Skocz do zawartości

Nowy zasilacz w ramach wymiany gwarancyjnej


Recommended Posts

Witam niedawno odesłałem swój zasilacz xfx core 550w na gwarancję (miał problemy z tarciem wentylatora). Dzisiaj dostałem maila, że dostanę zwrot ale aktualnie model ten jest nie dostępny. Czy poleci ktoś coś w podobnej cenie (sklep to techplanet)

  1. Budżet: ~250zł
  2. Procesor: I5 4590
  3. Karta Graficzna: Gigabyte R9 290 OC
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): nie i raczej nie planuję
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): miło gdyby pracował troszkę ciszej niż ten xfx ale w sumie to bez różnicy
  7. Własna propozycja: Cooler Master G550M - ale z tego co wiem to trafiają się coraz felerniejsze sztuki (na techplanet są 2 w różnych cenach czym się różnią ?)
Edytowane przez gelou307
Link to post
Share on other sites

Jeśli dasz radę, dołóż do legendarnego Cooler Mastera G550M. Wszyscy spece go chwalą za technologię DC-DC. Jak nie, to możesz wybrać Chiefteca Force 500W. Dostał dobrą opinię na tym forum. Inntym wyjściem jest Corsair VS 550W. Polecali VS 450W, 550W też piowinno dać radę. Dodatkowo Enermax MaxPro 600W, ale jest ciut droższy, niż 250 zł. Myślę, że za 250 zł teraz już ciężko byłoby kupić zagrażający pecetowi zasilacz. Głośny - już na pewno bardziej. A tak w ogóle - nie mogli by w serwisie wstawić innego wentylatora do XFX 550? Dziwne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ktoś powie czym się różni ten http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/coolermaster-g550m-550w,41536.htmlod http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/coolermaster-g550m-550w,45531.html

Ogólnie moge dać te 300zł więc brać tego g550m ? Naczytałem się o problemach z wentylatorem w tym modelu i sam nie wiem, często występuje ?

Edytowane przez gelou307
Link to post
Share on other sites

To raczej niewielka modyfikacja. Trudno napisać na czym polega różnica, bo to tylko  mała zmiana nazwy, tak jak zmiana trzeciej liczbt w wersji np. Firefoxa. Być może jakaś inna seria elementów, inna seria produkcji. Trzeba by mieć OBA otwarte przy sobie do porównania. Może też być tak, że kiedyś dodano dodatkową pulę PSU jako promocję i wpis został. Często widzę zdublowane wpisy w sklepach, więc to chyba lenistwo obsługi. Dla róznica pomiędzy tymi zasilaczami to jakby do nowego Opla zacząć montować opony Pirelli, zamiast Continental. Taki sam samochód, zmienił się niwielki detal. Weź po protu tańszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...