Skocz do zawartości

Komputer do 6000zł Gry ( proszę nie zamykać tematu)


Recommended Posts

 

 

czy wszystko będzie w nim kompatybilne ? 

 

Tak, ale jest kosmicznie przepłacony i złożony bez głowy. Mobo za ponad 8 stów to głupota. 980-tka za taką kasę również i piszę to jako posiadacz takowej.

 

Brak SSD w kompie za taką kasę woła o pomstę do nieba.

 

http://proline.pl/?p=MSI+Z97-G43

 

Jeśli w planach nie ma SLI - nic więcej nie jest potrzebne do OC-niętego Haswell'a w kompie do gier.

Link to post
Share on other sites

Ja bym dał GTX 970 bo to najlepsza opcja w tym budżecie, GTX 980 jest nieopłacalny


Ja bym złożył coś takiego:

Haswell:

http://proline.pl/?fn=koszyk&1:MSI+Z97+GAMING+3;1:PTK+ENTHOO+PRO+WHT;1:TTK+SPS-630MPCBEU;1:BQT+DARK+ROCK+3;1:CORE+I5-4690K;1:HX318C9SRK2%2F8;1:GTX+970+GAMING+4G;1:CT240BX200SSD1;1:SEAGATE+ST1000DM003

Skylake:

http://proline.pl/?fn=koszyk&1:PTK+ENTHOO+PRO+WHT;1:TTK+SPS-630MPCBEU;1:BQT+DARK+ROCK+3;1:GTX+970+GAMING+4G;1:CT240BX200SSD1;1:SEAGATE+ST1000DM003;1:BX80662I56600K;1:MSI+Z170A+TOMAHAWK;1:BLE8G4D26AFEA


Ogólnie za Haswella wyjdzie ci około 5100 zł, a za Skylake wyjdzie 5300 zł


ogólnie dopłata 200 zł tutaj jest dość opłacalna ;)

Edytowane przez piotr7543
Link to post
Share on other sites

Lepiej by dołożyć do lepszego PSU zamiast ładować tyle w budę jeżeli zestaw do OC. SPC Gladius M35/ Pax M70 będzie dobrą budą, a zasilacz można brać Antec True Power Classic 550W Gold.

W dodatku MOBO do Haswell-a wystarczy MSI Z97 G43 i z oszczędności na nim wydać na wyżej taktowany RAM. Jak ma być dobra karta dźwiękowa to już lepiej dokupić...

Link to post
Share on other sites
Tylko zmień i5 4690k na i7 6600k. I będzie idealnie.

 

Bardzo. Szczególnie, jak będzie chciał włożyć Skylake'a do płyty na Z97.

 

Pomijam już "i7 6600K", bo czegoś takiego po prostu nie ma...

 

@autor:

 

są dwie opcje: albo trollujesz, albo masz kosmiczne problemy z czytaniem.

 

Po jaką cholerę upierać się przy płycie za ponad 8 stów i kilku innych przepłaconych gratach, kiedy za takie pieniądze można złożyć zestaw z 980Ti, co było już tutaj wspominane wielokrotnie?

Link to post
Share on other sites

Eyyy. Cholera. Kogo ja tu oszukuję?? Przecież to chyba logiczne, że procesor z INNĄ podstawką potrzebuje inną płytę główną. Ale jeszcze to rozumiem. Ale wypominanie mi, że napisałem i7 6600k, podczas gdy prawidłowo powinno być 6700k to moim zdaniem głupota, każdemu zdarzy pomylić się klawisze na klawiaturze, szczególnie ekranowej. Ps. Sry za offtop ale musiałem.

Edytowane przez ares54321
Link to post
Share on other sites

 

 

podczas gdy prawidłowo powinno być 6700k

 

Yhm. A więc w kompie do gier proponujesz zamianę i5 Haswell'a, który już jest obecnie dość drogi, na i7 Skylake - nie dość, że wciskasz i7 do gier, to dodatkowo jest to cep, którego ceny są obecnie wręcz absurdalne.

 

To już jest zwyczajny debilizm.

Link to post
Share on other sites

a pascale będą obsługiwać DDR 3 ? i intel haswell? 

 

nie troluję  a uważam że ta płyta główna jest bardzo dobra ze względu na Dual-Bios ( no ba jak coś padnie to zawsze można włączyć z 2 Biosu oraz solidne mocowanie radiatorów   ) 

 

a i Gdyby Gigabyte nie szczędził na mocowaniu radiatorów ( no jakieś plastikowe kołeczki to jest totalna kpina ) 

 

to bym wybrał płytę Gigabyte Gaming M5  ale przez tandetne mocowanie radiatorów jej nie wybiorę   ( no bo boje się że jak dotknę płytę albo jak będę chłodzenie procka zmieniać lub nakładać nową pastę  to mi odpadnie radiator xD 

Edytowane przez kornel12
Link to post
Share on other sites

A co ma GPU do obsługiwania RAM'u i CPU?

 

Dual BIOS znajdziesz w płytach prawie o połowę tańszych.

 

 

 

solidne mocowanie radiatorów

 

Nawet nie wiem, jak to skomentować.

Link to post
Share on other sites

po przemyśleniu pewnych spraw związanych z moim przyszłym komputerem uznałem że podstawka 1150 będzie za 5 lat zabytkiem i uznałem że lepiej przesiać się na podstawkę 1151 ponieważ jest to podstawka bardziej przyszłościowa i postanowiłem zwrócić się do was o pomoc w złożeniu zestawu komputerowego na procesorze z serii intel Skylake do gier w cenie do 6000zł do gier 

 

moje wymagania co do komputera 

 

- Koniecznie -  płyta główna z Dual Biosem lub z funkcją szybkiego i bardzo łatwego przywracania Biosu 

 

- Zasilacz od firmy SeaSonic ( najlepiej 650w) 

 

- karta graficzna od Gigabyte 

 

- Obudowa duża i z filtrami przeciw kurzowymi bardzo dobrej jakości 

 

- Najlepiej żeby obudowa miała 2 wentylatory fabryczne

 

- najlepiej żeby płyta główna była of firmy MSI lub Gigabyte 

 

- a i najważniejsze cały zestaw ma się zmieścić z budżecie do 5900zł ( ponieważ 100zł idzie na montaż komputera)

 

- płyta główna najlepiej od firmy MSI lub Gigabyte 

 

- karty graficzne tylko od Nvidi

 

w cenę wliczony jest sama skrzynka bez systemu 

 

Ze względu na to że na chwilę obecną  nie umiem podkręcać procesora lecz bardzo chciałbym ponieważ podkręcenie przedłuża jego użytkowość o 2-3 lata  (ale w  przyszłości nauczę się tego ) prosiłbym o złożenie 2 zestawów  -  

 

Pierwszego z możliwością podkręcania 

 

Drugiego bez tej możliwości 

Edytowane przez kornel12
Link to post
Share on other sites

 

 

a i najważniejsze cały zestaw ma się zmieścić z budżecie do 5900zł ( ponieważ 100zł idzie na montaż komputera)

Gdzie chcesz tyle płacić za montaż :roll:  Na esc.pl montaż z kodem robią za darmo.  


 

 

karta graficzna od Gigabyte 

Dlaczego akurat ta firma ? GTX 970 ma dość drogie nie mówiąc już o wyższych modelach. 

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/oQ8GsD/

 

Można to jeszcze lepiej zrobić dając podzespoły innych producentów, np. GPU od MSI/ASUSA, płyta według mnie fajna na promocji nie opłaca się brać w tej cenie niższego modelu, Ram można z wyższym taktowaniem, Zasilacz OK ale można dać mocniejszy na zapas, Procek pod OC, Nie wiem czy płyta posiada dual-bios. 

Phanteks Enthoo Pro z filtrami siateczkowymi, duża i przewiewna z 200mm Wentylatorem na froncie, 


i dodatkowym 140mm z tyłu obudowy

Edytowane przez piotr7543
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...