Skocz do zawartości

Jaki amplituner?


Recommended Posts

Wiesz, to nie wiele. A ta aukcja która podrzuciłeś dotyczy samych głośników, nie całych kolumn.

 

Myślę, że skoro słuchasz techno (jak ja, między innymi), to najlepiej zrobisz rozglądając się za mocnym zestawem 2,1 bazującym na mocnym subwooferze i "przeciętnych" satelitkach. Wierz mi, że w tej muzyce takie zestawy sprawdzają się wyśmienicie.

 

np Logitech Z-2300.

Link to post
Share on other sites

To może Z623, są tańsze.

 

Microlab, spoko, ale do techno? Bez sensu. Podobnie Altusy - te kolumny nie mają takiego łupnięcia jak wskazywała by na to wielkość głośnika niskotonowego.

 

Jak chcesz się bawić, to możesz poszukać ewentualnie jakiegoś tańszego suba aktywnego od zestawów Hi-Fi, i do niego oddzielnie dwie satelity, samodzielne, do techno jak znalazł, chociaż muszę przyznać, że Z-2300 zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Kolega je ma, zaś głównie kręci po gatunkach pokrewnych hardstylowi i breakbitom, jak zapuścił to na prawdę wszystko co ważne w tej muzyce było wyeksponowane.

Link to post
Share on other sites

Microlab, spoko, ale do techno? Bez sensu. Podobnie Altusy - te kolumny nie mają takiego łupnięcia jak wskazywała by na to wielkość głośnika niskotonowego.

Kolego powiedz mi po co do techno nisko schodzący mocny bas? Taki to chyba tylko do "rap of america". Do techno bas nie musi grac mocno ma być po prostu szybki.

 

Za 450-550zł można mieć takie coś:

 

http://allegro.pl/yamaha-a-560-kapitaln ... 45989.html

 

http://allegro.pl/unitra-alton-70-w-sup ... 88615.html

 

Zagra to dużo lepiej niż jakieś pierdziawki logitecha.

Link to post
Share on other sites

Zależy co kto lubi, ja na przykład w techno lubię nie tyle niski, co mocny bas. Szybki? Szybki to musi być w rocku, żeby się gitara nie zlewała z perkusją, techno zaś nie jest wielkim wyzwaniem, takie subwoofery spokojnie sobie radzą z elektronicznymi dźwiękami.

 

Zagra dużo lepiej... No może i zagra (moim zdaniem nawet na pewno), ale nie łupnie mocniej, Altusy nie są stworzone do takich rytmów.

Link to post
Share on other sites

Lukaszbass Może na początek lepiej jakby kolega kupił sam wzmacniacz i 2 monitorki a potem suba? Te pioneery to tylko jedna kolumna. Ja bym proponował na początek 2 monitorki + wzmacniacz. Nie widzę sensu pakować 3 droznych dość dużych kolumn+sub. Lepiej mniejsze monitorki lepszej jakości+ sub.

 

Lukaszbass - Jak sie sprawdza taki wzmacniacz przy zasileniu suba? Szczerze mówiąc nie próbowałem nigdy. Mam w piwnicy Yamahe A200 zobacze jutro czy pociągnie Rockford Fosgate P1.

Link to post
Share on other sites

A te altusy

 

No właśnie one moim zdaniem poza tym że grają cholernie głośno nic nie oferują sobą. I tak na takich głośnościach słuchał nie będziesz.

 

Ja bym ci proponował 2 monitorki + wzmacniacz na początek. Na alledrogo jest Tannoy R1 i do tego możesz dobrać denona z seri PMA.

Link to post
Share on other sites

No własnie o te mi chodziło(może sie troszke w cenie rozpędziłem). A ile masz kasy na wzmacniacz + 2 monitory to zaraz ci coś złoże.

 

Swojego czasu za 350zł były monitory własnoręcznie robione (bodajże przez osobę z forum elektroda) które zamiatały te tannoye jakością dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Hmm. Do 500zł

 

Wzmacniacz ten

 

http://allegro.pl/denon-pma-320-znakomi ... 28092.html

 

+ kolumny

 

http://allegro.pl/kolumny-jamo-studio-1 ... 45492.html (sam ich nie polecam sugeruje sie opiniami z internetu) nie mają zwrotnic niestety, weług mnie łatwo było by je spalić ale jezlei nie słuchasz głośno(w sensie bardzo głośno) będą w sam raz.

 

Co do monitorów jest nawet dużo w cenie do 300zł są kenwoody, denony, pioneery, Kef lecz żadnych nie słyszałem więc nie polecę Ci. Najlepiej napisz na forum elektroda.pl tam ci podpowiedzą jakie monitorki do 300zł dobrac do tego wzmacniacza.

Link to post
Share on other sites

Lukaszbass - Jak sie sprawdza taki wzmacniacz przy zasileniu suba? Szczerze mówiąc nie próbowałem nigdy. Mam w piwnicy Yamahe A200 zobacze jutro czy pociągnie Rockford Fosgate P1.

Jesli sub jest stabilny przy 2 Ohm i tam samo wzmak to wtedy wzmacniacz oferuje swoja pelna moc jaka posiada subowi,chcesz wiedziec jakby to gralo ;D w domu moge Ci powiedziec tyle ze trzym okno bo moze byc zle. Ostatnio robilem bass testa na swoim Re audio se 15 ;d ;d pod wzmakiem Technics SA-DX930 ( ciezko go znalesc na allegro) wzmak nie posiada duzej mocy ale swoje potrafi . A co do tematu to ciezko sklepac cos do 450 zl ,bo prawda taka ze za ta kwote to kupi sie wzmak i suba badz kolumny stereo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...