Skocz do zawartości

Komputer z używanych części


Recommended Posts

Witam, potrzebuję komputera za około 900-1000 PLN z używanych części. W miarę możliwości chciałbym pograć w gry oraz podkręcić co nieco. Ze starego laptopa wyjąłem dysk, więc można go pominąć. Zależy mi na możliwości rozbudowy oraz jakimś skromnym gtx, chociażby 260, ale większy nacisk kładę na procesor.

Edytowane przez Marceli99
Link to post
Share on other sites

co to znaczy większy nacisk na procesor? Nie ma sensu tracić pieniędzy na złomowate GPU, lepiej kupić lepszy procek i działać na integrze, za jakiś czas wsadzić coś lepszego niż gtx 250

 

O jakiej rozbudowie myślisz? Wymianie CPU? Wsadzeniu lepszego GPU?

 

Wszystko ma swoje konsekwencje, jeżeli chcesz złożyć najlepszy możliwy sprzęt za 1000 zł, idzie to zrobić. Jak chcesz go rozbudowywać to już inna sprawa 

 

Zakładając następujące ceny 

PSU - 100 zł (na allegro jest dużo zasiłek OCZ)

RAM - 4gb 80 zł

CASE - są i takie po 30zł, ale patrząc przyszłościowo - jakiś zalman z1 chociaż 140zł. Chyba, że na razie sobie postawisz na desce albo masz w garażu jakieś drewno i sam sobie coś zmontujesz 

HDD - mówisz, ze starego laptopa. Prawdopodobnie jest to jakiś hdd 5400 rpm - będzie zamulał ładnie. Ale dobra, do wymiany kiedyś

 

czyli mamy 100+80+140 = 320zł

 

Zostaje 680 na cpu+mobo+(?) gpu

 

i3 3220 300zł

mobo które uciągnie jakiś lepszy sprzęt w przyszłości - 250

 

i po kasie. Jak odłożysz - za jakieś 250 możesz dorwać grafę pokroju 6950/7790/gtx560

 

możliwa wymiana na procek porkoju i7 3770, jakieś OC, dołożyć ramu. 

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

co to znaczy większy nacisk na procesor? Nie ma sensu tracić pieniędzy na złomowate GPU, lepiej kupić lepszy procek i działać na integrze, za jakiś czas wsadzić coś lepszego niż gtx 250

 

O jakiej rozbudowie myślisz? Wymianie CPU? Wsadzeniu lepszego GPU?

 

Wszystko ma swoje konsekwencje, jeżeli chcesz złożyć najlepszy możliwy sprzęt za 1000 zł, idzie to zrobić. Jak chcesz go rozbudowywać to już inna sprawa 

 

Zakładając następujące ceny 

PSU - 100 zł (na allegro jest dużo zasiłek OCZ)

RAM - 4gb 80 zł

CASE - są i takie po 30zł, ale patrząc przyszłościowo - jakiś zalman z1 chociaż 140zł. Chyba, że na razie sobie postawisz na desce albo masz w garażu jakieś drewno i sam sobie coś zmontujesz 

HDD - mówisz, ze starego laptopa. Prawdopodobnie jest to jakiś hdd 5400 rpm - będzie zamulał ładnie. Ale dobra, do wymiany kiedyś

 

czyli mamy 100+80+140 = 320zł

 

Zostaje 680 na cpu+mobo+(?) gpu

 

i3 3220 300zł

mobo które uciągnie jakiś lepszy sprzęt w przyszłości - 250

 

i po kasie. Jak odłożysz - za jakieś 250 możesz dorwać grafę pokroju 6950/7790/gtx560

 

możliwa wymiana na procek porkoju i7 3770, jakieś OC, dołożyć ramu. 

Uhhh... i3? Chyba na razie będę grał na netbooku. Dysk mam akurat dobry. "stary" w sensie "mój poprzedni". 

Link to post
Share on other sites

nom, niestety, jakaś i5 to jest koszt 500-600zł, nawet na mobo nie wystarczy. Tak jak mówiłem, coś za coś. To jest sprzęt który będzie można rozbudowywać, a na stan dzsiajeszy najwydajniejszy nie będzie. Bez możliwości rozbudowy można kupić i7 920/ q6600/ w stare xeony iść. Otrzymasz sprzęt który wszystko udźwignie - ale nie będzie wszystkich najnowszych bajerów i przyszłościowej zamiany podzespołów. Twój wybór 

 

ewentualnie można szukać oszczędności - jak mówiłem, są i obudowy za 30zł na allegro. A czy chcesz coś takiego postawić to już twoja sprawa

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...