Skocz do zawartości

Wybór telefonu - abonament T-mobile


Recommended Posts

Witam.

 

Od dwóch lat jestem szczęśliwą posiadaczką telefonu HTC One M7. Telefon w 100% odpowiada moim wymaganiom, to mój pierwszy smartfon, niestety siadł mi dotyk na ekranie w jednym miejscu (do czego się przyzwyczaiłam) ale pomyślałam, że może wymienię telefon na coś innego i nie będę się z tym 'męczyć'. 

 

Parametry na których mi zależy: 

-dobra bateria - trochę mnie wkurzał fakt, że HTC codziennie musiałam podpinać pod ładowarkę już wczesnym popołudniem i nie wytrzymywał całego pełnego dnia. 

-aparat - powyżej 8 mpix

 

Dużo siedzę na internecie na telefonie, czytam, oglądam youtube, słucham muzyki.

 

Ogółem nie chcę schodzić 'niżej' niż to co oferuje mi mój M7 (może żeby miał lepszy aparat), potrzebuję wydajny telefon który wystarczy mi na dwa lata, nie potrzebuję bajerów takich jak czytnik linii papilarnych etc. Zależy mi też na dobrym procesorze, aczkolwiek nie gram w żadne wymagające gry.

 

Wobec tego w abonamencie T-mobile mam możliwość wzięcia:

-Sony Z3 za ok 900 zł. 

-Sony Z3 compact za ok 550 zł. 

- Huwaei P8 za ok. 300 zł. 

- LG G4 za ok 1200 zł

-  Sony z5 compact za 1200 zł. 

- Galaxy a5 za 300 zł

-LG Nexus 5X za 1100 zł.

- Huwaei G8 za 470 zł. 

 

Generalnie jestem skłonna aby kupić coś z serii z3 od sonego. Obawiam się jednak 'pękających ekranów' w tym modelu. Choć w sumie podoba mi się z3 compact i się zastanawiam czy po prostu nie wziąć jej ze względu na niską cenę, aczkolwiek to już stary model.

 

Który z tych telefonów wydaje się być  najbardziej wydajnym na te dwa lata? 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Tylko Huawei P8 bierz pod uwagę. Reszta cen jest grubo prrzesadzona bo za tyle to Z3 kupisz nowy na allegro bez abonamentu. Po prostu nic innego niż P8 nie warto. Poleciłbym Ci również LG, ale cena za niego też zabija. Huawei jest kompletnym telefonem, na dwa lata spokojnie wystarczy, przepłacać za marke Sony nie warto, bo Z3 nie kupiłbym za przysłowiową złotówkę w abonamencie, Huawei jest po prostu w każdym aspekcie lepszy i ma jeden z najlepszych aparatów na rynku, świetny design i solidne wykonanie.

Edytowane przez pietrrokov
Link to post
Share on other sites

A koniecznie w T-mobile chcesz brać? W zasadzie popieram tutaj pietrrokova. Jeśli chcesz kupić koniecznie z abonamentem to spróbuj skożystać z komórkomatu. Ja jak ostatnio kupowałem telefon to właśnie tam sobie porównywałem. Mi dobrał na przykład takie parametry: https://komorkomat.pl/telefony/?tf_prod%5B%5D=6&tf_prod%5B%5D=1&tf_prod%5B%5D=17&tf_ekran_do=7.00&tf_ekran_od=0.00&tf_pamiec=dowolna,ale to wbiłem teraz przykładowo. Możesz tam sobie też wklepać też i porównanie cen różnych sieci.

Link to post
Share on other sites
Tylko Huawei P8 bierz pod uwagę. Reszta cen jest grubo prrzesadzona bo za tyle to Z3 kupisz nowy na allegro bez abonamentu. Po prostu nic innego niż P8 nie warto. Poleciłbym Ci również LG, ale cena za niego też zabija. Huawei jest kompletnym telefonem, na dwa lata spokojnie wystarczy, przepłacać za marke Sony nie warto, bo Z3 nie kupiłbym za przysłowiową złotówkę w abonamencie, Huawei jest po prostu w każdym aspekcie lepszy i ma jeden z najlepszych aparatów na rynku, świetny design i solidne wykonanie.

Z3 na allegro za 900zł? Pokaż mi takie aukcje chociaż z 3 z fakturą vat 23%

Teraz kilka słów do autorki.

Cena Z3 compact jest dobrą ceną. Jeśli zależy Ci na dobrej baterii to wybierz Z3c bo to telefon z świetnym czasem działania, mało jest lepszych jeślinchodzi o to. Naklej szkło hartowane na przód i tył to będzie ok. Nie jest to aż taki stary model ale jest na pewno bardziej udany od nowej Z5c, która niestety jest niewypałem. Bym miał wybierać pomiędzy Z3c a Z5c to wybrałbym tego pierwszego

Co do P8 to zgodzę się że to dobry telefon i w jeszcze lepszej cenie lecz jeśli zależy Ci żeby dziennie nie ładować no to niestety odpada bo baterii nie ma za dobrej, chyba że jednak się przekonasz do niego i pogodzisz z codziennym ładowaniem.

Link to post
Share on other sites

Sama jestem w Virgin Mobile za 29 zł/msc, mama będzie przedłużać umowę w Tmobile i dlatego sobie mogę wybrać telefon. Wybrałam abonament 70 zł/miesiąc. Oglądałam recenzję P8  i wydaje się być 'spoko' - ale to chińczyk i nie ma takiego wsparcia jak sony.  A czy opłaca się dopłacić do sony z3 ? Czy lepiej wziąć kompaktową wersję. 

Link to post
Share on other sites

70 to dosyć sporo. Co Ci w tym dają?

No chińczyk ale te chińczyki powoli zaczynają być lepsze od innych pod niektórymi względami i nie kosztuje majątku. Huawei wsparcie polepszyło. Nie wiem jak P8 bo nikt znajomy nie ma ale Honor 7 już miał jakieś łatki i w styczniu lub lutym dostanie 6.0 więc P8 pewno też bo to praktycznie to samo

Co do Sony to to już zależy od Ciebie jak duży ekran chcesz i czy chcesz dopłacić te kolejne kilka stóe. Moim zdaniem się raczej nie opłaca bo sprzętowo są praktycznie identyczne. Z3 ma jedynie 1gb ramu więcej ale za to Z3c ma ekran hd więc wychodzi na to samo albo nawet lepiej no i lepszy czas pracy na baterii. Osobiście w abonamencie bym tyle nie dopłacił ile chcą za Z3c i też rozważałbym Z3c i P8.

Link to post
Share on other sites

Tzn mama musi mieć wszystko w tym abonamencie - nie korzysta z internetu w ogóle, ale musi mieć darmowe minuty do wszystkich sieci i na stacjonarne, bo prowadzi firmę. W tym abonamencie jest 5 GB chyba, ale to nie ma znaczenia. A taka jest opcja właśnie w tmobile, w której obecnie jest. Chyba, że jakaś inna sieć ma lepszą ofertę, to wtedy można by się było przenieść. 

Link to post
Share on other sites

Z3 na allegro za 900zł? Pokaż mi takie aukcje chociaż z 3 z fakturą vat 23% Teraz kilka słów do autorki. Cena Z3 compact jest dobrą ceną. Jeśli zależy Ci na dobrej baterii to wybierz Z3c bo to telefon z świetnym czasem działania, mało jest lepszych jeślinchodzi o to. Naklej szkło hartowane na przód i tył to będzie ok. Nie jest to aż taki stary model ale jest na pewno bardziej udany od nowej Z5c, która niestety jest niewypałem. Bym miał wybierać pomiędzy Z3c a Z5c to wybrałbym tego pierwszego Co do P8 to zgodzę się że to dobry telefon i w jeszcze lepszej cenie lecz jeśli zależy Ci żeby dziennie nie ładować no to niestety odpada bo baterii nie ma za dobrej, chyba że jednak się przekonasz do niego i pogodzisz z codziennym ładowaniem.

 

Wybacz, nie wiem czemu ale wydawało mi się , że widze tam 1200zł....  Mimo wszystko za 9 stów też sie nie opłąca.

 

Sama jestem w Virgin Mobile za 29 zł/msc, mama będzie przedłużać umowę w Tmobile i dlatego sobie mogę wybrać telefon. Wybrałam abonament 70 zł/miesiąc. Oglądałam recenzję P8  i wydaje się być 'spoko' - ale to chińczyk i nie ma takiego wsparcia jak sony.  A czy opłaca się dopłacić do sony z3 ? Czy lepiej wziąć kompaktową wersję. 

Ten chińczyk jest marki która jest trzecim największym producentem telefonów na świecie.

Ten chińczyk nie wygląda tak samo jak wszystkie flagowce na przestrzeni ostatnich lat marki Sony (kupisz Z1 to możesz znajomym opowiadać, że masz Z5, bo i tak nie zauważą różnicy).

Ten chińczyk ma lepszy aparat od Sony Xperii Z5, nie porównuje nawet do Z3 bo nie ma co porównywać.

Ten chińczyk ma obudowę lepszą niż większość tegorocznych flagowców i nie pęka od leżenia na szafce.

W sumie po co mam Cię przekonywać, kup Sony bo jest "markowy" i dla tego na pewno lepszy.

Link to post
Share on other sites

@up Święta słowa,ale i tak pewnie autorka zrobi po swojemu.Co do abonamentu skoro sama masz Virgin to chyba wiesz,że są tam nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci,a także na stacjonarne,czyli to co chce twoja mama to w tej ofercie to dostanie,oczywiście są także nielimitowane sms oraz 5gb internetu,z netu nie korzysta jak napisałaś,ale reszta jej się przyda i to wszystko za 29zł/msc.

Link to post
Share on other sites

Nawet za 1200 dostać nową Z3 graniczy z cudem

Złośliwi mogą napisać że Chińczycy większość swoich smartfonów sprzedają w Chinach. Może i to jest prawda ale by były takie kijowe to by ich nie kupowali bo w dzisiejszych czasach mogą kupić urządzenie każdej marki. Teoretycznie Sony jako że japońskie powinno się sprzedawać najlepiej w Japonii. Niestety tak nie jest. Jakiś czas temu czytałem artykuł. Na 10 sprzedanych telefonów 9 to iphone. Ten 10 to ZTE. Sony się tam nie sprzedaje bo japończycy mają rozum i w podobnej cenie nie kupują bubli jakie są np nowe Z5

Fakt zdarzyły im się bardzo dobre modele np Z3c ale ogólnie skok jakościowy pomiędzy kolejnymi generacjami jest na tyle mały że nie opłaca się zmieniać na nowszy przez kilka generacji. Bym miał Z1 albo Z2 to raczej bym na Z5 nie zmienił bo tak serio z nowości to tylko jest czytnik linii papilarnych który działa tak sobie i te szronione szkło na tyle no i aparat niewypał.

No i bez powodu Sony dział mobilny nie przynosi strat co roku, a Chińskie marki się bardzo prężnie rozwijają.

Link to post
Share on other sites

Nawet za 1200 dostać nową Z3 graniczy z cudem Złośliwi mogą napisać że Chińczycy większość swoich smartfonów sprzedają w Chinach. Może i to jest prawda ale by były takie kijowe to by ich nie kupowali bo w dzisiejszych czasach mogą kupić urządzenie każdej marki. Teoretycznie Sony jako że japońskie powinno się sprzedawać najlepiej w Japonii. Niestety tak nie jest. Jakiś czas temu czytałem artykuł. Na 10 sprzedanych telefonów 9 to iphone. Ten 10 to ZTE. Sony się tam nie sprzedaje bo japończycy mają rozum i w podobnej cenie nie kupują bubli jakie są np nowe Z5 Fakt zdarzyły im się bardzo dobre modele np Z3c ale ogólnie skok jakościowy pomiędzy kolejnymi generacjami jest na tyle mały że nie opłaca się zmieniać na nowszy przez kilka generacji. Bym miał Z1 albo Z2 to raczej bym na Z5 nie zmienił bo tak serio z nowości to tylko jest czytnik linii papilarnych który działa tak sobie i te szronione szkło na tyle no i aparat niewypał. No i bez powodu Sony dział mobilny nie przynosi strat co roku, a Chińskie marki się bardzo prężnie rozwijają.

Wiedziałem, że tak napiszesz, nie szukałem nawet minuty, tutaj też jest nówka z T-mobile:

 

http://allegro.pl/sony-xperia-z3-black-lte-i5846291534.html

Edytowane przez pietrrokov
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/sony-xperia-z3-okazja-nowy-polecam-i5847057635.html

 

Poczytaj sobie autorko recenzje na temat w/w Huawei.

 

Tak ogólnie to nie opłaca się kupować teraz telefonów na allegro, bo ceny średnio podskoczyły o 20% z okazji świą, więc najlepiej poczekać do połowy stycznia gdzie ludzie pozbywają się niechcianych prezentów.

Edytowane przez pietrrokov
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...