Skocz do zawartości

Modernizacja PC do 1000zł


Recommended Posts

Cześć.

Naszła mnie ochota, żeby trochę zupgrade'ować mojego PeCeta. Mam do dyspozycji 1000zł

Aktualny PC: G850 2x2.9GHz, Msi R9 270, 4gb Ram Kingston HyperX Blue 1600, płyta jakiś shit Gigabyte GA-H61M-S2-B3, Zasilacz Chieftec GPA 400 Watt chyba, ssd 120 dysk 500

Mam 2 plany na rozbudowe: kupuję i5 2400 za 350zł, zasilacz półmodularny 500w okolo(jaki tu polecacie), sprzedam grafike i kupie r9 280x albo 290 ewentualnie jak sie brat dolozy to gtx970 oczywiscie uzywane karty.

Minusy takie że nie wiem czy płyta główna wytrzyma, mało ramu, Sata 2

Drugi plan taki, że kupuję procesor, 4gb ramu jeszcze, może płytę główną, tu mam sata2 i ssd 250mb/s limit, zasilacz 500w, ssd 250gb bo troche malo a stary opchne koledze za 150, tak samo zasilacz za 50. Obudowę wreszcie bym kupil normalną a nie iBox XD I spartana jakiegoś za 50zł chlodzenie. Minus taki, że słaba grafika będzie, ale komp zacny jak na moje standardy xd

Jak plyta wytrzyma to bedzie swietnie i biore opcje nr1. Jak za slaba to kupie jakas plyte tylko tu tez prosze o rade: zeby miala sata3 minimum 2 złącza, mozliwosc podkrecenia procka o te 300mhz, bo wiecej sie nie da.

Mam nadzieję że pomozecie ;p I proszę żeby było jak najtaniej

Pozdrawiam i przepraszam jak cos wydaje sie niezrozumiale i za brak używania wzoru ale we wzorze nie daloby sie tego tak opisac ;p

Edytowane przez miszczu0097
Link to post
Share on other sites

Pomysł 2 w moim uznaniu lepszy, masz nawet dobrą grafikę (chyba, że średnio-wysokie to słabo według ciebie), RAM dołożyć koniecznie, bo 4 GB to bardzo mało w tym momencie, do tego zasilacz ci nie wybuchnie przy okazji ;P do tego jakaś normalna obudowa, a z płytą główną możesz się wstrzymać najprawdopodobniej. Zasilacz np. Thermaltake Smart SE 530 W Modular.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej, zrobiłem tak: i5 2400 zamówione, Crucial BX100 250GB i Zalman T1 już w drodze. Wiem, mogłem inną obudowę ale koniecznie chciałem mATX i ta była najtańsza bo tylko 99zł.

Dokupię jeszcze 4gb Ramu taki jaki mam, albo 8gb i jakbym wymienial płytę to ze starych części może coś się złoży do Simsów 4 :D

Btw. mam popsuty zasilacz Corsair CX430 w domu i nie wiem co z nim zrobić. Kupiłem go od typka ktory kupil go w komputroniku. Gdzie go najlepiej odesłać? Do komputronika? Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Btw. mam popsuty zasilacz Corsair CX430 w domu i nie wiem co z nim zrobić. Kupiłem go od typka ktory kupil go w komputroniku. Gdzie go najlepiej odesłać? Do komputronika? Pozdrawiam

 

Tutaj masz forumowego przedstawiciela tego sklepu @wojciech spychała 

 

Nie wiem co to za historia z tym PSU, ale jak jest gwarancja, to warto się dowiedzieć. 

Link to post
Share on other sites

No dobrze, a jaką polecicie płytę główną?

mATX, Socket 1155, Sata 3 koniecznie i wejście na USB 3.0 bo mam w obudowie panel przedni i nie mogę go podpiąć bo to 3.0 ;p

Proszę o 2 propozycje: jedna tańsza, bez OC procka, druga droższa i z OC.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Edytowane przez miszczu0097
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...