Skocz do zawartości

Czy chieftec 450w wystarczy?


Recommended Posts

Mam pytanie odnosnie zasilacza który mam teraz w kompie czyli chiefteca 450w ,czy pociągnie on zestaw q6600 3,2 ghz,asus p5k,4gb tam 800mhz i radona 4870.Jestem własnie na kupnie tego radeona , ale niechciałbym wymieniac tez zasilacza. Prosze o odpowiedz.:D

Link to post
Share on other sites

No tak, ale to niedobrze jeśli zasilacz ciągle chodzi obciążony. Dlatego możnaby pomyśleć nad wymianą.

 

Co do tego "sztucznego" 450W, mogę powiedzieć, że mój Chieftec 400W ma dokładnie takie same linie 12V ;) Wychodzi na to, że kupno wersji 450W totalnie nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Może się trochę męczyć jak napisał procek lecz powinien uciągnąć. Chiefteci są wytrzymałe więc prędzej jak będzie za duży pobór prądu to wywali bezpiecznik niż zasilacz padnie.

Dla porównania zapraszam tu

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=20&t=2018&st=0&sk=t&sd=a&start=0

 

Też mi się zdawało że dużo więcej prądu pobiera.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że powinien uciągnąć 4870, i quada 29A na linii 12V.

+3.3 V: 28A

+5 V: 30A

+12 V1: 14A*

+12 V2: 15A*

-12 V - 0.5A

+5 Vsb - 2.0A

* - nie więcej niż 22A

 

Nie ma wcale 29A, tylko 22A na +12V! Linie się nie sumują! Producent podaje maksymalne łączne obciążenie linii (przynajmniej powinien, niektórzy tego nie robią ;) )

Jak widać, wynosi ono 22A, czyli tylko 264W. Chociaż ten Chieftec wytrzymuje większe obciążenie +12V, to zależnie od egzemplarza różnie może być. A na pewno będzie się męczył, i to bardzo.

Link to post
Share on other sites

Tylko wiecie jak to jest. Maluch potrafi jechać 100kmph i Ferrari F430 też potrafi jechać 100kmph. Widać tą różnicę? :D

zgadzam się ale emocje podczas jazdy maluchem 100km/h będą nieporównywalnie większe ;)

Link to post
Share on other sites

myślę że to nie jest opłacalne...

jeżeli chcesz kupować nowego kompa z powodu zasilacza to powodzenia...

powiem tak ja mam tego qoltec'a i on ma lepsze linie 12v niż twoje... a gdy kupie e5200 będę czuł się nie pewnie...

wymień go dla świętego spokoju ;)

pzdr

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...