Skocz do zawartości

Karta r9 280x uszkodzona po włożeniu starszej karty artefakty


Recommended Posts

Witam... zacznę od tego ze tydzień temu kupiłem kartę graficzna r9 280x ... wrzuciłem ja do kompa przetestowałem 3dmarkiem i było wszystko OK... ze względu na to że było późno kartę testowałem w grach następnego dnia .... po włączeniu gry GTA5 po 10 min grania temperatura GPU była 85 stopni... napisałem do osoby od której kupiłem kartę o tej temperaturze on odpisał mi że to normalna temperatura karty i bym się nie przejmował ... no ale jednak się przejmowałem i postanowiłem dokupić wiatraki do obudowy by zrobić lepszy przepływ powietrza i po tym działaniu karta nie przekraczała 70 stopni więc spokojnie grałem w gta5 i po jakiś 30-40 min grania zauważyłem na moment artefakt ... na początku pomyślałem ze to tylko coś w grze no ale pózniej zaczęło sypać białymi paskami .. grę wyłączyłem ale uruchomiłem BF4 tam po 20 min grania obrazem zaczęło szarpać i komp się zawiesił ... gdzieś na forum czytałem ze zainstalowanie starszych sterów może pomóc wiec tak zrobiłem no ale niestety było coraz gorzej aż nagle karta przestała wyświetlać nawet pulpit ... teraz przy instalacji sterowników w trybie VGA gdy sterowniki się instalują i jest moment jak zacznie zmieniać rozdziałkę zawiesza obraz robi się cały niebieski z pionowymi paskami i tak cały czas... zapewne karta już padła i jej nie wyratuje :( ... kolejny problem zobaczyłem dzisiaj jak wrzuciłem do kompa starsza kartę graficzną czyli HD 6870 którego mam od 2 lat i nigdy problemu zn im nie miałem ale jak uruchomiłem GTA5 na tej karcie pokazało się coś takiego (fotka niżej) i jak widać na zdjęciu pokazały sie też jakieś artefakty i czym to jest spowodowane ? czy jest możliwe ze ten r9 280x coś mi zniszczył i przez to druga karta padła czy to może być wina czegoś innego ?? reszta mojego PC

CPU: FX 8320 

MOBO: GIGABYTE 990XA-UD3 
RAM: 2x 4GB DDR3 1333mhz 
HDD 1x 500GB 1x 1TB 
chłodzenie na CPU Spartan Pro HE924 


zasilacz RADIX VI 650w

http://images76.fotosik.pl/169/d1b858e7117a2714.jpg

Link to post
Share on other sites

Oddaj na gwarancję po co czekać. Ja bym się nie męczył.

karta była kupiona bez gwarancji lecz sprzedający gwarantował ze karta działa również podesłał screena z 3dmarku ze wszystko ok... dał jedynie gwarancje 4 dni na rozruch a karta została wysłana w czwartek a doszła w poniedziałek przed godzina 15 akurat gdy wychodziłem do pracy ...  gdy wróciłem z pracy o 22 włączyłem na moment GTA5 i były wysokie temp na GPU po 5 min więc grę wyłączyłem bo bałem się ze coś się stanie we wtorek dopiero dokupiłem wiatraki i wtedy uruchomiłem znowu GTA5 i po ponad 30 min grania przy temp GPU 66-68 wywaliła artefakty ;/ zrobiłem test 3dmark tam przeszła bez problemu .. napisałem do faceta o problemie z karta w grach on nie odpowiadał starałem się dodzwonić telefonu nie odbierał a to już był 5 dzien od momentu zakupu ;/ póżniej postanowiłem włączyć grę star wars battlefront i tam grałem ponad godzinę i nic się nie działo po włączeniu bf4 problem taki jak w gta5... znowu napisałem do kolesia ze 2 wiadomości znowu starałem sie dodzwonić i dalej nie odpowiadał ... niestety musiałem iść do pracy i facet odezwał sie na maila dopiero we środę pisząc ze on niby testował karte w gta5 przez 10 min i nic nie było takie i ze to pewnie ja uszkodziłem karte bo wysoką temp miała no tylko dziwne ale ja testowałem grę ponad 30 min w momencie jak mialem te wiatraki i karta nie przekraczała 70 stopni a on wcześniej pisał ze 85 stopni to norma tej karty i coś już kręcił no i na koniec napisał ze termin odesłania karty minął wiec jej nie przyjmie ;/ ... no niestety zostałem zrobiony w jajo i zostałem bez kasy z uszkodzoną kartą ... wczoraj pojawił się problem jak wrzuciłem starego hd 6870 który zawsze działał i też pokazał artefakt w GTA5 wyżej fotka ... ktoś na innym forum napisał ze gniazdo w mobo moze uszkodzone i bym kartę wrzucił do drugiego bo mam na mobo 3 .. zrobiłem tak no i o dziwo już tego błędu nie bylo w GTA5 więc widocznie 1 gniazdo mi padło i czy to jest możliwe ze ten r9 280x wadliwy mógł uszkodzic mi to gniazdo czy jednak to gniazdo już było uszkodzone i przez nie mogły być te artefakty na tym r9 280x i to ono spowodowało padnięcie karty bo niestety teraz gdy podpinam r9 280x do innego gniazda komp uruchamia sie w obrazie VGA i gdy chcę zainstalować sterownik do r9 280x to jak jest moment mrugnięcia obrazu gdzie zmienia sie rozdziałka na 1920x1080 obraz staje się czarny i zawieszka kompa... po ponownym uruchomieniu kompa dochodzi do momentu logo windowsa i jak ma się załączyć pulpit jest czarny obraz i nic sie nie dzieje ;/

Link to post
Share on other sites

4 dni które dał sprzedawca liczą się od momentu odebrania przesyłki.

Masz jeszcze ponad 1h na deklarację o zwrocie karty.

Napisz np:

"Ze względu na wadę ukrytą chcę skorzystać z gwarancji rozruchowej udzielonej przez sprzedawcę. O wadzie nie zostałem poinformowany w momencie zakupu. Następujące uszkodzenie nie jest mechaniczne."

 

To będzie bardzo wiążące dla allegro.

 

Jak będziesz miał problem to zakładasz spór.

 

Więc działaj.


 

 

napisał ze termin odesłania karty minął wiec jej nie przyjmie ;/

Prawdopodobnie nie ma już kasy.

Więc będzie starał się kręcić.

 

Napisz że kartę zwracasz w ramach gwarancji udzielonej przez sprzedawcę.

Prawdopodobnie napisze że nie przyjmie zwrotu.

 

Załóż spór z allegro.

 

Poinformuj sprzedawcę że zrobisz ekspertyzę pisemną w serwisie komputerowym i kosztem obarczysz sprzedawcę, lub naprawisz ją na koszt sprzedającego jeśli jest to możliwe.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

napisałem do niego ale mimo tego iz napisalem ze zaloze spor na allegro i prawdopodobnie pojde z tym na policje on napisal ze termin zwrotu juz minal bo byl liczony od momentu wyslania paczki wiec towaru nie przyjmie i na tym koniec rozmowy ... spor na allegro juz zostal zrobiony

Link to post
Share on other sites

14 dni masz tylko jak kupujesz od firmy.

Allegro zgłoś sprawę z tytułu "odbiega od opisu sprzedawcy, posiada wady istotne".

Gwarancja 4 dni liczonych od momentu wysylki to już totalny wałek.

Kupie uszkodzona kartę, pozniej sprzedam. Dam 3 dni rozruchowej i wyśle ją ekonomicznym. Zanim połowę drogi karta zrobi, to już straci gwarancję.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Ehh zostalem zrobiony w jajo;( pieniadze odkladane przez 3 miechy poszly w bloto i zostalem z uszkodzonym towarem ...na allegro zostalo to zgloszone ale cos czuje ze nic z tego nie bedzie i pozostanie mi sprzedac karte jako uszkodzona i nic po za tym ;/ no nic dziekuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

Pewnie sam się zdziwił że karta odpaliła.

 

Masz link do aukcji na której kupiłeś towar?

no napewno sie zdziwil a najlepsze bylo jak mu napisalem ze w grze battlefield 4 wyskoczyly artefakty i jak mu to napiswlem to on na to ... Ze to wina gry bo jest slabo zoptymalizowana i w bf4 praktycznie kazdy r9 280x sypie artefaktami ... Oczywiscie mam link do aukcji wysle go jak bd w domu bo aktualnie jestem w pracy
Link to post
Share on other sites

Na sterownikach crimson są pewne drobne artefakty w BF4 i Wiedźminie 3, jak w pozostałych grach to nie wiem.

Sa pewne drobne artefakty moze i tak ale u mnie sypalo nimi jak oszalale i po chwili wieszalo obraz ... Dodam ze gralem w bf przez niecale 30 min i nic sie nie dzialo ale po 30 min w kazdej grze artefaktow pelni i zawias obrazu

 

 

aukcja na ktorej została kupiona .... 

 

http://allegro.pl/radeon-r9-280x-3gb-tanio-i5850724557.html

 

 

niestety spor na allegro jest dosc ostry bo sprzedajacy zaczyna twierdzic ze przegrzalem karte do niby 120 stopni  :o no po prostu smieszny jest facio no ale coz odpisalem sie dalej udpostepnilem cala rozmowe prowadzaca na mailu i dopisalem jezeli w sporze jakos sie nie dogadamy sprawa jutro bedzie zgloszona na policji 

Edytowane przez tigerrs
Link to post
Share on other sites

Co jak co, ale karty graficzne mają odpowiednie zabezpieczenia i nie wiem czy w ogóle jest możliwe osiągnięcie 120°C na tym gpu. Chyba standardowo przy 95°C zaczyna się throttling (obcinanie taktowania i napięcia), nie wiem kiedy następuje wyłączenie bo nie znalazłem na szybko ale wątpię, by było przy temperaturze wyższej niż 105°C.

Link to post
Share on other sites

Tutaj sprawa powinna zakończyć się na allegro.

Towar niezgodny z opisem. Karta sprawna okazuje się niesprawna.

Żadne gwarancje tutaj nie obowiązują.

 

Zanim pójdziesz na policję:

- Weź coś do picia bo to potrwa z 2h.

- Wydrukuj wszystko, aukcje, maile z potwierdzeniem zawarcia umowy, całą korespondencję z sprzedającym.

 

Gość dobrze wiedział co sprzedaje więc nie może czuć się poszkodowany.

Sprzedał ewidentnie uwalone GPU.

Link to post
Share on other sites

Co jak co, ale karty graficzne mają odpowiednie zabezpieczenia i nie wiem czy w ogóle jest możliwe osiągnięcie 120°C na tym gpu. Chyba standardowo przy 95°C zaczyna się throttling (obcinanie taktowania i napięcia), nie wiem kiedy następuje wyłączenie bo nie znalazłem na szybko ale wątpię, by było przy temperaturze wyższej niż 105°C.

... heh czytalem wlasnie o tym gdzies na necie i odpisałem mu w tym sporze 

 

////proszę mi tutaj nie wmawiać ze jeżeli w gta5 po 5-10 min grania była temperatura 80+ stopni to w bf4 po graniu 30 min przekroczyłem magiczne 120 stopni ... proszę wybaczyć ale aż taki głupi nie jestem by tak przegrzać grafikę zwłaszcza ze przy temperaturze 80+ stopni miałem obawy to myśli Pan ze dogrzał bym ją do 120 stopni ? co w sumie jest mało możliwe ze względu na to iż karta automatycznie podkręca wiatraki nawet do 80% przy 80 stopniach GPU ... dużo też czytałem na temat owej karty i problemu ... karta po przekroczeniu 90-95 stopni potrafi zmniejszyc taktowanie GPU jak i pamięci by spadła temperatura więc proszę nie wmawiać ze mogłem grzać kartę do 120 stopni bo to jest smieszne... dodam ze po pierwszym teście gry Battlefield4 gdzie Panu napisałem o problemie z artefaktami co widać na górze w przeprowadzonej rozmowie nie testowałem juz gry lecz pojechałem do sklepu i dokupiłem wiatraki by ochłodzić grafikę ... po dodaniu wiatraków dalej był problem gdzie napisałem o tym///

 

 

duzo tam było pisania bo w sumie wklejalem rozmowe mailowa z sprzedajacym na koncu tylko dopisałem cos takiego :

 

///To nie jest moja pierwsza karta graficzna z którą mam do czynienia .. pierwszy raz kupiłem używke i sie zawiodłem ... proszę nie wmawiać mi ze została uszkodzona przeze mnie bo jeszcze potrafię kartę podłączyć czy tez obserwować jej temperaturę zwłaszcza ze jest to karta używana ... Pan dalej może twierdzić ze niby rozgrzałem ja do tych śmiesznych 120 stopni a ja tak samo mogę twierdzić ze karta już u Pana była wadliwa i testował gry 5-10 min gdzie w tym czasie artefaktów nie było widać bądź wcale jej nie testował .... Jestem człowiekiem który został przez Pana oszukany wiedząc o uszkodzeniu karty bądź też nie ... ale to nie zmienia faktu ze karta była wadliwa i nic dziwnego że chce odzyskać moje pieniądze na które muszę pracować połowę miesiąca .... więc albo spór dojdzie jakoś do porozumienia albo sprawa zostaje skierowana na policje ..../////

 

no i po tej wiadomości sprzedający poszedł po rozum do głowy i zrozumiał ze karta mogła byc uszkodzona bądź wiedział ze wysłał uszkodzoną i wolał dalej nie ryzykować bo doszliśmy do porozumienia i pieniadze odesle na moje konto bankowe ... co prawda nie całą sumę ale taka ktora mnie zadowoliła ... bede stratny te ponad 150zł ale cos odzyskam nie szlajajac sie po sadach no i moze uda mi sie sprzedac karte jako uszkodzona przynajmniej za 150zl 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...