Skocz do zawartości

Galaxy S4,S5 czy A5


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dawid0032,

Recommended Posts

Witam

tak jak w temacie, zastanawiam się który z nich, S4,S5 czy może A5? A może inny producent i Z2?

Który byście polecili do codziennego użytku? Powiedzcie mi jeszcze jak się trzymają cenowo, bo nie wiem jak ja patrzę ale w jednym miejscu telefon kosztuje 800 a w drugim 1200 :) podejrzewam że zależy to od pamięci. Najchętniej zmieściłbym się w kwocie 1200 zł. Oglądałem filmiki mobzilla i oto jakie wnioski wyciągnąłem. Najlepszy design ma A5, ale sporo starszy S4 ma porównywalne jak nie lepsze możliwości. Z2 ich wyprzedza, ale nie przekonuje mnie jego interfejs wewnętrzny, praca w aplikacjach. S5 jest chyba najlepszy ale pewnie i cena dobija. Powiedzcie co sądzicie

Link to post
Share on other sites

Na początek to ile maksymalnie możesz przeznaczyć i do czego będziesz używać. Wypełnin wszystko według wzoru

Co do cen to nie zależy to od pamięci bo były tylko wersje u nas z 16gb. Można to przecież sprawdzić w specyfikacji ale widzę że tego nie zrobiłeś

Cena zależy od sprzedawcy i skąd urządzenie pochodzi. Te najtansze to zazwyczaj refuby z chin i bez gwarancji producenta czyli należy takie odrzucić

Tanie też mogą być od ludzi co dostali urządzenie na przedłużenie umowy u jakiegoś operatora. Tutaj jest wszystko ok jeśli jest faktura vat 23%

Potek droższe są od handlarzy a na koniec sklepy typu x-kom itp

Zapoznaj się też z tym

http://forum.benchmark.pl/index.php?/topic/171615-Gwarancja-serwisowa,-F-VAT-marża-itp.---Jak-nie-dać-się-oszukać?-Poradnik-kupującego

Link to post
Share on other sites

Telefon tylko do użytku codziennego najlepiej do 1200 zł. Nowy, nie chce się bawić w używane bo w smartfonach to spore ryzyko moim zdaniem. Problem w tym że 2 lata temu jak wybierałem telefon to skusiłem się tylko na wygląd i telefon po pół roku zaczął sypać wadami. A miał raptem 4 gry zainstalowane i kilka lekkich apek. Nie chcę powtórzyć tego samego. Co do cen to sprawdzałem na ceneo i rozbierzności są duże dlatego nie wiem czym sie sugerować. Myślałem właśnie że to przez pamięć

Link to post
Share on other sites

potrzebuję dobrego aparatu, telefonu który nie będzie się zacinał po wgraniu kilku apek i gier. odkąd zacząłem się rozglądać za nowym telefonem od razu pomyślałem o A5 jednak chodzą głosy że nie jest wart swojej ceny, wymięka przy S4


dlatego proszę o radę, bo 2 lata temu LG L5 też miał dawać sobie radę a jednak nie dał i dosyć szybko wymiękł

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A5 ma spory plus nad S4. Jest to odchudzony touchwiz, który nie zamula jak w S4(miałem s4 więc wiem co pisze)

Teoretycznie S4 ma lepsze podzespoły ale tego nie widać w codziennym użytkownaniu właśnie przez tego touchwiza

Na plus S4 to lepsza rozdzielczość ale w A5 też jest ok. Obydwa mają amoleda

Wykonanie na ogromny plus A5. W S4 plastik. Trzeba bardzo dbać i uważać na niego

Jest jeszcze wersja ze Snapdragonem 800 czyli I9506. Nad tą by się można było zastanowić ale z pewnego źródła będzie to bardzo wysoka cena więc już lepiej zastanowić się nad S5 albo S5 neo jeśli koniecznie chcesz Samsunga. Teraz neo jest u operatorów więc można upolować dobrą okazję. S4 bym odpuścił bo jest stary

Z tych dwóch ja bym wybrał A5. Jeśli dochodzi S5 to S5

Najlepszy dla Ciebie jednak byłaby prawdopodobnie Motorola Moto G wersja z 2gb ramu i 16rom. Będzie niebawem w sprzedaży za 1059zł. Ma czystego androida więc nie ma co zamulić, niezłe podzespoły które dają rade, dobre aparaty. Już wersja 3 generacji z 1gb ramu daje radę więc tutaj będzie tylko lepiej

 

Co do L5 to szczerze Ci powiem że od początku to była słabizna. Były jeszcze L7 i L9 które były lepsze a L9 znacznie. Nie wiem skąd miałeś info że da radę

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

chyba skuszę się jednak na A5, bo wyglądowo niszczy, jeśli jeszcze potwierdzasz że nie będzie z nim problemów to chyba się nie ma nad czym zastanawiać. Przed zakupem L5 przeglądałem różne fora gdzie chodziły opinie o tym że nie będzie z nim problemów, oczywiście do L7 podjazdu nie ma ale też jest dobry. No i trochę się przejechałem

 

Dzięki wielkie za radę, bo ja kompletnie nie znam się na branży elektronicznej, za szybki rozwój jak na mnie

Link to post
Share on other sites

Niech sie jeszcze inne osoby wypowiedząna ten temat. Nie jest dobry uwierz. Starczy ma podzespoły popatrzeć. To sie nie mogło udać.Ostatnimi czasy jest zastój i tylko więcej rdzeni pakują, więcej ramu i większe rozdzielczości poza tym to wszystko jest jak było już od dłuższego czasu. Dochodzą jakieś pierdoły jak czytniki linii papilarnych i tyle.

Napisz jeszcze gdzie chcesz go kupić i za ile

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...