Skocz do zawartości

Wybór obudowy Cube-Tower - OPINIE


Recommended Posts

Cześć!

 

Podzespoły jak w stopce (w skrócie: Asrock H81M, i3 4130, Fera2, Asus HD7790, BQ Dark Power Pro 550W, 2xHDD) chciałbym to upchnąć w takiej obudowie  http://www.morele.net/obudowa-kolink-satellite-cube-tower-czarny-satellite-806256/gdyż jestem ograniczony miejscem. Szafka RTV pod TV wys.22,5cm, szer.80cm, głęb.38cm

 

Teoretycznie wszystko się zmieści wg mnie, ale zanim kupię proszę o opinie może coś przeoczyłem. Proszę tez o opinie co do samej obudowy bo zbyt wiele informacji o nie nie znalazłem, obecnie moja obudowa to piekarnik z jednym wentylatorem 80mm z tyłu.

1. Czy wentylacja będzie wystarczająca?

2. Czy nie będzie głościej niż w piekarniku :D? (Jak ma się wielkość obudowy do chałasu)

3. Propozycje alternatywnej obudowy  max wys, 22,5cm może jest coś z miejscem na napęd?

Link to post
Share on other sites

Mam tę obudowę, ale na razie w pudełku, czeka na lepsze czasy aż w końcu zabiorę sie i złożę w niej coś, co zastąpi PS4, więc o tym, jak się sprawuje w akcji nic nie powiem, ale z tego co ją oglądałam, to wygląda dość solidnie, jakość blach jest akceptowalna, wykończenie i plastiki są przyzwoite. W moim egzemplarzu wentylator turkocze niesamowicie i jest do wymiany, ale był to egzemplarz z outletu, więc może to nie jest jakaś ogólna wada.

 

Natomiast nie zdecydowałabym się na wstawienie jej do szafki tej wysokości, bo jestem prawie pewna, że to 19cm to wysokość bez nóżek, więc de facto obudowa wchodzi na styk. A że ma kratkę wentylacyjną na górze, czyli na głównej powierzchni przez którą, przez którą ucieka ciepło, to zasłonięcie jej może znacząco pogorszyć odprowadzanie ciepła.

 

To jest jedna z najmniejszych obudów microATX w tym sektorze cenowym, które znalazłam (też mi zależało na wysokości), do tego mieści sporą grafikę (do 28cm, więc twoja się mieści), więszkość przewiduje montaż płyty pionowo, więc automatycznie będzie wyższa. Mniejsze są praktycznie tylko obudowy mini ITX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, ale najwcześniej jak mój brat wróci z domu, gdyż ponieważ ma jedyny komplet kluczy od kanciapki, gdzie leży obudowa, co ma się zdarzyć dziś lub jutro :)

 

edit: wentylator jest z tyłu, ale gorące powietrze i tak ucieka do góry, nie ma tak, że wentylator zapewni taki obieg, żeby to się nie działo (to samo jest w większych obudowach z większą ilością wentylatorów nawet), więc zastawianie góry obudowy nie jest korzystne praktycznie nigdy (nawet jak nie ma tam kratki, to ciepło jest oddawane przez metal obudowy tak czy siak, tylko mniej).

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...