Skocz do zawartości

Benq xl2411z czy Asus VG248QE czy może inny do 1300zł?


Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić nowy monitor typowo pod CS:GO, do innych posiadam wystarczający. Zastanawiam się nad tymi dwoma, ale nie wiem na który się zdecydować. Benq  ma te jakieś firmware v3 i v4 i nie wiem o co z tym chodzi, gdyby mógł ktoś mi wytłumaczyć :D. Jakie są plusy jednego i drugiego a jakie minusy. Z góry dzięki. 

Link to post
Share on other sites

Im firmware większy, tym w teorii lepiej. Po prostu ten sam monitor, z poprawionymi błędami na które wcześniej ludzie narzekali.

Oba monitory są na matrycy TN, czas reakcji 1ms, oraz oba 144hz. 

Z tych dwóch wybrałbym BenQ, ze względu na kretyńskie podejście ASUSa do spraw reklamacji. 

Dodatkowo kupiłbym go w Niemczech, a dokładnie na Amazonie niemieckim:

http://www.amazon.de/BenQ-XL2411Z-24-inch-Gaming-Monitor/dp/B00HZF2JWA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1450194176&sr=8-1&keywords=Benq+xl2411z

Cena z aktualnym kursem niczym nie będzie sie różnić od polskich cen :)

Link to post
Share on other sites

Im firmware większy, tym w teorii lepiej. Po prostu ten sam monitor, z poprawionymi błędami na które wcześniej ludzie narzekali.

 

Oba monitory są na matrycy TN, czas reakcji 1ms, oraz oba 144hz. 

 

Z tych dwóch wybrałbym BenQ, ze względu na kretyńskie podejście ASUSa do spraw reklamacji. 

 

Dodatkowo kupiłbym go w Niemczech, a dokładnie na Amazonie niemieckim:

 

http://www.amazon.de/BenQ-XL2411Z-24-inch-Gaming-Monitor/dp/B00HZF2JWA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1450194176&sr=8-1&keywords=Benq+xl2411z

 

Cena z aktualnym kursem niczym nie będzie sie różnić od polskich cen :)

dlaczego amazon? :D 

Link to post
Share on other sites

Bo ma dobre podejście do klienta, masz 30 dni na zwrot (nie wiem czy nie 60).
Opłacają wysyłki i zwroty z tego co mi wiadomo.
Wysyłka generalnie darmowa. Jeszcze musze sie dowiedzieć jak serwis i ogólnie ASUS działa w Niemczech, bo będę prawdopodobnie (niestety) kupować znowu od nich monitor (PG278Q).

Link to post
Share on other sites

Bo ma dobre podejście do klienta, masz 30 dni na zwrot (nie wiem czy nie 60).

Opłacają wysyłki i zwroty z tego co mi wiadomo.

Wysyłka generalnie darmowa. Jeszcze musze sie dowiedzieć jak serwis i ogólnie ASUS działa w Niemczech, bo będę prawdopodobnie (niestety) kupować znowu od nich monitor (PG278Q).

A powiesz mi jak z aktualizacją tego firmware. Czy są z tym jakieś problemy? 

Link to post
Share on other sites

Ja mam zamiar kupić jutro monitor Asus VG248QE w Komputroniku za 1169zł, głównie do CSa, innych FPsów/RTSów/Mobów w przyszłości, dobry wybór? Ktoś posiada?

 

Jak dzisiaj byłem w Komputroniku spytać się czy mają w punkcie to koleś mi wyjechał z tekstem, że może lepiej byłoby dopłacić do IPSki czy monitora z 27cali, no ale IPS z 144hz to chyba już nie mały wydatek a 27 cali to za dużo na FPSy, czy mam rację?

Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

Czy można samemu zaktualizować nie wiem, nigdy tego nie robiłem i chyba nie będę miał okazji.

Najlepiej sprzedawcy spytać czy cokolwiek wie na ten temat (w sesnie jaki firmware ma monitor), a jak nie wie to niech sprawdzi, bo to warunkuje Twoje kupno.

Jakby z monitorem było coś nie tak to zawsze możesz go oddać, ważne żeby przez te 14 dni (pol) dokładnie go sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...