Skocz do zawartości

Komputer do gier do 2500 PLN


Recommended Posts

Witam. Proszę o ocenę lub modernizację planowanego zestawu. W temacie jestem zielony. Moja wiedza bazuje na innych postach.

 

Zastosowanie komputera : Do gier i Auto Cad'a

Maksymalna kwota : Max. to 2500

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej

Których części potrzebuję : "Bude"

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : Staruszek 1280x1024 19"

Specjalne wymagania : Napęd optyczny

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak

Własna propozycja zestawu :

Procesor I5 4460

Narazie udało mi się ustalić, że ten jest najlepszy w tym przedziale, a o reszcie sprzętu różnie ludzie piszą...

Inne : Brak

 

Z góry dziękuje :)

Edytowane przez AlbertDeSalvo
Link to post
Share on other sites

AutoCAD 2D/3D ? Do 2D wystarczy i5 z 3D będzie już gorzej.

 

Spokojnie da się pracować na i5, i w 2D i w 3D, w sumie dużej różnicy nie widać do momentu, kiedy nie zaczynasz renderować, z czym autocad i tak radzi sobie - umówmy się - średnio i raczej używa się go tylko do modelowania.

Link to post
Share on other sites

1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  AsRock H81M-VG4 /intel H81, LGA1150/ 1 x  Antec VP-PC 400W 120mm 1 x  Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1 x  GoodRam 8GB 1600MHz CL11 1 x  Zalman ZM-T3 USB3.0 (micro ATX) 1 x  MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5 128Bit (1178/7010)

 

2504 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Jeżeli chodzi o wydajność to jesteś w domu. i5 4460 oraz GTX 960 to maks w takim budżecie. Niestety odbija się to trochę na reszcie podzespołów. Cały zestaw w standardzie mATX. Zasilacz z wystarczającą mocą do takiego zestawu a nawet i z ładnym zapasem. GTX 960 jest bardzo mało prądożerną kartą. Pamięci w jednej kości z racji H81. Brak złącza wew. USB 3.0 na front obudowy ale to raczej nie jest jakiś wielki minus. 

Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedno pytanie, mianowicie w tej karcie graficznej jest szyna 128bit i czy 950 nie będzie bardziej opłacalna? (Kolega mi powiedział ...)

100zł dopłaty za około 15% wydajności więcej się opłaca. Szyna tutaj w niczym nie przeszkadza.

http://media.gamersnexus.net/images/media/2015/nvidia/gtx-950/gtx-950-fc4-1080u.png

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

R9 380 ma minimalnie wyższą wydajność. Tutaj wszystko zależy od optymalizacji danej gry. GTX 960 jest polecany z racji mniejszego poboru prądu oraz zdecydowanie lepszego oprogramowania. 

 

 

 

 

Zestaw praktycznie taki sam jak moja propozycja ale z gorszą obudową, GPU zapewne w wersji ITX. Warto dopłacić te 30 zł do tego co podałem wyżej. 

Link to post
Share on other sites

Jak już koniecznie chcesz coś z esc.pl to zobacz sobie A4Tech np. coś takiego A4Tech Bloody Gamming V3m [A4TMYS43980]

Nie masz się co martwić o sklep- jedyne miejsce gdzie coś może pójść nie tak to transport, ale z tego co mi wiadomo to dobrze je zabezpieczają przed spakowanie więc nie powinno być niespodzianek. Jak już się bardzo obawiasz tego transportu to ostatecznym rozwiązaniem jest zamówienie z jakiegoś sklepu, który ma odbiór osobisty.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie. Niestety mam teraz problem z owym sprzętem. Otóż przesyłka ładnie przyszła po świętach. Komputer działał sprawnie (moje obawy dotyczące sklepu się nie sprawdziły) aż do dziś. Mój brat z niego korzystał- grał w CS'a jeśli to ważne, nagle korek wywalił. Brat to "naprawia", wszystko się włącza ( drukarka, monitor ) tylko nie komputer. Podejrzewam, że zasilacz zawinił, ale nie wiem w jaki sposób. Niby nic nie było czuć, żadnego smrodu... Nie wiem co mam teraz zrobić. Proszę o pomoc.

Zapomniałem dodać, że nie było zasilacza, tego Antec'a i dali Aerocool VP450.

Edytowane przez AlbertDeSalvo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...