Skocz do zawartości

Głośniki 2.1 do mikro pokoju. Muzyka (~500)


Recommended Posts

Witam!

 

Budżet: Okolice 500zł

Czego potrzebujesz?: Głośniki 2.1 z racji małego pokoju

Przeznaczenie: Muzyka, ew filmy i gry ale to pobocznie

Źródło: PC

Oczekiwania: Jakość dźwięku oraz bass

Inne: Nie będę słuchał muzyki na full lecz nie będę słuchał też cicho :D

Link to post
Share on other sites

Odpuść sobie suba w tym budżecie, chyba że lubisz pierdzenie :). Basu Ci będzie niemało biorąc edifier r2600 (tez o nich myślałem, finalnie wybrałem r2730db bo są bardziej zrównoważone): to ciepłe kolumienki 2.0 które mają całkiem sporo basu na ustawieniu 0 na pokretle, a masz tam możliwość sterowania +- 6db. Alternatywnie masz microlab solo 6c

 

Jeżeli jednak koniecznie potrzebujesz pierdziawki to microlab fc530 aczkolwiek to jest po prostu mniejsze zło i lepszą opcją jest to co podałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

Polecamy jednak przekonać się do 2.0 bo tam głośnik niskotonowy i tak będzie miał podobną wielkość membrany do tej z suba z zestawów 2.1 do 1000zl. A będziesz miał o wiele lepszą jakość. Szczególnie że sam piszesz ze to bardzo mały pokój, zatem sub ma tu bardzo małą rację bytu :)

Link to post
Share on other sites

R2600 albo solo 6c,

2730 też trochę tego basu mają, szczególnie jak sobie podkręcisz na potencjometrze ale one są analityczne/zrównoważone, nie jakieś super efektowne. Nie ubarwiaja dźwięku, albo robią to w sposób minimalny. Po prostu przekazują utwór taki jakim jest :).

Link to post
Share on other sites

Piszą dobre opinie bo je zazwyczaj kupują ludzie którzy wiedzą czego chcą w audio albo słuchają przed ;). Tak jak pisałem to bardzo dobry sprzęt ale gra sucho, dość liniowo. Bez fajerwerków etc. ;) W tym przedziale chyba nic lepszego nie ma, ja przynajmniej nie znalazłem a szukałem niedawno :). Tyle tylko że ja szukałem właśnie neutralnego brzmienia.

Link to post
Share on other sites

Hmmm mam teraz straszny mętlik w głowie bo ten naturalny dźwięk powinien być dobry ale... no właśnie jak zawsze jest ale i w tym przypadku jest to poczucie ze gdzieś może być coś lepszego :D cos przy czym jak włączę muzykę bede mógł leżeć i jej słuchać. A i głównie chodzi mi o to barwę dźwięku bo na tym mi zależy już teraz najbardziej. Ale dobre budżet mały to i nie ma się czego spodziewać

Link to post
Share on other sites

Ja bym do trapu i tego rodzaju muzyki jednak poszedł w ciepłą/ciemną barwę albo Vke. A do tej bliżej r2600 ;). Ale najlepiej się przejdź do jakiegoś media Markt czy gdzieś gdzie mają te głośniki i poproś o włączenie. Chyba komputronik głównie je ma.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...