Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam z góry przepraszam jeżeli umieściłem ten temat w złym dziale, lecz nie wiedziałem gdzie dokładnie mogę go założyć.


Mój problem zaczął się jakiś czas temu. Komputer zaczął się zawieszać, obraz jakby zamroziło. Komputer chodził, niby działał, a nic nie mogłem zrobić, czasem do tego wyłączała się myszka(podświetlenie). Pomaga jedynie reset komputera, a czasem i to zawodzi i muszę resetować go z 3-4 razy dopiero wtedy zaskoczy. Próbowałem przeskanować go w poszukiwaniu wirusa, lecz nic nie znalazłem, wtedy przeinstalowałem system, nic to nie dało. Zmieniłem kartę graficzną, bo myślałem, iż może z nią coś nie tak, ale to też nic nie dało, odłączyłem dysk hdd, zostawiłem tylko ssd, to samo, zmieniłem miejscami pamięci ram (nie wiem czego oczekiwałem http://forum.itpc.net.pl/public/style_emoticons/default/smile.png ) też nic. Bardzo proszę o pomoc gdyż już nie mam siły. Z góry dziękuję za każdą pomoc w rozwiązaniu problemu.


 


PSU xfx xtr 550W gold


AMD Phenom 840


ga-870a-ud3 rev3.0


hd6870 od gigabyte/próbowałem też geforce 8600 gt wiem że leciwa karta ale nic innego nie maiłem pod ręką


Link to post
Share on other sites

Rozważał bym bardziej sprawdzenie dysku, płyty głównej bądź procesora. Sprawdź dysk hdtune, procek occt. Zacznij od dysku bo miałem kiedyś coś podobnego tylko z bluescreenami. Okazało się że miałem do wymiany dysk, padł kontroler pamięci ram na płycie głównej i procesor w jednym czasie. Wszystko poszło na gwarancje.. Teraz zmieniłem całego PC, tamtego sprzedałem mam spokój. Pamięć ram testujesz memtestem

Edytowane przez kory2
Link to post
Share on other sites

sprawdziłem błędy krytyczne i jedyne to mam resety "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania. Kernel-Power"

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

pracownik znajomego się nie spisał powiedział iż karta jest walnięta i dał inną do przetestowania, ale jest to samo, zrobiłem 2 testy na occt power supply i dwa razy wywaliło wrzucę odczyty z trzeciego testu który przerwałem po chwili http://imgur.com/a/7lyLv czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest ok ?

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

wreszcie udało mi się dojść do porozumienia i do jutra ma wymienić zasilacz, potem pamięci jeżeli zasilacz nic nie da. Wtedy Będzie wiadomo co się stało. Aktualnie wyeliminowałem dyski, kartę graficzną. Jutro możliwe że zasilacz i pamięci wtedy zostanie najprawdopodobniej płyta główna bo procek raczej się nie psuje ;).

Link to post
Share on other sites

wreszcie udało mi się dojść do porozumienia i do jutra ma wymienić zasilacz, potem pamięci jeżeli zasilacz nic nie da. Wtedy Będzie wiadomo co się stało. Aktualnie wyeliminowałem dyski, kartę graficzną. Jutro możliwe że zasilacz i pamięci wtedy zostanie najprawdopodobniej płyta główna bo procek raczej się nie psuje ;).

Uwierz mi że procek się psuję. Sam trafiłem na takiego procka. Nie wiedziałem co się dzieje, bluescreeny pamięci ram, bios, dysk twardy, chyba szły wszystkie po kolei. Stwierdziłem zrobię format i zainstaluję nowy system, i podczas instalacji blue screeny, oddałem do serwisu oni mieli to samo. i wykryli wadę procesora. Wymiana i od razu lepiej.

Link to post
Share on other sites

Już po wszystkich testach, stwierdzili że to na 90% płyta/procek. Powiedzieli żebym jeszcze sprawdził jedną rzecz to będzie 100% pewności. Tak więc idę sprawdzać i niedługo odpiszę :)


Ok na 99,9% jest to płyta głowna/procesor myślę że temat do zamknięcia dziękuje za pomoc i aktualnie poszukuję sprawnej płyty głównej do podkręcania i procesora (i7-4790k lub i5-4690k)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...