Skocz do zawartości

Płyta i procesor odpowiednie części pod kompa


Recommended Posts

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jaki procesor byłby najlepszy pod mój komputer , niedawno zmieniałem w nim grafikę i zasilacz ale też pora na resztę części budżet to 700-750zł , nie mogę wydać więcej bo bym musiał kupić w lutym dopiero a zamierzam pod koniec miesiąca ( wypłata ^^ 30 grudnia ) więc specyfikacja teraźniejsza :

 

Procesor:AMD 7750 2x2.7GHZ BE

Ram:DDR2 2GB 

Zasilacz : Corsair VS500W zmieniałem 1 mc temu 

Grafika : R9 270X 2GB 256Bit

Płyta:Jakiś gigabyte

 

szukam procesora używanego tak do 400-500zł nawet i mniej , zastanawiałem się nad i5 750 ale też nad i5 3470 tylko wiadomo do tego niedługo chcę dokupić chłodzenie i zrobić OC więc płyta musiałaby być dobra pod oc i nie droga  czekam na wasze wypowiedzi 

Edytowane przez tobigm4
Link to post
Share on other sites

MSI H81M-P33 + i3 4170+ 4GB DDR3 na start

W ~800 się zmieści , taniej raczej się nie da ..

http://www.bilder-upload.eu/thumb/b2cd62-1450081390.png

 

www.proline.pl

 

Na upartego możesz zrobić coś z używek na s.1155 , ale czy to będzie lepsze - najciężej dostać dobrą płytę w dobrej cenie .... w 1156 bym się nie pchał 

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

raczej interesuje mnie 4 rdzeniowy procesor a nie 2 , da się napewno przecież istnieje coś takiego jak używane części , a nic by mi nie dała przesiadka na i3 2 rdzeniową bo o graniu to bym mógł tylko pomarzyć 

Edytowane przez tobigm4
Link to post
Share on other sites

i3 ma 2 rdzenie ale 4 wątki :)

 

 

zastanawiałem się nad i5 750

i bije i5 750 na głowę

 

 

da się napewno przecież istnieje coś takiego jak używane części

i5 2400 ~400zł + mobo na h61 nowe 160zł + 4gb ram 


 

 

na i3 2 rdzeniową bo o graniu to bym mógł tylko pomarzyć 

 

jak do tej pory to na tej i3 chyba każdą grę udało się uruchomić w ultra wiec...

Edytowane przez lewiis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i3 ma 2 rdzenie ale 4 wątki :)

 

 

i bije i5 750 na głowę

 

 

i5 2400 ~400zł + mobo na h61 nowe 160zł + 4gb ram 

 

 

 

jak do te pory to na tej i3 chyba każdą grę udało się uruchomić w ultra wiec...

czyli wychodzi na to że warto zastanawiać się nad i5 2500k + płyta ;) ( ram mam 16gb DDR3 1600mhz hyperX , były w cenie 50% tańszej niż nowe ) 

Link to post
Share on other sites

Dozbieraj trochę pieniędzy około 400 zł i kup coś lepszego po nowym roku. Ja korzystałem z i5 750 przez 4 lata jakiś czas temu sprzedałem i powiem ci że ten procesor nie daje rady w nowych grach gdzie są mocno procesorowe miejsca i kładą nacisk na cpu po prostu fpsy lecą drastycznie. to podstawka 1156 musisz jeszcze ddr3 dokupić. jak chcesz używane koniecznie to 2500k. Jeżeli w lutym będziesz mógł dorzucić parę groszy to kupisz i5 4460, 700zł plus mobo 300zł i ramddr 3 będziesz miał na lata a ceny po nowym roku spadną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie tłucze zawsze cztery rdzenie warto mieć rodzynek pentium extreme edition 840 z oc 3.73ghz test od agent_007 w bf 35-47 fps z tym ze pobiera z gniazdka 620wat z tej gry a pozostalych jakies 500wat jak widać tak stary proc po oc jakoś daje rade chociaż pobór prądu zabija lga 775 juz lepszy jakiś quad z seri 9xx 45 nm wiec i5 750 np z oc 4.2ghz czy 4.0 jeszcze radzi sobie nie jest najgorzej najlepiej jak chcesz używek bierz 2500k i polecam oc zrobić bo aż żal nie robić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...