Skocz do zawartości

Dziwna praca wentylatorów GTX 970


Recommended Posts

Witam mam pytanie nie wiem może mi się wydaje, ale czy te wentylatory od karty graficznej dobrze pracują ? Bo po włączeniu komputera jeden pracuje wolnej a potem wydaje mi się jak by pracowały tak samo nie wiem może to tylko mnie się tak wydaje, ale prosze niech ktoś zobaczy i oceni. Jeśli zły dział to przepraszam i prosze o przeniesienie. Tak wiem muszę go wyczyścić dokładnie

https://www.youtube.com/watch?v=fe8b1l91V7A&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

Raczej nie powinno tak być. 

Ta prędkość ustępuje po jakimś czasie czy jest tak cały czas bez względu co robisz ? 

Miałeś od kupna karty czy nagle się stało .

W moim przypadku ( ten sam model ) gdy miałem system na HDD to wentylatory na karcie zakręcały się do maksymalnych obrotów na 3-5 sekund i zwalniały ( podejrzewam procedurę POST ). Teraz na SSD to ledwo wentylatory zaczną pracować na równych obrotach a system już włączony i jest cisza. 

U ciebie wygląda jakbyś miał ustawione aby wentylatory kręciły się cały czas na maksimum .

Link to post
Share on other sites

tak jak wyżej sprawdź w msi afterburner krzywą wentylatorów oraz porządnie przeczyść kartę graficzną z kurzu gdyż być może kurz zwiększa opór na jednym wentylu przez co się wolniej kręci od drugiego jeśli to nic nie da to zostaje gwara bo ci się wentyl sypie na GPU 

Co do kumpla wyżej Puciek15 to te wentylator kręcą się bardzo wolno i mi tu nie wygląda aby jakikolwiek z wentylatorów w owym komputerze chodziły chociaż na średnich obrotach 

Link to post
Share on other sites

Raczej nie powinno tak być. 

Ta prędkość ustępuje po jakimś czasie czy jest tak cały czas bez względu co robisz ? 

Miałeś od kupna karty czy nagle się stało .

W moim przypadku ( ten sam model ) gdy miałem system na HDD to wentylatory na karcie zakręcały się do maksymalnych obrotów na 3-5 sekund i zwalniały ( podejrzewam procedurę POST ). Teraz na SSD to ledwo wentylatory zaczną pracować na równych obrotach a system już włączony i jest cisza. 

U ciebie wygląda jakbyś miał ustawione aby wentylatory kręciły się cały czas na maksimum .

To znaczy mam karte od lutego 2015 i niedawno miałem sytuację gdzie jeden nie pracował po tym jak palcami zbierałem z niego kurz może opisze ci to z tydzień temu chciałem zobaczyć jak wentylatory są brudne i były takie kawałki kurzu na grafice i zebrałem to palcami i potem jeden wentylator nie kręcił sie ale jak do palcem popchnołem to ruszył i działa od tamtej pory bez problemu (odpukać) a co to tego jak one pracują to nie wiem bo kompa mam zamkniętego więc ich nie widze tylko słyszę a nie da sie podłączyć wszystkiego czyli monitor mysz i klawiatura do kompa jeśli stoi poza biurkiem bo mam za krótkie kable a wszczególności od monitora to znaczy ze jak komp stoi tam gdzie zawsze nie da sie zaobserwować tego jak wentylatory pracują bo z jeden strony jest biurko a z drugiej nie mam dojścia do kompa a kiedy go wyciągne to tylko kabel od zasilacza sięga a tak jest w MSI Afterburner ustawione http://screenshot.sh/mK7AZoaDCbelAi tutaj nic nie zmieniałem od poczatku i nic nie zmieniam

tak jak wyżej sprawdź w msi afterburner krzywą wentylatorów oraz porządnie przeczyść kartę graficzną z kurzu gdyż być może kurz zwiększa opór na jednym wentylu przez co się wolniej kręci od drugiego jeśli to nic nie da to zostaje gwara bo ci się wentyl sypie na GPU 

Co do kumpla wyżej Puciek15 to te wentylator kręcą się bardzo wolno i mi tu nie wygląda aby jakikolwiek z wentylatorów w owym komputerze chodziły chociaż na średnich obrotach 

Kiedy nagrywałem ten filmik i dłużej patrzyłem jak chodzą to wyglądało tak jak by ten któy pracuje wolniej zaczoł przspieszać można to zauważyć troszke na końcu filmu ze pracuje chyba szbyciej niz na począku ale dlaczego tak nie mam pojęcia wiem tylko ze kiedy jeden przestał pracować to ten drugi chodził na 100 % i masakrycznie szybko sie ruszał a na filmie jeden chodzi średnio szybko a drugi chyba przyspiesza bo potem jak pisałem chodzi szybciej

Tak pracują wentylatory podczas nagrania przez 2 minuty najpierw jeden jest wolniejszy a potem chyba tak samo pracują

https://www.youtube.com/watch?v=dxVFY3KRWME&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

Zanim ją jeszcze wyślesz sprawdź czy masz dobrze podłączone zasilanie do wentylatorów. Złącze znajduje się po tej samej stronie co złącze zasilania karty lecz od strony portu PCI-E. To takie małe białe " gówienko " ;) i wychodzi z niego kabel który jest w czarnej opasce.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

sprawa jest prosta jeden z wentylatorów się zaciera/zatarł od kurzu lub jest to po prostu fabryczna wada oddaj kartę na gwarancje 

Zobacz ten filmik nagrałem samą prace i wygląda tak jak by ten jeden z lewej wolniej chodził tylko do momętu rozruchu systemu a potem pracowały tak samo zobacz i powiedz co sądzisz :)https://www.youtube.com/watch?v=dxVFY3KRWME

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...