Skocz do zawartości

Komputer dla gracza + streamowanie [do 5000]


Recommended Posts

Cześć, potrzebuję pomocy z dobraniem podzespołów do zestawu dla gracza/początkującego streamera.

 

Zanim przejdziemy do rzeczy chciałbym nadmienić, że moja dotychczasowa taktyka polegała na zakupie high-endowych podzespołów gdzie relatywnie cena nie grała roli tak aby starczyło mi to w pełni oczekiwań na najbliższe ~5 lat. Takim oto sposobem w 2008 roku zakupiłem:

 

Płyta główna: ASUS Rampage Formula
Procesor: Intel Core 2 Quad Q9550
Grafika: Radeon HD5870 (miałem inną ale na gwarancji wymieniono mi na taką)

(Do tego pytanie od razu czy coś z tego jeszcze za jakąkolwiek ludzką cenę można sprzedać?)

RAM: 4GB

I tylko "ostatnio" dokupiłem dysk SSD.

 

Natomiast niestety już taka konfiguracja do streamowania się nie nadaje i dlatego powoli przymierzam się do zakupu nowego zestawu. 

 

  • Zastosowanie komputera : gry, streamowanie
  • Maksymalna kwota : szczerze to nie wiem, dajmy na to max 5000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : do końca stycznia 2016
  • Których części potrzebuję : płyta główna, grafika, procesor, RAM (obudowe i dysk raczej uda się odzyskać z poprzedniego, o myszce i klawiaturze nawet nie wspominam)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie, nie umiem
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : BenQ 24'' XL2411Z
  • Specjalne wymagania : Wydajność która starczy na lata
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Obudowa Antec Nine Hundred, Dysk SSD HyperX, Zasilacz Coolermaster M700 Real Power
  • Własna propozycja zestawu : Sam z siebie póki co znalazłem propozycje procka i grafiki: Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming oraz Intel Core i7 5820K
Edytowane przez khorN91
Link to post
Share on other sites

Nie znam sie wiec sie wypowiem, skoro nie bedziesz podkrecac to nie potrzebujesz takiego procka z odblokowanym mnoznikiem.

Ja bym celowal w skylake ale poczekajmy na bardziej doświadczonych skladaczy zestawow.

 

No właśnie i tu pies pogrzebany, ja jestem aktualnie totalnie zielony w tym wszystkim, o ile jeszcze te 6-7 lat temu coś tam się interesowałem tak teraz zupełnie nie wiem co i jak.

 

Co do podkręcania to ja po prostu nie umiem ale aktualnie w tym zestawie miałem tego Q9550 z radiatorem Ninja Scythe i był podkręcony przez osobę która mi to składała ostatecznie do kupy, niestety później coś się stało i mi przywróciły się ustawienia fabryczne. Więc tutaj sprawa jest otwarta bo zawsze mogę albo się nauczyć albo znaleźć znajomego który potrafi i coś tam mi zawsze podkręci.

Link to post
Share on other sites

Kupa kasy na podstawkę 2011v3. Na ile czasu będzie ten zakup ? Planujesz dalsze modernizację za rok / dwa / trzy ... ? 

 

Tak jak napisałem do tej pory nowy komputer kupowałem średnio co 5 lat, natomiast nie wiem czy tym razem uda mi się na raz tyle kasy nazbierać, żeby od razu kupić coś za te 5-6 tys. więc powiedzmy że modernizacja za min. 3 lata

Link to post
Share on other sites

Masz monitorek 144 Hz. Szedłbym tutaj może w jakąś wydajniejszą GPU. GTX 980 TI ?

 

 

 

 

 

Za jakieś 5200 zł zmieścisz się z i7 4790K + MSI Z97 G43 + 8 GB DDR3 + GTX980 Ti

 

Tutaj pojawia się pytanie, bo nie jestem typowym graczem który gra w najnowsze gry na ultra ustawieniach itp.

 

Moje granie to w 80% CS:GO, a od marca/kwietnia Overwatch od Blizzarda (i głównie te dwie gry chciałbym streamować). Do tego sporadycznie jakieś inne gierki typu Heroes of the Storm, World of Warcraft (na pewno jak wyjdzie dodatek Legion), Diablo 3. Tak że tutaj wymagań chyba graficznych nie ma aż tak dużych. Nie wiem jeszcze dokładnie jak to się wszystko ma do tego nieszczęsnego streamowania, bo nie ukrywam jest to jeden z głównych powodów chęci modernizacji aktualnego stanu (bo zarówno CS:GO jak i Overwatch chodzą mi bez większych zarzutów, problem w CS:GO pojawil sie przy próbie streamowania).

 

Więc ostateczne pytanie czy jest sens pchać się w bardzo mocne GPU? Tak jak mówiłem, nie jestem do końca pewny ile uda mi się zebrać kasy, wiadomo do stycznia bede miał 2 pensje, święta i urodziny więc potencjał jest duży ale ostatecznie jeśli jest opcja 200-300zł zaoszczędzić na czymś czego przez najbliższe rok, dwa nie wykorzystam to może i tak trzeba by zrobić? To jest główny powód dla którego zwracam się tu do Was o pomoc  :) Muszę znaleźć złoty środek między ceną, wydajnością i potencjalną modernizacją za jak najdłuższy czas.

 

EDIT: Widzę, że płyty główne z socketem 1150 są dużo tańsze od 2011v3 więc może i różnica miedzy i7 4790K a i7 5820K nie jest znacząca i tańsza opcja jest lepsza? 

Edytowane przez khorN91
Link to post
Share on other sites

 

 

Więc ostateczne pytanie czy jest sens pchać się w bardzo mocne GPU?

 

Nie warto

 

 

 

Widzę, że płyty główne z socketem 1150 są dużo tańsze od 2011v3 więc może i różnica miedzy i7 4790K a i7 5820K nie jest znacząca i tańsza opcja jest lepsza?

 

4790K po OC spokojnie Ci tutaj wystarczy.  

Link to post
Share on other sites

Nie warto

 

 

 

 

4790K po OC spokojnie Ci tutaj wystarczy.  

 

Ok, czyli w tym momencie pewniakiem jest i7 4790K.

 

Płyta główna MSI Z97 G43 czy jakaś inna?

 

RAM 8 czy 16 GB?

 

No i ta grafika, rozumiem, że zostajemy przy GTX 970 - tylko która wersja?

 

I jak by to cenowo wychodziło?

 

A tak swoją drogą obudowa Antec Nine Hundred i zasilacz Coolermaster 700W Real Power będą się do tego nadawać?

Link to post
Share on other sites

Nadawać będą się nadawać. Chyba, że coś z nimi nie tak. 

 

 

 

Ok, czyli w tym momencie pewniakiem jest i7 4790K.

 

 

 

Płyta główna MSI Z97 G43 czy jakaś inna?

 

Może być

 

 

 

RAM 8 czy 16 GB?

 

Daj na start 8, później zawsze możesz dołożyć

 

 

 

No i ta grafika, rozumiem, że zostajemy przy GTX 970 - tylko która wersja?

 

A na czym Ci zależy ?

 

 

 

I jak by to cenowo wychodziło?

 

Na stronę sklepu i sobie policz ;-0 

Link to post
Share on other sites

Daj na start 8, później zawsze możesz dołożyć

 

 

 

 

A na czym Ci zależy ?

 

Jakie polecasz te kości? Bo akurat na tym to znam się chyba najmniej :( o ile wiem, że do tej płyty głównej będą DDR3 i jakieś firmy znam powierzchownie o tyle już który konkretnie model wybrać nie mam bladego pojęcia. Na pierwszy rzut oka znalazłem coś takiego http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/(nie będą wymagały dodatkowych ustawień z tą płytą główną którą zaproponowałeś?)

 

A co do grafiki to po pierwsze gdzieś tu wyczytałem, że do streamowania lepsza Nvidia, ja do tej pory mam Radeona i po prostu chcę teraz wypróbować GeForce. Ale szczerze mówiąc to nie wiem, która wersja jest lepsza w czym.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-970-gaming-4096-mb-ddr5-gtx-970-gaming-4g-649152/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

 

a może jakiś ZOTAC AMP Extreme Core albo Omega Core?

 

Takie dwie wpadły mi w oko ale czy to są jakieś pozycje warte uwagi to już wolałbym żebyście Wy ocenili

Edytowane przez khorN91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...