Skocz do zawartości

Planuję kupić komputer cel:granie i stream(Overwatch)


Recommended Posts

Witam .Szykuję się na premierę Overwatcha (granie i streamowanie) i planuję kupić nowego kompa bo nie wiem czy z mojego alienware z 580m coś jesio będzie.

Podam co złożyłem:

Corsair Air240 mATX

 

MSI Z170 Mortar/Asus Z170M PLUS(mATX - podejdzie pod r9-390? jakieś inne propozycje co do mAtxów?Nada się do podkręcenia i5-6600k? )

 

Intel i5-6600K ( czy to wystarczy do porządnego streamowania?Kupić box teraz żeby wyszło taniej?

A w przyszłości jakie chłodzenie żeby go podkręcić?

 

AMD r9-390 (planuję wstawić drugą w przyszłości ) - czy jednak GTX 970?

 

HYPERX 2x8GB ( które powinienem kupić?2133?)

 

Zasilacz EVGA SuperNOVA GS 650 80 Plus Gold (utrzyma podkręcony i5-6600k + 2xR9-390?czy szukać 850?)

 

Wiem że cenowo to wynosi ponad 3700 trochę dużo.. ale

Komputer nie jest mi potrzebny na już.Planuję mieć go w domu 3 godziny przed kurierem z Overwatchem w paczce czyt. koniec stycznia/max połowa lutego z tego co blizzard się wypowiada ( wiemy jak to oni :D ) więc półtora - dwa miesiące czasu.

I tu pytanie: czy jest szansa że te podzespoły potanieją ? mowa o gpu/cpu.Ktoś ma jakieś doświadczenie z poprzednich lat w takich zakupach ( bo ja nie składałem kompa od 13 lat :P ) , a jeszcze jakiś monitor 144hz do 1000 chce wyrwać :P ( liczę że też polecą przez te 4K )

 

Oczywiście mile widziane inne propozycje ( zwłaszcza że nowe gpu w 2016 ) ale myślę że skylake już musi być?

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez buddynho
Link to post
Share on other sites

3) Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

 

Co do monitorów 144hz to trochę powyżej 1000 coś się znajdzie, tutaj jest lista http://www.144hzmonitors.com/list/ nie jest ona zbyt bogata, same panele 24" i 27", po dokładniejsze informację radziłbym się kierować do http://forum.benchmark.pl/forum/29-monitory-i-projektory

 

Nowe GPU na bazie Pascala to dopiero okolice Q3 2016.

 

Jeżeli chodzi o ceny, jest teraz okres przedswiąteczny więc ceny mniej więcej do końca roku będą wyższe, później powinny się ustabilizować. Z racji że planujesz zakupy za jakieś półtora miesiąca, radziłbym poczekać mniej więcej tydzień lub dwa przed zakupem i wtedy ponownie kontynuować ten temat. Co do samej gry, wymaga ona 6GB ramu więc raczej celowałbyś w 16GB lub 12 (1 kość 8 i druga 4) do zestawu, samo streamowanie też zeżre swoje. 

 

Tego gościa zignoruj, przez kilka ostatnich dni nalęgło się spambotów.

Edytowane przez Petruss
Link to post
Share on other sites

 

3) Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

 

Co do monitorów 144hz to trochę powyżej 1000 coś się znajdzie, tutaj jest lista http://www.144hzmonitors.com/list/ nie jest ona zbyt bogata, same panele 24" i 27", po dokładniejsze informację radziłbym się kierować do http://forum.benchmark.pl/forum/29-monitory-i-projektory

 

Nowe GPU na bazie Pascala to dopiero okolice Q3 2016.

 

Jeżeli chodzi o ceny, jest teraz okres przedswiąteczny więc ceny mniej więcej do końca roku będą wyższe, później powinny się ustabilizować. Z racji że planujesz zakupy za jakieś półtora miesiąca, radziłbym poczekać mniej więcej tydzień lub dwa przed zakupem i wtedy ponownie kontynuować ten temat. Co do samej gry, wymaga ona 6GB ramu więc raczej celowałbyś w 16GB lub 12 (1 kość 8 i druga 4) do zestawu, samo streamowanie też zeżre swoje. 

 

Tego gościa zignoruj, przez kilka ostatnich dni nalęgło się spambotów.

 

 

Dzięki.No ten pascal to i tak pewnie pierwsze karty będą w koszcie 1000$   :D jeśli chodzi o ram to mówisz 8 nie wystarczy.To chyba taniej wyjdzie ten zestaw 2x8 kupić ( chyba z 400 na morele )

Ok temat odświeżę po sylwestrze  :)

Edytowane przez buddynho
Link to post
Share on other sites

Witam .Szykuję się na premierę Overwatcha (granie i streamowanie) i planuję kupić nowego kompa bo nie wiem czy z mojego alienware z 580m coś jesio będzie.

Podam co złożyłem:

Corsair Air240 mATX

 

1. MSI Z170 Mortar/Asus Z170M PLUS(mATX - podejdzie pod r9-390? jakieś inne propozycje co do mAtxów?Nada się do podkręcenia i5-6600k? )

 

2. Intel i5-6600K ( czy to wystarczy do porządnego streamowania?Kupić box teraz żeby wyszło taniej?

A w przyszłości jakie chłodzenie żeby go podkręcić?

 

3. AMD r9-390 (planuję wstawić drugą w przyszłości ) - czy jednak GTX 970?

 

4. HYPERX 2x8GB ( które powinienem kupić?2133?)

 

5. Zasilacz EVGA SuperNOVA GS 650 80 Plus Gold (utrzyma podkręcony i5-6600k + 2xR9-390?czy szukać 850?)

 

Wiem że cenowo to wynosi ponad 3700 trochę dużo.. ale

Komputer nie jest mi potrzebny na już.Planuję mieć go w domu 3 godziny przed kurierem z Overwatchem w paczce czyt. koniec stycznia/max połowa lutego z tego co blizzard się wypowiada ( wiemy jak to oni :D ) więc półtora - dwa miesiące czasu.

I tu pytanie: czy jest szansa że te podzespoły potanieją ? mowa o gpu/cpu.Ktoś ma jakieś doświadczenie z poprzednich lat w takich zakupach ( bo ja nie składałem kompa od 13 lat :P ) , a jeszcze jakiś monitor 144hz do 1000 chce wyrwać :P ( liczę że też polecą przez te 4K )

 

Oczywiście mile widziane inne propozycje ( zwłaszcza że nowe gpu w 2016 ) ale myślę że skylake już musi być?

Z góry dzięki za pomoc

 

Ad1 Myślę, że Z170M Mortar byłby lepszym wyborem ze względu na w pełni chłodzoną sekcję zasilania 

Ad2 Jeśli chcesz podkręcać to kupuj 6600K, jeśli nie to weź coś zablokowanego z płytą na B150. Chłodzenie zależy co Ci tam wejdzie. Czy to będzie jakieś kompaktowe chłodzenie "wodne" z chłodnicą 120mm/180mm czy powietrzne ;)

Ad3 Do streamu lepsza będzie 970'tka

Ad4 Do odblokowanego możesz nawet 3000MHz, ja bym celował w jakieś 2666MHz

Ad5 jak masz zamiar robić SLI/CF to weź coś mocniejszego, bo pracowałby on na jakieś 90% możliwości

Link to post
Share on other sites

Ad1 Myślę, że Z170M Mortar byłby lepszym wyborem ze względu na w pełni chłodzoną sekcję zasilania 

Ad2 Jeśli chcesz podkręcać to kupuj 6600K, jeśli nie to weź coś zablokowanego z płytą na B150. Chłodzenie zależy co Ci tam wejdzie. Czy to będzie jakieś kompaktowe chłodzenie "wodne" z chłodnicą 120mm/180mm czy powietrzne ;)

Ad3 Do streamu lepsza będzie 970'tka

Ad4 Do odblokowanego możesz nawet 3000MHz, ja bym celował w jakieś 2666MHz

Ad5 jak masz zamiar robić SLI/CF to weź coś mocniejszego, bo pracowałby on na jakieś 90% możliwości

dzięki, właśnie zdecydowałem że idę w tego 6700 bez k więc może polecisz jakąś dobrą b150 która udzwignie sli/cf

nic więcej oprócz mikrofonu czytnika sd i hero4black do tego kompa podłączać nie będę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...