniej mówiłem  jest ona najkorzystniejsza...chodzi mi o sprawę brandowania i tego, że Orange góruje w tym, że o simlocku nie wspomnę. Czy to prawda, że Orange ładuje do swoich produktów tyle syfu, że telefony widocznie zwalniają? Jak to jest z brandowaniem a ewentualną reklamacją po wgraniu oryginalnego softu? Dziękuję Wam za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak wygląda sprawa brandingu i simlocka. Nie będę też pisał czy lepszy jest abonament czy karta, najważniejsze to przeliczyć co się lepiej opłaca. Przy nowej umowie w Orange faktycznie szału nie ma, ale już przy przedłużeniu i odpowiednim podejściu można ugrać fajne zniżki zarówno na abonament i telefon. Co do karty to nie wiążesz się umową, co za tym idzie, na przykład za rok może się okazać, że taki pakiet no limit z netem można mieć za 10zł a nie 29 lub prawie 70.

 

W kwestii telefonu się nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że tak. Natomiast trzeba się liczyć z faktem, że spłacasz w abonamencie telefon. I tak np. jeżeli w całym okresie trwania umowy zapłacę to moje słynne 1819 po odjęciu telefonu (żeby nie było, że zawyżam) 1400 zostaje nam 419. Podzielone na 24 miesiące wychodzi nam zawrotna kwota 17,45. Tyle kosztuje mnie miesięcznie abonament. Gdzie np w Virgin prawie to samo miałbym za 29 zeta. Pamiętajmy, że "za rok się może okazać" działa w dwie strony. Zawsze może się okazać, że pakiet No limit zostanie zdjęty albo jego cena podniesiona :) Tak jak mówię zależy co kto woli aczkolwiek patrząc na dzień dzisiejszy finansowo lepiej wychodzi abonament.

Link to post
Share on other sites

Ale jakim prawem? Przecież jeśli wina usterki nie wynika z zmiany softu a soft jest oryginalny producenta to dlaczego ma to unieważnić gwarancję? Mało tego przecież telefon naprawia producent a nie operator...czy wysłanie fona bezpośrednio do producenta nie załatwi sprawy? Wynika z tego, że mój telefon nie jest mój bo nawet softu nie mogę sobie na nim zmienić na oryginalny :)

Edytowane przez Archerito
Link to post
Share on other sites

Niestety taką firmy mają politykę. Firmy oficjalnie nie udostępniają swojego oprogramowania. Nawet jak masz telefon z brandem to w oficjalnym serwisie np Samsunga to wgrają Ci znowu z brandem tak jak było

To tak samo jak z innymi rzeczami. Nie jeden by telefon rozebrał i grzebał w podzespołach, zepsuł coś a potem się domagał naprawy bo przecież telefon jest jego. Firmy się zabezpieczają nie ma się co dziwić

Co do simlocka to najlepiej zdjąć kodem a potem go znowu można założyć

Teoretycznje można też wgrać brandowane oprogramowanie samemu przed wysyłką do serwisu no ale oficjalnie jest tak jak już pisałem

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz kupić telefon bez brandu w sklepie. Nikt Ci nie broni:) biorąc na abonament powinieneś się liczyć że będzie brand więc żadne bambuko:)

Nigdy wcześniej nie interesowałem się tematem. Właśnie bambuko bo niestety jeżeli wgrywane aplikacje bez mojej zgody są na tyle uporczywe, że nie da się ich ani usunąć a bardzo zwalniają telefon to coś tu jest nie tak. Wyobrażasz sobie, żebyś kupił komp na którym ktoś Ci coś poinstaluje a Ty nie możesz tego usunąć i spada jakość pracy? A co myślicie o Samsungu S5 i Nokii Lumia 930? Lepsze jest niż Sony Z3?

Edytowane przez Archerito
Link to post
Share on other sites

Z tym że bardzo spowalniają to przesada. Miałem S4 z t-mobile i praktycznie wszystkie dało się wywalić. Na słabych telefonach może to być odczuwalne ale na flagowcach niekoniecznie

Komputera nie kupuje się z brandem operatora. Niezbyt dobre porównanie

S5 i Z3 są porównywalne. S5 ma znacznie lepszy aparat i ekran amoled, a znowu Z3 lepsze wykonanie i dużo lepszą baterię. Ekran po włączeniu opcji super żywych kolorów chyba się to tak nazywa to wiele od amoleda nie odstaje

Teraz kwestia dopasowania to potrzeb

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, że się nie kupuje. To była ironia xD A co sądzisz o Lumii 930? Hmm...chciałbym coś niezniszczalnego co dobrze trzyma baterię. Telefon wymieniam bardzo rzadko ale jak już wymienię to na dłuzszy czas więc chciałbym, żeby był w miarę nowoczesny :) Mój ostatni fon to Nokia C3 więc resztę możesz sobie dopowiedzieć xD Poza tym miałem firmowy sprzęt bodajże Lumię 520 i pracowało mi się na niej w sumie ok. A właśnie a powiedz mi czy opłaca się kupować telefony z zagranicy. W sensie np na allegro można znaleźć Sony Z3 za 1350 ALE napisane jest, że telefon idzie 40 dni np z Chin i niby ma polską gwarancję. Czy takimi aukcjami warto sobie zawracać głowę?

Edytowane przez Archerito
Link to post
Share on other sites

930 jest ok jeśli nie przeszkadza Ci słaba bateria. Świetny aparat i bardzo dobry ekran

Jak chcesz niezniszczlny to musisz szukać czegoś całkiem innnego w działce pancernych telefonów albo zaopatrzyć się w etui love mei

Co do tych aukcji to nie warto. Telefony są z chin. W większości refubrished i niewiadomo co mają w środku i dodatkowo nie masz gwarancji producenta w Polsce. Dowód zakupu faktura vat marża więc lipa z gwarancją

Link to post
Share on other sites

Czyli raczej nie ma szans na to, żeby wszystko było super. Coś kosztem czegoś :/ Co do GPSa ok ale nie ukrywam, że moja praca wymaga ode mnie barrrrdzo częstych rozmów w terenie a tam ładowarki nie ma więc tak czy siak bateria musi mieć moc. Jutro zamierzam zadzwonić do autoryzowanego serwisu Sony i zapytać jak wygląda sprawa debrandowania na ich soft tela z Orange. I chyba jednak wybiorę tą Z3 ale czuję się niespełniony :D

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz kupić power bank jeśli bateria niedomaga a jeśi nie masz dostępu do gniazdka

Powiedzą Ci to samo co Ci napisałem wcześniej. Gadałem kiedyś o tym z kierownikiem punktu serwisowego Samsunga i jeszcze dodatkowo pytałem konsultanta online a Sony na bank będzie miało tak samo

Link to post
Share on other sites

Niestety taką firmy mają politykę. Firmy oficjalnie nie udostępniają swojego oprogramowania. Nawet jak masz telefon z brandem to w oficjalnym serwisie np Samsunga to wgrają Ci znowu z brandem tak jak było To tak samo jak z innymi rzeczami. Nie jeden by telefon rozebrał i grzebał w podzespołach, zepsuł coś a potem się domagał naprawy bo przecież telefon jest jego. Firmy się zabezpieczają nie ma się co dziwić Co do simlocka to najlepiej zdjąć kodem a potem go znowu można założyć Teoretycznje można też wgrać brandowane oprogramowanie samemu przed wysyłką do serwisu no ale oficjalnie jest tak jak już pisałem

Naprawiałem już kilka tel.   nokia ,motorola ,lg.i z serwisu przychodziły bez brandu .

Link to post
Share on other sites

A właśnie...co do tej ulotnej reklamacji. A jak się ona ma do rękojmi? Bo słyszałem, że nie ma się co bawić w reklamacje tylko powoływać się na niezgodność towaru z oryginałem. Jak to działa? Czy wtedy aby nie uda się ominąć tego nieszczęsnego debrandowania? Przecież nie są w stanie stwierdzić czy telefon kupiłem zdebrandowany czy w Orange?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...