Skocz do zawartości

Asus Z170 Pro Gaming vs. ASRock Z170 Extreme4


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kluczboy,

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Poszukuję płyty głównej pod s. 1151. Budżett tak do ~650zł

Płyta ma obsłużyć procesor i5-6600K, 16(32)GB DDR4, chciałbym procesor delikatnie podkręcić do 4,3GHZ - bez szaleństw. Ma to stabilnie działać. Fajnie byłoby by karta dźwiękowała była sensowna bo nie mam innej karty.

 

 

 

Wybrałem 2 modele ale mam dylemat,

 

ASRock Z170 Extreme4

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme-4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-1-gblan-atx-764687/

 

Asus Z170 Pro Gaming

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/

 

 

Bardziej przekonuje mnie ASUS ale przeraża mnie że ma na płycie jeszcze USB 2.0 zamiast samych 3.0, zakładam że bez wyświetlacza kodów POST czy dwóch kości UEFI da się żyć :)?

 

Z drugiej strony w testach Asrock Z170 Extreme 4 wyczytałem że OC jest niestabilne na tej płycie, ale może to wina niedobracowanych BIOSów.

 

Panowie prośba o weryfikacje, wskazówki, propozycje :)

Edytowane przez kluczboy
Link to post
Share on other sites

Miałem ten dylemat co ty dosłownie parę tygodni wstecz :) Brak Post i UEFi przeżyjesz, as rock w tej cenie posiada właściwie wszystko   i jest to chyba najbardziej wypasione mobo w tej cenie pod z170, ma tez 10-fazowa sekcja zasilania procesora z tego co pamiętam  ale poczytałem trochę o tym mobo i ludzie głownie wskazywali częste problemy z biosem a zwłaszcza w powiązaniu z win 10 ładowało BSOD. Co prawda aktualizacja biosu to nie jest jakiś wielki problem ale uważam że nie powinno być takich problemów i to jest minus, do tego są problemy z oc, z stabilnością z tego co udało mi sie doczytać na necie. A po zatym do mnie jakoś asrock nie przemawia po protu faworyzuje asusa, takie upodobanie :P

Co do z170 pro gaming ta płyta posiada rekomandacje na wielu forach, jedna z najczęściej wybieranych mobo w tej cenie z serii z170, po prostu jest to dopracowany produkt od asusa. Z głównych zalet  tak na szybko to mogę powiedzieć że ma świetna kartę dźwiękowa, wydajna sekcja zasilana,(4.4 nawet 4.5 ghz spokojnie osągniesz na 6600k) banalny bios i moim zdaniem bardzo dobre oprogramowanie asus Ai suit 3 + przyjemny wygląd ( diody sie ładnie prezentują ) tu masz dobry opis http://www.overclock.pl/articles/show/id/732,4,13,asus-z170-pro-gaming

 

Od siebie polecam z170 pro gaming od asusa :) możne to co napisałem ci pomoże w wyborze :) Pozdro ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...