Skocz do zawartości

Zestaw do gier max. 5000 zł + ocena


Recommended Posts

Witam! Planuję kupić za miesiąc nowy komputer, które główne przeznaczenie to gry. Maksymalnie chciałbym wydać 5000 zł, ale jeśli jest możliwe dobranie komponentów bez zmniejszania wydajności to proszę byście mi takie napisali. Oceńcie zestaw poniżej stworzony przeze mnie.

Moja propozycja to:

- procesor: Intel i5-4690k

- płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

- karta graficzna: MSI GeForce GTX 970

- zasilacz: bequiet! Pure Power L8 530W

- chłodzenie procesora: bequiet! Dark Rock 3

- pamięć RAM: Kingston HyperX Savage 8GB DDR3

- system operacyjny: Windows 10 Home

- dysk twardy: Western Digital Blue 1TB

- obudowa: Phanteks Enthoo Pro M

 

Oraz kilka pytań:

1. Czy podana płyta główna będzie wstanie stabilnie utrzymać system, gdy podany procesor zostanie podkręcony do 4,5 Ghz?

2. Czy podany zasilacz (530W) wystarczy do tego zestawu?

3. Jakie taktowanie do podanych pamięci RAM?

Link to post
Share on other sites

 

 

płyta główna: MSI Z97 Gaming 3

taniej: msi z97 g43, równie dobra i wystarczy do 4,5ghz spokojnie

 

 

pamięć RAM: Kingston HyperX Savage 8GB DDR3

jakie taktowania ?

 

 

dysk twardy: Western Digital Blue 1TB

seagate barracuda 1tb jest szybszy  

Link to post
Share on other sites

1. Płyta z powodzeniem wystarczy do takiego OC.

2. Podany zasilacz wystarczy do podanego zestawu.

3. Pamięci szukaj o taktowaniu 2400MHz i z opóźnieniami przynajmniej CL11 lub niższych.

 

Jeśli chcesz podkręcić procesor, to obowiązkowo kup jakieś chłodzenie, coś pokroju tego: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/ w zupełności wystarczy lub przynajmniej jakiś SPC Fortis 3. 

Do podanej konfiguracji aż się prosi dorzucić jakiś dysk SSD.

Link to post
Share on other sites
Jeśli chcesz podkręcić procesor, to obowiązkowo kup jakieś chłodzenie, coś pokroju tego: http://www.morele.ne...a-tr145-621401/ w zupełności wystarczy lub przynajmniej jakiś SPC Fortis 3. 

 

- chłodzenie procesora: bequiet! Dark Rock 3

 

@Rafinios ile kosztuje dokładnie Twoja propozycja. Z tego co widzę, to za równe 5000 zł złożysz taki sam zestaw z GTX 970 ale na 1151 wraz z i5 6600K i DDR4

Link to post
Share on other sites

Dziękuje Wam za odpowiedzi. Na stronie Intela jest chyba napisane, że do modelu i5-4690k najodpowiedniejsze taktowanie pamięci RAM to 1333/1600 Mhz. Czyli to oznacza, że większe wartości nie będą miały sensu przy tym procesorze? Jak narazie nie ma potrzeby by kupować 16 GB ramu, dlatego zostanę przy 8 Gb. Jaki dysk SSD zatem polecacie, aby trzymać na nim tylko system? Myślałem nad SanDisk Ultra II 120GB. Co o nim sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Pamięci pójdą na tyle, na ile pozwala płyta główna a nie procesor. Celuj tutaj w 2400 MHz CL11. 

 

 

 

Jaki dysk SSD zatem polecacie, aby trzymać na nim tylko system? Myślałem nad SanDisk Ultra II 120GB. Co o nim sądzicie?

 

Właśnie przed chwilą napisałem ... 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/197910-hilfe-kumpel-się-uwziął-na-składaka-z-alle-i-muszę-go-przekonać-że-to-zły-pomysł/?p=2021801


EDIT: posta mi przycięło. Zerknij jeszcze na post wyżej 

Link to post
Share on other sites

@Rafinios ile kosztuje dokładnie Twoja propozycja. Z tego co widzę, to za równe 5000 zł złożysz taki sam zestaw z GTX 970 ale na 1151 wraz z i5 6600K i DDR4

Naprawdę? A to mnie zaskoczyłeś :P Mógłbym powiedzieć jakie są te podzespoły? Ta płyta i pamięci.

Po tym co napisałeś stwierdziłem, że nie będzie sensu kupować SSD, by system uruchamiał się 10 sekund wcześniej.

Edytowane przez Rafinios
Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Phanteks Enthoo Pro (black) 1 x  Antec True Power Classic GOLD 550W 1 x  Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit PL

 

5073 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

GPU na model EVGA. Zasilacz bez modularnego okablowania z Seasoniciem w środku. Enthoo Pro posiada piwnice na kable więc nie będzie z tym najmniejszego problemu. Chłodzenie Macho BW 140 mm będzie bdb, tańszym i w zupełności wystarczającym zamiennikiem dla BQ. 

 

 

Przy małej dopłacie zmieścisz się z SSD 250 GB. Tutaj jest o tyle dobrze, że wgrasz sobie na nim system oraz soft i kilka najczęściej odpalanych gierek. 

 

1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit PL 1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, OEM/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  SilentiumPC Grandis XE1236 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  XFX Core TS 650W 135mm 80+ Bronze 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

 

5120 zł + kody podane wyżej

 

Tutaj bierzesz CPU w wersji OEM. Do tego tańsza obudowa SPC PAX 70 oraz zasilacz XFX 650. Ogromny zapas mocy a i obudowa wyciszana również z piwnicą na PSU i okablowanie. Do tego jeszcze cooler na Grandisa z 2 x 120 mm. Wydajnościowo również spokojnie podoła. Dostajesz przy małej dopłacie SSD 250 GB

 

Inna bdb opcja, to wywalenie póki o systemu. Wgrywasz darmową wersję na 90 dni. System zawsze możesz dokupić z czasem. 

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Mocno się zdziwiłem, że udało Ci się w takiej cenie zbudować jeszcze lepszy zestaw i pomyślę nad nim. Zastanawiam się czy system w wersji BOX nie był by bardziej opłacalny, bo jeśli się nie mylę, to Win 10 jest ostatnim systemem Microsoft'u (przynajmniej na długi okres czasu) i gdybym chciał w przyszłości sprzedać ten nowy komputer to bym nie musiał kupować drugi raz. Co o tym sądzisz?

Link to post
Share on other sites

DDR4 2666MHz CL15 :o? Przecież to wolniejsze od DDR3 2400MHz CL11... Nie lepiej dopłacić i wziąć http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=68196? Przesiadać się z DDR3 na takie coś to kompletny bezsens, lepiej zostać przy starej podstawce, bo Skylake w grach i tak szału nie robi, Broadwell dużo lepiej wypada, a za nim autor posta będzie robił upgrade kompa to intel 5 razy podstawkę zmieni i rozwojowość obecnej konfiguracji spełznie na niczym. 

Edytowane przez Ardoos
Link to post
Share on other sites

 

 

Przesiadać się z DDR3 na takie coś to kompletny bezsens, lepiej zostać przy starej podstawce, bo Skylake w grach i tak szału nie robi, Broadwell dużo lepiej wypada, a za nim autor posta będzie robił upgrade kompa to intel 5 razy podstawkę zmieni i rozwojowość obecnej konfiguracji spełznie na niczym. 

 

Przy czym sam CPU jest droższy o 200 zł. Płyta do dobrego OC Broadwella też zakręci się przy 500 zł.  Wyższe opóźnienia przepaści tutaj nie zrobią. 

 

 

 

A jeśli umiem angielski to mógłbym skusić się na kupno części zagranicą? Jak patrzyłem to za niektóre części taniej wychodzi.

 

Jak chcesz, to się baw ... 

Link to post
Share on other sites

A mam pytanie jeszcze co do tego SilenitumPC Grandis XE1236. Gdy on jest założony na płytę to druga pamięć RAM się nie mieści i czy nie straciłby na wydajności gdyby się ten "przeszkadzający" wentylator przesunęło na sam koniec? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi :D

Link to post
Share on other sites

Znając angielski zobaczysz lepsze ceny podzespołów ;) + Cenę za przesyłkę na takim poziomie + brak wygody, że zapewne Ci sie odechce ;)

 

Jęsli chodzi o windowsa szukaj wersji box bo z OEM zapewne będziesz miał później problemy z odsprzedażą, więc kompletnie to sie nie kalkuluje. Takie realia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jęsli chodzi o windowsa szukaj wersji box bo z OEM zapewne będziesz miał później problemy z odsprzedażą, więc kompletnie to sie nie kalkuluje. Takie realia.

 

Pytanie jedno. Dlaczego zakładasz sprzedaż systemu Win 10. Następnych edycji już nie będzie.

 

 

 

. Gdy on jest założony na płytę to druga pamięć RAM się nie mieści i czy nie straciłby na wydajności gdyby się ten "przeszkadzający" wentylator przesunęło na sam koniec? Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi

 

Na jaki koniec ?  Pod Grandisa wejdą pamięci do 38 mm bez ruszania wentyla. Polecone wyżej HyperX mają raptem 34,04 mm

 

http://www.kingston.com/dataSheets/HX426C15FBK2_8.pdf

Link to post
Share on other sites

"Pytanie jedno. Dlaczego zakładasz sprzedaż systemu Win 10. Następnych edycji już nie będzie."

 

@OEM przypisany do podzespołów, BOX przypisany do właściciela, tak? Więc sprzedając w przyszłości podzespoły chcac np upgradować maszyne musimy kupic nową licencje dla nowych podzespołów. Z dgugiej strony kupujący chcąc kupic podzespoły nie koniecznie bedzie dla niego istotne czy jest w pakiecie windows czy go nie ma. Kupując BOXA mamy z głowy zakupy kolejnych licencji dla siebie w przyszłości + licencja przypisana do "aktualnego sprzetu" nie będzie miała opcji "przepadnięcia".

Link to post
Share on other sites

Tak spotkałem się. Służbista z US wskazał nielegalny system.

 

EDIT: kajtek. realia są takie jak piszesz.. ale jak juz mamy pomagać to wskazujemy dobra drogę, tymbardziej, że ceny windowsa 8 boxa swego czasu były tańsze niż oem :D a dość długo box kosztował o 50 zł więcej. więc gra nie warta świeczki by pchać się w oem.

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

US podważył fakturę na krzyżowej weryfikacji faktur firm. Obie firmy dostały karę $$$. Szczęście w nieszczęściu, że w chaosie panującym kilka lat temu sprawą dalej nie zajął się oddział Przestępczości Gospodarczej.

 

Także lepiej przekazywać konkretną wiedzę dalej by była świadomość, bo często niewiedza a nie umyślne postępowanie może narobić problemów.

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

No trochę poczytałem na szybkości i faktycznie US w firmach  ma prawo  kontroli. Tutaj jest właśnie paradoks. Polskie służby mające możliwość będą nakładać kary finansowe. Ja się pytam na jakiej podstawie ? To producent oprogramowania wnosi albo nie wnosi sprawy. Sam miałem przypadek u znajomego. Miał wjazd na chatę przez policje. Nakaz o 6 rano i bach. Kompa zabrali. Tylko jeden producent od jakiegoś translatora wniósł sprawę ale skończyło się na jakiejś śmiesznej kwocie ugodowej. 

Link to post
Share on other sites

Takich spraw jest dość sporo ale sie o tym nie pisze. Pracownicy US --- pracujący w oddziałach do walki z przestepczością gospodarczą --- przynajmniej kilka lat temu nie należeli do czołówki ludzi myslących (nie ubliżając nikomu ale takie fakty na tamte czasy). Potrafili zawyżać kwoty kradzieży np. wersjami trial (instalka nagrana na płycie), programami abandonware, program zainstalowany i instalka na płycie to dwie kradzieże ich zdaniem. Tak jak piszesz konkretny przypadek jedna firma z takiego postępowania rządała zadośćuczynienia (polska mała firma za grosze sprzedająca grę, instalka na "płycie śmieciowej"), kwota ugodowa to było coś koło 100-200 zł a całośc kary to było około 5k. na co to poszło? Prawdopodobnie nikt z "okradzionych" złotówki z tej kwoty nie zobaczył, ale to już kwestia niewiadoma. W Polsce istnieje przyzwolenie społeczne na takie działania dlatego ogolnie społeczeństwo ma to gdzies nie jest nawet świadome co robi, że robi źle.

Edytowane przez murta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...