Skocz do zawartości

Zakup smartfona( bez ograniczenia cenowego)


Recommended Posts

Witajcie, w niedługim czasie mam możliwość wymiany mojej Sony Xperii Z2. Waham się pomiędzy kilkoma modelami, jednakże jestem otwarty na propozycje. Moje typy to:

-Sony Xperia Z5

-Huawei Mate S

-Motorola Moto X Style

-Samsung Galaxy S6 Edge+

Zależy mi na bardzo dobrym aparacie(zarówno tylnim jak i przednim), w miarę długim okresie wsparcia, szybkiej pracy, sprawnie działającym dobrym multitaskingu oraz na dobrym dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Z5 możesz już skreślić bo aparat to totalny niewypał w nowych Z5. Na polskie forum android jest bardzo obszerny temat temu poświęcony. Mate S robi z nim co tylko chce jeśli chodzi o aparat nie wspominając już o S6 albo G4 gdzie na trybie manualnym można uzyskać ciekawe efekty i tutaj też powinieneś go wziąć pod uwagę

Przyjmuje się że na androidzie najlepsze zdjęcia robią S6 i jego wszystkie odmiany oraz G4. Mate S zaraz za nimi i to niedaleko

Wszystkie działają bardzo dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym poczekał i wziął udzial w konkursie mediaexpert na galaxy s6, zawsze może się udać  ;)http://samsung-s6.pl/A1/be417e6cb9/

UWAGA OSZUSTWO!!!

 

Regulamin

Serwis ZGARNIJ jest usługą subskrypcyjną, dzięki której użytkownik otrzymuje wiadomości o nowościach w serwisie obrazkovo.pl takich jak obrazki, tapety oraz horoskop. Serwis dostępny jest na telefony komórkowe bądź inne urządzenia, posiadające kartę SIM w sieci Orange, Plus, T-Mobile i Play. Koszt usługi to 6.15 zł brutto za każdy SMS otrzymany w ramach subskrypcji. W ramach usługi użytkownik otrzymuje maksymalnie 3 SMS/tydzień oraz dodatkowy SMS po aktywacji subskrypcji. Łączny koszt usługi w okresie miesiąca to: 79.95 zł brutto. Pobranie wybranych elementów multimedialnych może ponadto wiązać się z opłatami za transfer danych, zgodnie z cennikami operatora. Usługa jest aktywowana na czas nieokreślony, do czasu rezygnacji przez użytkownika. Aby dokonać rezygnacji należy wysłać SMS o treści STOP ZGARNIJ na numer 60555 (koszt: 0 zł). Kontakt, również w sprawie reklamacji: hastro.biuro@gmail.com. Organizator będzie kontaktować się z Klientem na podany przez niego numer telefonu lub e-mail. Regulamin serwisu znajduje się tutaj. Wszystkie nazwy, fotografie i znaki firmowe lub towarowe, niebędące własnością Hastro Sp. z.o.o., występujące w Serwisie należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych. Organizatorem serwisu jest firma Hastro Sp. z.o.o., 00-613 Warszawa, Tytusa Chałubińskiego 8, KRS 0000565124.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Z5 Cię interesowała...to śmiało zaoszczędź i kup podobnie wielki Galaxy Note 4. 

Bardzo dobry smartphone, posiadam od ponad roku i nie mam na co go wymienić. Cena już tak szybko spadać nie będzie, jak nie spasuje - sprzedasz praaie bez straty i kupisz coś innego.

Multitasking działa świetnie, do tego masz S-Pen, z którego możesz korzystać a nie musisz. Nowy Android będzie w styczniu.

 

Na zdjęcia również narzekać nie będziesz.

 

PS. Nie czytaj głupot, że Note 4 się przegrzewa w wersji ze Snapdragonem - nie wiem co Ci ludzie robią ale telefon się grzeje tak jak każdy inny(jakaś recenzja była w tym dziale). Wszystko w normie, w normalnym użytkowaniu będzie OK.

 

Nie wiem tylko o co chodzi z dźwiękiem - ze słuchawek czy głośnika? Bo jeśli głośnik to jest tylko dobrze, bez rewelacji, HTC gra o wiele lepiej, ale miećw szystkiego nie można :).

 

Atutem Note 4 masz jeszcze slot microSD no i wymienną baterię - niektórym to potrzebne.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Problemy z ostrością w aparacie a konkretnie w lewym górnym rogu, problemy z bluetooth bo co chwile rozłącza ale to nie we wszystkich egzemplarzach. Jak sie nagrzeje to mogą występować lagi

Jeśli o czymś zapomniałem to na pewno ktoś dopisze

Link to post
Share on other sites

Właśnie mnie też bardzo mocno ciekawi to odradzania Xperii Z5. Jako zadowolony posiadacz Xperii Z2 na początku niemal pewnym wyborem wydawała mi się właśnie Xperia Z5, ale sporo osób narzeka na ten brak ostrości w lewym górnym rogu. Do LG G4 trochę zniechęca mnie fakt że przed Z2 byłem posiadaczem LG Swift 3D z którego jestem kompletnie niezadowolony. Samsung odrzuca mnie za to samym byciem Samsungiem, brakiem wspierania swoich smartfonów i problemem z TouchWizem choć w S6 już ponoć to poprawili. Teraz moje wahania zawięziły się do Xperii Z5, Galaxy S6 Edge+ i LG G4. Z tego co czytam to

Xperia Z5:

Plusy:

-Fenomenalny design(według mnie)

-Solidność marki Sony

-Czysty dzwięk, dobre głośniki i odsłuch na słuchawkach

-Długi okres wsparcia telefonu

-Mocniejsza bateria, czas pracy na jednym ładowaniu a także tryby Stamina, Ultra Stamina

- A także wiele bonusów dawanych przez aplikację Xperia Lounge( kody do 3 miesięcznej subskrypcji Spotify Premium, do PS+ itp

Jednakże ten fatalny aparat nie daje mi spokoju i powoduje tą moją niepewność i zawahanie w kwestii zakupu tego smartfona

Jednakże Samsung ponoć w tym roku mocno się poprawił, jest aparat lepszy niż ten w Z5, ogarnięty TouchWiz, cudowny ekran Super AMOLED, brak męczenia się z przyciskami na ekranie czyli pewna bolączka Xperii, świetny design(choć według mnie gorszy od Xperii Z5), także całkiem dobre głośniki tylko tu problemem jest brak rozszerzalności pamięci i także to z czego tak popularny jest Samsung czyli szybkie kończenie wsparcia dla telefonów

No i pozostaje LG G4. I tu mam ogromny mętlik w głowie ponieważ przyznam się szczerze że mało wiem o tym telefonie, a dużo osób poleca, jednakże większość tylko ze względu na aparat. Podoba mi się skórzane wykończenie, jednakże w kwestiach czysto technicznych czy ten telefon ma jakieś atuty poza aparatem które go wybijają ponad S6 Edge+ i Z5?

Edytowane przez kacperkie
Link to post
Share on other sites

jak masz kase to weź iphone'a gościu nawet sie nie zastanawiaj ;) nigdy Ci nie zamuli nawet jak go zawalisz syfem

Myślę że jeżeli chodzi o zamulanie, to naprawdę ciężko jest doprowadzić do zamulenia Z5, S6 czy G4 także o zamulanie mi specjalnie nie chodzi bo aktualnie ten problem topowych smartfonów z Androidem nie dotyka, a boli mnie trochę brak możliwości modyfikowania, konfigurowania launchera w iOSie i jednak mimo że pieniądze na zakup smartfona są to jakoś nie uśmiecha mi się wizja wydawania 4 tys za 64gb wersję 6s Plusa( bo na 32gb Apple się nie zdecydowało)

Link to post
Share on other sites

Sony i solidność? Chyba w telewizorach i Play Station

Ostatnie 2 generacje flagowców wliczając w to Z5 to niestety buble. Z3+ grzejnik że dramat a Z5 to wiadomo co ma złe. W z5c są jeszcze problemy z ekranem a w Z5 z bluetooth. To niedopuszczalne w tej cenie. Też najwięcej poważnych usterek wśród rodziny i znajomych zdarzały się w Sony. Pękający sam tył, odklejające się ekrany albo robienie się szparek pomiędzy szkłem a obudową, klapki się też w niektórych wyrabiają. Miałem LG, Samsungi i jak były usterki to jakieś tylko pierdy, nigdy nic poważnego. Rodzina to samo. Mama ma S2 od premiery i działa elegancko i nigdy się nie zepsuł. Tata G2

Teraz LG. Kiedy był ten swift 3d. Wtedy heszcze lg było w tyle. Teraz są na szpicy. G4 to świetne urządzenie. Snapdragon 808 daje radę. Dobrze że nie wsadzili w 810. Działa bardzo płynnie. Poprawiony względem G3 pod tym względem, a również ekranu i bateria lepiej trzyma. Aparatem nie wybija się ponad S6 edge+. Są na równi choć jeśli ktoś ma zamiar robić zdjęcia w manualu to G4 będzie lepszy. Na automacie gdzie 99% ludzi tak robi zdjęcia to praktycznie to samo.

Samsung bardzo się poprawił np w kwestii wykonania. Wsparcie też jest lepsze. Na liście do zaaktualizowania jest S4 i Note 3. Stare modele a jednak. Z1 już np nie dostanie a o Z tej całkiem 1 już nie wspomne. W S6 całkiem nowy touchwiz a w serii A odchudzony, który działa bardzo sprawnie nawet na snapdragonie 410. S6 to najlepszy flagowiec bezsprzecznie

Dla mnie zetki są ponad innymi tylko w kwestii pracy na akumulatorze choć nowe Z5 się pogorszyły względem Z2 i Z3

 

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sony i solidność? Chyba w telewizorach i Play Station Ostatnie 2 generacje flagowców wliczając w to Z5 to niestety buble. Z3+ grzejnik że dramat a Z5 to wiadomo co ma złe. W z5c są heszcze problemy z ekranem a w Z5 z bluetooth. To niedopuszczalne w tej cenie. Też najwięcej poważnych usterek wśród rodziny i znajomych zdarzały się w Sony. Pękający sam tył, odklejające się ekrany albo robienie się szparek pomiędzy szkłem a obudową, klapki się też w niektórych wyrabiają Teraz LG. Kiedy był ten swift 3d. Wtedy heszcze lg było w tyle. Teraz są na szpicy. G4 to świetne urządzenie. Snapdragon 808 daje radę. Dobrze że nie wsadzili w 810. Działa bardzo płynnie. Poprawiony względem G3 pod tym względem, a również ekranu i bateria lepiej trzyma. Aparatem nie wybija się ponad S6 edge+. Są na równi choć jeśli ktoś ma zamiar robić zdjęcia w manualu to G4 będzie lepszy. Na automacie gdzie 99% ludzi tak robi zdjęcia to praktycznie to samo. Samsung bardzo się poprawił np w kwestii wykonania. Wsparcie też jest lepsze. Na liście do zaaktualizowania jest S4 i Note 3. Stare modele a jednak. Z1 już np nie dostanie a o Z tej całkiem 1 już nie wspomne. W S6 całkiem nowy touchwiz a w serii A odchudzony, który działa bardzo sprawnie nawet na snapdragonie 410. S6 to najlepszy flagowiec bezsprzecznie Dla mnie zetki są ponad innymi tylko w kwestii pracy na akumulatorze choć nowe Z5 się pogorszyły względem Z2 i Z3

Wiesz, ja Sony znam z Xperii Z2 która była naprawdę prawie doskonała w każdym calu w swoim czasie, oprócz aparatu. Choć, fakt ostatnio dużo można usłyszeć o mocnym olaniu i niedoróbkach w ostatnich flagowcach Sony. Z duetu G4-S6 Edge+ jednak chyba będę bardziej się skłaniał ku modelowi LG i odnośnie G4 mam pytanie czy ta skórzana klapka jest w stanie wytrzymać dłużej niż miesiąc bez sporych różnic w wyglądzie spowodowanymi przetarciami? I czy jakość dźwięku w LG mocno odstaje od Samsunga, Sony czy HTC?

Link to post
Share on other sites

W zasadzie też mogę się szczegółowo przyłączyć do tego tematu. Poczekałem, wyszły nowe Iphone. Byłem przekonany co do kupna "Plusa", ale jakoś mam opory. Miałem styczność z Microsoftem, IOSem, Androidem, ale to z tego trzeciego korzystam cały czas. Drażni mnie to, że na Androidzie mając podstawowe aplikacje telefon muli i się ścina. Dlatego głównie zastanawiam się nad przejściem na IPhone. Microsoft mi nie pasuje, a jak widziałem jak znajomi mają zawalone Iphony i mimo to płynnie śmigaja to przekonałem się w sumie. Ale! Ale wiele osób mówi że ten system nie jest taki rozbudowany jak Android i ogranicza. Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Z2 była bardzo dobra to się zgodzę, Z3 jeszcze też a compact jeszcze lepszy ale niestety awarie poważniejsze mają częściej od innychWyniki sprzedaży też dużo mówią. Cały czas stratyZ klapką bywa różnie. Widziałem już powycierane na rogach po 2 tygodniach, a niektórzy tu pisali że po kilku miesiącach wygląda idealnie.

Sonya w jakim telefonie Ci muliło przy podstawowych aplikacjach?

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zasadzie też mogę się szczegółowo przyłączyć do tego tematu. Poczekałem, wyszły nowe Iphone. Byłem przekonany co do kupna "Plusa", ale jakoś mam opory. Miałem styczność z Microsoftem, IOSem, Androidem, ale to z tego trzeciego korzystam cały czas. Drażni mnie to, że na Androidzie mając podstawowe aplikacje telefon muli i się ścina. Dlatego głównie zastanawiam się nad przejściem na IPhone. Microsoft mi nie pasuje, a jak widziałem jak znajomi mają zawalone Iphony i mimo to płynnie śmigaja to przekonałem się w sumie. Ale! Ale wiele osób mówi że ten system nie jest taki rozbudowany jak Android i ogranicza. Co o tym sądzicie?

To co pisałem wyżej. W topowych smartfonach z Androidem zacinanie prawie że nie występuję, Mam już prawie dwuletnią Xperię Z2 i jej zacięcia mogę policzyć na palcach u jednej ręki. W cenie iPhonów masz wyżej wymieniane przeze mnie i innych S6 Edge+ , G4, Nexusy, Motorole i w nich zacięcia nie mają prawa wystąpić. A jeśli chodzi o system to co kto lubi. W Androidzie masz niezliczoną ilość launcherów, widżetów, klawiatur, aplikacji muzycznych( jak Poweramp) i wiele innych, iOS stawia bardziej na prostotę, wygodę i sprawność działania, choć drobnymi kroczkami też staje się coraz bardziej otwarty

Link to post
Share on other sites

Dawid0032, Xperia T3, ale miałem też na dłużej w użytku Z1/Z2/Z Ultra. Chociaż nie powiem, bo w Z Ultra chodziło wg mnie wszystko najlepiej.

Nie wiem czy Tylko mi się to zdarza ale jakiego telefonu bym nie miał to po jakimś czasie zaczyna się zabawa z muleniem, przycinaniem, zacinaniem na parę/parenascie minut. Zero gier, nic.

Mobilempk, Messenger itp. Tego typu aplikacje

Edytowane przez sonya8d3
Link to post
Share on other sites

Z2 była bardzo dobra to się zgodzę, Z3 jeszcze też a compact jeszcze lepszy ale niestety awarie poważniejsze mają częściej od innychWyniki sprzedaży też dużo mówią. Cały czas stratyZ klapką bywa różnie. Widziałem już powycierane na rogach po 2 tygodniach, a niektórzy tu pisali że po kilku miesiącach wygląda idealnie.

Sonya w jakim telefonie Ci muliło przy podstawowych aplikacjach?

Też tak mi się wydaję że w sumie to ile klapka mi posłuży zależy tylko i wyłącznie ode mnie i od tego jak się będę obchodził z telefonem. A jeszcze nie daje mi spokoju ta sprawa z dźwiękiem gdyż czytałem że LG mocno odstaje od konkurencji pod tym względem. Czy to prawda? No i czy LG oferuję jakieś dodatkowe motywy, inne niż ten standardowy?

Edytowane przez kacperkie
Link to post
Share on other sites

Motywy są w sklepie od LG - darmowe. Przynajmniej ja w G2 mam parę.

Co do muzyki to ciężko mi powiedzieć jak to wygląda na tle konkurencji, ale mój g2 z wgranym viper4android bije na głowę s5 i s6. W ogóle nie do porównania. Aczkolwiek brakuje mu trochę napięcia na wyjściu, bo na niektórych ustawieniach przy większych słuchawkach nie daje rady.

Według mnie 99% smartfonów gra tak samo - czyli słabo. Jednak przy odrobinach chęci można to poprawić do naprawdę zadowalających wyników.

Link to post
Share on other sites

Myślę że jeżeli chodzi o zamulanie, to naprawdę ciężko jest doprowadzić do zamulenia Z5, S6 czy G4 także o zamulanie mi specjalnie nie chodzi bo aktualnie ten problem topowych smartfonów z Androidem nie dotyka

ale byś się zdziwił ^^ bawiłem się s6 edge przez dwa tygodnie :D instalowałem wszystko co mi sie podobało bo myślałem że będzie wszystko śmigać...  zdziwiłem się bardzo... negatywnie! Android jest dobry ale musi być cały czas uporządkowany i czyszczony ze śmieci. nawet poprzedni iphone 6 tego nie doświadczy...

Link to post
Share on other sites

prosta sprawa. android musi pasować na wszystkie procesory i ogólnie wszystkie konfiguracje sprzętowe...
a iOS jest robiony tylko pod konkretny model ! to tak samo jak z konsolami..xD dlaczego na PS4 / XONE chodzą płynnie gry, które na kompie z windowsem z takim samym procem i kartą działały by lipnie? bo gry są optymalizowane pod jeden konkretny sprzęt !
Zawsze iPhone z iOS'em będzie miał przewage w płynności bo system jest robiony tylko pod niego!
Mogę tylko dodać, że najbliżej takiej optymalizacji są Nexusy ale ja to bym zestawił w ten sposób, że Nexus to 3/5 płynności jaką oferuje iPhone po dłuższym czasie ;)

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam Iphona 5s już 5 miesięcy i wszystko działa bardzo dobrze.Może ma mały ekran ale wole mieć mniejszy ekran bez lagów niż większy z lagami.Przesiadłem się z Galaxy S3 z ekranem 4,7 który po roku potrafił denerwować.Co do zamkniętości IOS'a da się ominąć np. Jailbreakiem i innymi programami.Trzeba tylko trochę pokombinować.Jednego jestem pewny że moim następnym telefonem również będzie Iphone.

Link to post
Share on other sites

Bartek5035

Rozumiem:D no i właśnie Iphone pod względem płynności góruje.

 

Melocrafty

Luzik, Aczkolwiek też więcej ramu i inny procek ma np 6/6s Plus w stosunku do ekranu :)

 

Rozkminiam, aczkolwiek w sumie nie robię "cudów" i nie kombinuje z telefonem żeby poniekąd to ograniczenie mi przeszkadzało:)

Edytowane przez sonya8d3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...