Skocz do zawartości

Komputer do biura bez karty graficznej do 1200zł


Recommended Posts

Witam wszystkich

Potrzebuje komputer do biura do obsługi programów tj Subiekt GT Sello itp.

Mam dysk 250SSD z poprzedniego, powinien wystarczyć. Skupmy się na pozostałych podzespołach, wyłączając grafikę (nie będzie potrzebna).

Zestaw musi być dość mocny i szybki, praca w biurze musi przebiegać sprawnie - czas to pieniądz :)

Z góry dziękuję za pomoc

Szymon 

Link to post
Share on other sites

Subiekta znam Sello nie, ale jeśli to coś w podobnego to.. teoretycznie cokolwiek wystarczy.

 

Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/(wiele razy stosowany nigdy nie było problemu, dobra firma, zapas mocy.. ale solidność dla kilku zł niżej nie warto szukać.)

Płyta: teoretycznie każda, dobierać raczej pod potrzebne złącza, czyli, ilość USB, USB 2.0 3.0.. wyjścia pod drukarke fiskalną jak potrzeba. Przy pracach biurowych komputer nie bedzie sie meczył (chyba, że zdusimy go kurzem bo nikt nie sprzata, z doświadczenia wiem jak na serwis sie kiedyś jeździło). MSI h81.. na spokojnie wystarczy.

Ram - 4GB 1600 - cena niska w zupełności wsytarczy.

Obudowa - tutaj zaleznie gdzie to bedzie stało, w biurach czesto rozstawienia sa bez sensu.. koło grzejnika etc.. jak masz dojscie informacje gdzie to będzie stać, obudowe dobierzesz pod konkret. Teoretycznie cokolwiek ;) Praktycznie o wzgledny przewiew trzeba by zadbać, minimum wyciagajacy za procesorem wiatraczek by sie przydał.

Procesor - pentium, celeron w zupełności wystarczy.

 

Powyzej opisałem minimum. Wiekszy budzet warto w tym przypadku zainwestowac w lepsze chłodzenie procesora -> obudowe -> Procesor -> ram w tej kolejności. Mało racjonalne w domowych warunkach ale jak na biuro to moim zdaniem taka kolejnosc, bo zestaw na spokojnie moc wystarczy a cisza kultura pracy komputera bedzie skutkowac tym ze pracownik bedzie czuł się lepiej.

 

Czasami mnie dziwiło jak pracownicy "jakiejśtam" firmy pracuja gdy na seriw do windowsa ;) przybywałem a tam w pomieszczeniu 3 STARY odpalone na pełnych obrotach silnika ;) jak na budowie czy lotnisku ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogromne dzięki za pomoc i zaangażowanie.

Ad. mszark - monitor już jest, system Windows 7 najlepiej

ad. Echnaton - racja, chodziło mi o bez dedykowanej karty graficznej, nie doprecyzowałem

 

Practiced mbe13 i Murta, dziękuję za informacje, szukam już wg waszych wytycznych. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...