Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Poszukuję mikrofonu wolno stojącego w rozsądnej cenie, Rozsądna mam na myśli w granicach 70-80, ale trochę dopłacić mogę. Myślę, że za te pieniądze znajdzie się coś, co mnie usatysfakcjonuje.

 

Mikrofon chcę zmienić, bo choć przez dłuższy czas byłem z niego zadowolony, to mój Tracer TRS-MC V4, po około roku użytkowania zaczyna szwankować (znajomi czasem narzekają, że mnie słabo słychać) 

 

Mikrofon ten nie musi przetwarzać dźwięku w najwyższej jakości, nie mam zamiaru prowadzić studia nagrań :), ale ma dość dobrze łapać głoś, ponieważ czasem prowadzę rozmowy w nocy, gdzie jasne jest że ciszej mówię.

 

Drugą i właściwie ostatnią rzeczą którą wymagam, to to żeby mikrofon był ruchomy, łatwy do ustawiania.

 

Poza tym, nie oczekuję nic wielkiego. Standardowo: żeby nie szumiało i żeby nie zepsuł się po kilku miesiącach użytkowania, fajnie też, gdyby ktoś polecił mi przetestowany sprzęt.

 

Liczę na fajne propozycje :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tanią i sprawdzoną opcją jest zalman zm-mic1.

Ustawić łatwo, bo przypinasz go do kabla od słuchawek, bluzy albo go gdzieś kładziesz.

Jakość dźwięku jak nie nagrywasz jest wystarczająca.

Raczej ciężko będzie znaleźć coś znacznie lepszego w tym budżecie.  

Link to post
Share on other sites

Tak, bo w tej cenie masz już headsety, które byłyby idealne do twoich wymagań np. Sennheiser pc 3 chat, pc 141 czy philips shg7210 . Ewentualnie jak chcesz koniecznie używać tych Roccatów (swoją drogą ani rodzaj słuchawek ani firma nie są ciekawym wyborem do grania) można zaeksperymentować z Monacorem HSE 821SX. Tyle że nie wiem jak to by grało na komputerze. Teoretycznie zasilanie komputerowe z włączonym wzmocnieniem mikrofonu powinno spokojnie go zasilić ale w praktyce nie mogę ręczyć.

 

 

A proponowanego wcześniej Zalmana sam mam i to naprawdę przyzwoity mikrofon, za tą cenę wręcz rewelacyjny. To najbezpieczniejszy wybór. Sporo jest filmików o nim, wystarczy posłuchać.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

 

 

Roccatów (swoją drogą ani rodzaj słuchawek ani firma nie są ciekawym wyborem do grania)
 

natomiast te są?

 

Sennheiser pc 3 chat, pc 141 czy philips shg7210

 
ty tak na serio ?


z wolno stojących to nieraz polecali 
http://www.ceneo.pl/13411846
jakościowo to okolice zalmana

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Czyli twierdzisz iż słuchawki które wymieniłes nadają się do grania?

 

Pytam bo przegrzebalem dość sporo po forach i nigdzie mi się nie rzuciło w oczy żeby to polecili

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

Czy się nadają? Po prostu będą wystarczające bo nie oszukujmy się wąskim gardłem jest tu cena. W tym przedziale nie ma rekomendowanych headsetów, są tylko same słuchawki. Oczywiście można posiłkować się tym zalmanem i u mnie do okazyjnego grania wystarczył ale szczerze powiedziawszy jeżeli grałbym bardziej regularnie z komunikacją (a chyba o takiej grze tu mowa) z użytkownikami to lepiej mieć wystarczający headset niż takie sobie słuchawki i mikrofon osobno.

 

A co bym naprawdę polecał? Albo Superluxy hmd-660 albo po taniości samemu zmontować sobie mikrofon nagłowny z wkładki mikrofonowej za kilka zł, kawałka sztywnego kabla dwużyłowego (jako pałąk) i kabla z zarobioną już wtyczką jack.

 

http://majsterkowo.pl/dobry-i-glosny-mikrofon-pojemnosciowy-do-komputera-i-laptopa-za-2zl/

 

Lub tym sposobem zmodować tego Tracera (wymieniając wkładkę i odpowiednio dokładając rezystor)

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Po prostu będą wystarczające bo nie oszukujmy się wąskim gardłem jest tu cena. W tym przedziale nie ma rekomendowanych headsetów, są tylko same słuchawki.

 

Nie ma rekomendowanych headsetów ponieważ nie ma dobrych headsetów w tej cenie i lepiej wybrać połączenie słuchawek i mikrofonu. Wszelkie wynalazki takie jak podałeś są beznadziejne zarówno jako słuchawki, jak i mikrofon.

Mam okazje rozmawiać z osobą używającą mikrofonu zalmana i drugą używającego  tego z headsetu creative fatality, różnica jest spora na korzyść zalmana. Mikrofon creative strasznie buczy i słuchać oddech rozmówcy lepiej niż jego samego. 

 

Drugą sprawą jest jakość dźwięku słuchawek, do niczego  innego niż rozmowy się nie nadają. Dźwięk jest płaski, bez żadnej głębi.

Na koniec wygoda, spędzić wieczór z tymi słuchawkami na głowie....

 

Owszem cena gra dużą rolę , ale do 100zł można mieć superluxy 681 i mikrofon zalmana które można porównywać z droższymi słuchawkami.

 

Słuchałeś tych słuchawek które polecasz?

Edytowane przez radioland
Link to post
Share on other sites

 

Słuchałeś tych słuchawek które polecasz?

 Słuchałem tanich przedstawicieli stajni Sennheisera (HD201, HD202 oraz najbardziej zbliżonych konstrukcyjnie - PX100). Z Philipsów słuchałem shp2500, shp5401,  miałem długi czas model uchodzący za najtańsze przyzwoite słuchawki na rynku do grania i muzy - SHP 1900. Właśnie na podstawie obcowania z tymi firmami w tym segmencie cenowym wywnioskowałem że inne modele nie mogą być wyraźnie gorsze. Byłbym zdziwiony gdyby tak było. Ogólnie rekomendowałbym SHP 1900 z mikrofonem czyli SHM ale ich cena jest już z czapy.

 

 

Wszelkie wynalazki takie jak podałeś są beznadziejne zarówno jako słuchawki, jak i mikrofon.

Rozumiem że kolega miał oba modele? Czy pije do Monacorów? Bo byłoby to akurat pewnym strzałem w stopę. Monacory też kolega miał?

 

 

tego z headsetu creative fatality

Yyy ale ja przecież nic nie pisałem o fatality? Ich nazwa jest bardzo adekwatna do ich jakości bo w cenie 70zł były gorsze niż SHP za 29zł. Śmieszne że przez długi czas ich cena utrzymywała się powyżej 100zł.

 

 

Sam mam luxy 668b i mikrofon Zalmana i tak jak pisałem do okazyjnego grania jest ok. Ale wygodniej mi się gadało kiedy miałem mikrofon przy ustach na swoim starym headsecie za 15zł z MM.

 

Ale ogólnie macie racje, bo w tej chwili zdałem sobie sprawę że założyłem że kolega gra w takie gry jak LoL, HotS, Starcraft, WoW, Rift, Diablo 3 itp i do takich gier takie headsety wystarczą. A nie wziąłem pod uwagę gier w które ja nie gram - CS czy Battlefield. Rzeczywiście w tych grach najważniejsze jest pozycjonowanie i w tedy dobre słuchawki mają priorytet nad wygodą zintegrowanego mikrofonu.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

owacje na stojąco u nas granie to właśnie fps i tego się trzymajmy.  
http://zapodaj.net/fd480d4ae1d16.jpg.html
mój mic. wygląda tak kupowałem auto to był w zestawie głośnomuwiącym który wymontowałem  plątał sie po szufladzie dorobiłem wtyczkę okręciłem szmatką fizelinowoą  zbiera wszystko w promieniu 1.5 metra i wygrywa z jakością z zalmanem mógł by mieć lepsze ekranowanie ale do ts wystarcza  

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

@bleck55

O matko jedyna! Nie mogłeś chociaż wyciąć kółka z jakiejś gąbki, zrobić nacięcie z boku i nałożyć ją na mikrofon wkładając go w to nacięcie? Bo ta fizelina z gumką recepturką wygląda bardzo tandetnie :P

 

 

u nas granie to właśnie fps i tego się trzymajmy

U nas to znaczy gdzie? :P

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Na forum :)

 

Nie bo MIC z tyłu też ma nacięcia na obudowie i musiałem go owinąć całego bo zbierał za dużo szumu teraz jest idealnie

Nie ważne jak wygląda ważne że działa :D

Poza tym nie miałem tak dużego kawałka Gomułki żeby go całego w niej upchnac a flizelinie ma lepsze właściwości.

A po za tym nie mam czasu na lepszy patent zasluchany jestem i zapracowany

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...