Skocz do zawartości

Problem z nowym i5-6600K


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Slaydo,

Recommended Posts

Podaję moją konfigurację sprzętową:

Procesor: i5-6600K
Płyta: MSI Z170A Krait Gaming
Karta: Gigabyte GTX 970
Zasilacz: XFX XTR 650W
Pamięć: 8GB 2666MHz DDR4 w jednej kości

Zestaw dostałem wczoraj, po prawidłowym (raczej) podłączeniu wszystkiego komputer reaguje na przycisk Power - włacza się CPU cooler, wiatraki na obudowie, chłodzenie GPU, zasilacz.
Wszystko względnie chodzi, ale nie wykrywa żadnego monitora (ani na GPU ani na zintegrowanej karcie), brak charakterystycznego "beep" z BIOSu podczas włączania komputera, a na płycie głównej mam 3 diody - CPU, DRAM i VGA sygnalizujące problem. Cały czas świeci się ta z CPU.

Próbowałem:
- sprawdziłem czy karta i zasilacz są sprawne na innym komputerze - działają
- próbowałem podpiąć CPU i kartę innym kablem zasilającym pod inny zasilacz - to samo
- wyjmować pamięć - ta sama dioda, to samo
- na nowo włożyć procesor i kontrolować ilość pasty - to samo

W internecie wyczytałem, że może to być:
- uszkodzona płyta (ale diody się palą, ścieżka na układzie od Audio do wtyków jest podświetlona)
- uszkodzona pamięć RAM
- uszkodzony procesor
- zła pamięć RAM (koleś pisał, że ta płyta obsługuje TYLKO duale)
- reset CMOS (kurde no, nie mam jumpera)

Proszę o pomoc. To nowy zestaw za prawie 5000zł.

 

 

http://oi68.tinypic.com/euotqd.jpg

 

(świeci się ta od CPU i ta koło złącza 24-pin)

Link to post
Share on other sites

No nie wierze. Wczoraj dostalem swoj sprzet i mam taki sam problem. Mam i5 6600k oraz plyte msi z170 tomahawk. U mnie pali sie dram na chwile gadnie, zapala sie na chwile cpu gasnie i znowu pali sie dram i tak w kolko. Karta graficzna msi gtx 970 działa oraz zasilacz sprawdzałem na innym kompie. Kupowałem w morele zglosilem na 3 dniowy zwrot plute glowna i procesor bo to ktoes z tych podzespolow.

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem na zagranicznych forach sporo osób ma ten problem, ale często przyczyna jest inna - u niektóry świeci się diodia CPU, a po wymianie pamięci wszytko działa. U innych DRAM, a płyta jest uszkodzona. W sumie też  pewnie będę musiał odesłać albo pokombinuję jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Kabel zasilający cpu na 100% dobrze podłączony? 

 

 

reset CMOS (kurde no, nie mam jumpera)

Śrubokrętem też się da. Spróbuj włączyć bez ramu czy zmieni się dioda od błędów. 

 

Nie wiem gdzie trzymasz płyte główna, ale jak w kompie to spróbuj na zewnątrz jej, ale na czymś bezpiecznym np gąbce z pudełka po mobo. 

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

Na 100%. Podpięty stroną z podpisem CPU do MOBO, a stroną z podpisem PSU do sekcji PCI-E/CPU na zasilaczu. Sprawdzałem na 2 kablach.

 

@Bez ramu sprawdzałem, dokładnie ta sama dioda cały czas się świeci (nie miga).

Spróbuję koło godziny 16:00 i zdam relacje.

Edytowane przez Slaydo
Link to post
Share on other sites

Też stawiam na bios, i problem z tymi ddr 4 z jakiegoś powodu nie chcą współpracować z tą płytą główną, widziałem że ludzie mieli podobne problemy i albo wymiana na inny ram albo ten bios stary, ewentualnie jakąś wada fabryczna sprzętu, pisz do supportu msi powinni odpowiedzieć czy to może leżeć wina po stronie baraku kompatybilności z tym ramem ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Właśnie napisałem do MSI aporpo moich pamięci i BIOSU. Czekam na odpowiedź. Czytałem że moja pamięć w trybie single ma problemy z tą płytą główną, ale boję się, że jak dokupię drugą kość to problem nie zniknie a tylko wydam pieniądze. Oddam płytę i cpu do diagnozy, bo koszt to 40zł a sprawdzą mi to przy mnie na miejscu. Będę aktualizował temat dzisiaj po godzinie 17:00.


Problem rozwiązany. Dostałem nową płytę główną z brakującymi pinami, a prawie 10 było wygiętych. Podejrzewam uszkodzenie w transporcie, jako że klapka na socket latała w pudełku luzem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...