Skocz do zawartości

Hilfe, kumpel się uwziął na składaka z alle i muszę go przekonać, że to zły pomysł.


Recommended Posts

I po co wydawać 100 zł na szybsze uruchamianie się systemu ? Ludzie, ile razy uruchamiacie kompa dziennie ? Czy jak siadacie to już Wam palce wygina z pośpiechu, tupiecie nogami że zdzieracie aż parkiet ? Ja sam w tym roku dopiero przeskoczyłem na SSD. Miałem na nim wgrany tylko system + soft jakim jest GG / Steam itp. Dobra ok. Przyznaje, że uruchamiało się to fajnie, szybko i bardzo płynnie. Ostatnimi czasy padł HDD w lapku. Nie kupiłem nowego tylko przerzuciłem mojego SSD. Po kilku pierwszych uruchomieniach kompa z HDD zadałem sobie pytanie .... "na kij to kupować, na kij to polecać?"

 

Najbardziej odczuwalną różnicą jest dla mnie kultura pracy. Niestety jestem cichofilem. Cichofilem, który żył z referentem EVGA 680. 

 

Jest to taka moja, prywatna, osobista uwaga. Oczywiście są tacy co nie mogą już żyć bez systemu na SSD i ich argumenty przyjmuję i akceptuję z spokojem. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Te 8 gb spokojnie starcza na aplikacje które wymieniłeś i na jeszcze trochę innych, a kupiłeś dysk SSD, więc jeszcze bardziej przepłaciłeś - domniemam. Ja znam masę ludzi, którzy kupują SSD tylko pod system i najważniejsze aplikacje (nie wiem czy tupią czy się trzęsą, ale na pewno jest to spore udogodnienie), SSHD też da radę w tym przypadku, więc chyba to oczywiste, że jest warte uwagi ?


Ale kolego, tam jest 8gb ssd! Dlatego pisałem ze to głupota. Cóż Ci po tych 8gb?

Z 8gb sterownik dysku zrobi większy użytek niż Laik ze 128gb SSD.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z 8gb sterownik dysku zrobi większy użytek niż Laik ze 128gb SSD.

 

Z 8 GB za 100 zł ? No człowieku odpuść bo zaraz się komuś cierpliwość skończy. Za tyle to idzie dostać oddzielny SSD 40 GB a przy małej dopłacie będzie to i nawet 64 GB 

 

 

 

Z 8gb sterownik dysku zrobi większy użytek niż Laik ze 128gb SSD.

 

Powiedz mi jakim trzeba tutaj być laikiem, żeby nie zrobić pożytku z SSD ?  

Link to post
Share on other sites

Z 8 GB za 100 zł ? No człowieku odpuść bo zaraz się komuś cierpliwość skończy. Za tyle to idzie dostać oddzielny SSD 40 GB a przy małej dopłacie będzie to i nawet 64 GB 

 

Powiedz mi jakim trzeba tutaj być laikiem, żeby nie zrobić pożytku z SSD ?

Nie będę Tobie tłumaczył zasady działania SSHD, a po za tym o co właściwie Ci chodzi ? najpierw krytykujesz dyski SSD, szydzisz z ludzi, którzy kupują je pod windowsa, a teraz sam sugerujesz komuś zakup dysku SSD 40gb ? Sory ja podałem propozycję i w kulturalny sposów staram się dowieść tego, że to wcale nie jest taki tragiczna propozycja jak Ty to sugerujesz, a Ty już zaczynasz pogróżki stroić, n/c.

Edytowane przez luck85
Link to post
Share on other sites

 

 

najpierw krytykujesz dyski SSD, szydzisz z ludzi, którzy kupują je pod windowsa

 

Szydzę z ludzi ? Gdzie zauważyłeś coś takiego ?

 

 

 

teraz sam sugerujesz komuś zakup dysku SSD 40gb ?

 

Nikomu nie sugeruję zakupu SSD 40 GB. Piszę to tylko i wyłącznie w odniesieniu do Twojej propozycji, że inwestycja w hybrydę z 8 GB SSD nie ma najmniejszego sensu przy dopłacie 100 zł. Miałeś w ogóle styczność z tym dyskiem ?  Ja miałem w lapku i akurat wiem znakomicie jak ten badziew działa. W tej samej cenie, co Twoja hybryda masz HDD 1TB + SSD 40 / 64 GB. Jeżeli idiotyzmem nie jest tutaj zakup hybrydy, to nie wiem czym innym może być. 

Link to post
Share on other sites

Rozważ tylko sytuację taką, że kupujący się nie zna na komputerach, więc znając życie raczej nigdy nie dukupi nic już do tego komputera, a gdy zrobi SSD np 64/128 gb + HDD 1TB istnieje bardzo duże ryzyko, że on to SSD zaśmieci, gdyż niemal wszystkie programy domyślnie instalują się na partycji windowsa/tworzą tam odniesienia, po za tym SSHD skróci czasy nie tylko windowsa. Owszem nie będą to wartości nawet porównywalne z czystym SSD, ale dla Laika już sam fakt przewagi tych kilku do kilkunastu sekund przy starcie windy lub jakiejś gry to całkie sporo i sprawi mu to satysfakcję. Nie wiem ale ja tak to widzę i dlatego podałem tę propozycję.

Link to post
Share on other sites

Apdejt:

oczywiście sprzedający okazał się tak nieugodowy, jak tylko mógł. Pomimo maila w niedzielę i telefonu wczoraj z samego rana stwierdził, że już przekazał sprzęt do wysyłki i nic nie może zrobić (co się okazało gó**o prawdą, bo na paczce jest data wczorajsza), poza tym "to jest wiążąca umowa kupna sprzedaży i nie może pan zrezygnować", chociaż na aukcji stoi jak w mordę strzelił "Czas na zwrot: 14 dni".

 

W każdym razie, paczka właśnie doszła, po południu przyjeżdża kurier, żeby odesłać ją z powrotem, razem z pismem o odstąpieniu od umowy.

 

I tu mam pytanie, czy lepiej jest rozpakować paczkę i sprawdzić, co jest w środku, czy może lepiej odesłać ją tak, jak przyszła? Pierwszą myślą było po prostu odesłanie, ale z drugiej strony chłop wysłał ją jak już wiedział, że nie chcemy tego kompa kupować, więc cholera wie, co jest w środku, a smutno by było, żeby się za chwilę okazało, że nie przyjmie zwrotu, bo mu odesłaliśmy co innego albo cokolwiek.

 

Mój typ jest taki, żeby odpakować, ofotografować wszystko co się da, zapakować jak było i wtedy odesłać.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Apdejt2: typ twierdził, że przelał pieniądze wczoraj, więc jak faktycznie przelał i dojdą dziś, to komp będzie zamawiany dziś. Nie wiem, czy na pewno będzie z esc.pl, bo kumpel się zastanawia, czy nie zamówić jednak czegoś z odbiorem osobistym w Krk (czym prawdopodobnie będzie PC Projekt, gdzie ten zestaw wychodzi ok. 80zł drożej, więc bez tragedii), ale ogólnie ustaliliśmy coś takiego:

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=69862

 

Będzie okej?

(od kiedy mam białą obudowę nie jestem fanem białych obudów, ale to personalna preferencja, więc no)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc jest ok. R9 380X to jednak kosmetyka wydajności względem GTX 960 przy dopłacie ponad 150 zł. 

 

Teraz pokazał się pewien przełom na rynku i może warto będzie z niego skorzystać. W zestawie wyżej bierzecie EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) zmieniając proca oraz mobo i pamięci na:

 

1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock Z170 Pro4S /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport

 

Procesor i5 6400 pomimo zablokowanego mnożnika czeka już ładne OC. Może warto zostawić sobie taką możliwość na przyszłość ? 

 

http://www.asrock.com/news/events/SkyOC/

Link to post
Share on other sites

Jednak to 3k z kawałkiem to maksymalna kwota, nie widzę nawet najmniejszej szansy zbliżenia się do tej kwoty z zestawem, o którym piszesz. Zwłaszcza, że w jakikolwiek OC szczerze wątpię.

 

Miałam nadzieję na upolowanie 960 EVGA w magicznej cenie z komputronika, ale nie ma już :(

Link to post
Share on other sites
1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  EVGA GeForce GTX 960 SSC ACX 2.0+ 4GB DDR5 128bit (1342/7100) 1 x  Antec VP-PC 500W 120mm 1 x  Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT 1 x  Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z) 1 x  MSI B150 PC Mate /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black)

 

3064 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

I w zasadzie to co stracisz na GPU odzyskasz na CPU i na pamięciach ram. Po modernizacji GPU w przyszłości, mocniejsza podstawka CPU + ram cały czas będzie aktualna. 

 

http://pclab.pl/art66130.html

Link to post
Share on other sites

Teraz pokazał się pewien przełom na rynku i może warto będzie z niego skorzystać.

 

Procesor i5 6400 pomimo zablokowanego mnożnika czeka już ładne OC. Może warto zostawić sobie taką możliwość na przyszłość ?

 

http://www.asrock.com/news/events/SkyOC/

Jest to rzeczywiście niezwykle ciekawa i fajna sprawa, ciekawi mnie jednak kiedy Intel znajdzie sposób by skrzętnie uniemożliwić to. Skoro najtańszą i5 można konkretnie kręcić to po co high-endowe procki? No chyba że chcą w końcu zachęcić posiadaczy 2500k do zmian...

Oczywiście mam nadzieję, że moje teorie spiskowe się nie sprawdzą. Ach, gdyby tak pozwolili w taki sposób kręcić i3 6100 :) bez problemów

Edytowane przez lewiis
Link to post
Share on other sites

Z tego, co widzę, to pozwala. W zamian musisz się pogodzić, że taktowanie procesora jest ustawione na sztywno(zawsze na maksa), wszystkie stany oszczędzania wyłączone, igpu wyłączone i nie ma trybu turbo. Dobre chłodzenie będzie w tym wypadku obowiązkiem, a nie opcjonalną przyjemnością.

Link to post
Share on other sites

[Kasa nie przyszła wczoraj, więc komp jeszcze nie zamówiony].

 

Jak mówiłam, nie ma mowy o OC w tym zestawie, czy teraz, czy w przyszłości, serio, ludzie mają blokadę na zasadzie "nie znam się to nie ruszam" i w sumie myślę, że to akurat dobrze w tym przypadku, bo nie wpadłabym na to, że ogólnie życiowo ogarnięta osoba wpadnie na zamówienie takiego paścia z allegro, a jednak.

 

Ale still, teraz się zastanawiam nad tym i5-6400, może to jednak dobry pomysł? Z jednej strony na pewno jest bardziej przyszłościowy, ale na ten moment nie zapewni zmaksymalizowania wydajności w podanej kwocie, a śmiem wątpić w to, że zestaw będzie rozbudowywany w możliwej do przewidzenia przyszłości, najwcześniej za parę ładnych lat, a sądząc po częstotliwości z jaką intel wypluwa nowe generacje i nowe podstawki, to i tak będzie to wtedy przestarzała technologia...

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...