Skocz do zawartości

Upgrade obecnej konfiguracji (gry)


Recommended Posts

Witam,

Co roku mniej więcej staram się coś zmodernizować w moim zestawie tak aby bez problemów grać w najnowsze gry w najwyższych ustawieniach. Jako, iż nie dodawałem niczego już jakiś czas myślę nad aktualizacją, mój sprzęt to:

 

cpu:intel core i7 3770

gpu: nvidia gerorce 970

ram 16GB ddr3 (4x4gb Kingstone 2 z nich to kingston hyperx beast a pozotsałe to jakies podstawowe kośći Kingstone)

obudowa Zalman z9

zasilacz: ZS SERIES 650W

płyta: Gigabyte Z77X-D3H

 

dysk1: SAMSUNG SSD 840 evo 250gb

dysk2: Western Digital Black WD1002FAEX 1TH

monitor eizo ev2455 (rozdzielczość 1920x1200)

system windows 7 64

maksymalna kwtota upgrade's -2000 (+-200zł)

kiedy chcę kupić -styczeń / luty 2016 zależy jak 13kę dostanę

 

Myślałem nad upgradem cpu lecz to pociągałoby za sobą zmianę płyty głównej (w przypadku zmiany obu elementów tj procesora i płyty głównej mogę zwiększyć wydatek do 2500zł). Prosiłbym o rady.

Edytowane przez finalozzy
Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy nie brakuje mi wydajności, jest okay lecz czy na długo? Nie lubię sobie zadawać pytania czy dana gra pójdzie mi w najwyższych ustawieniach, wole mieć to zapewnione. Myślałem nad zmianą procka ale niestety te, które mnie interesują nie są kompatybilne z moją płytą główną, więc musiałbym pewnie zmienić płytę, procek i nowy ram (jeżeliby dałoby się wsadzić i7 5820k lub i7 6700k 2x8 gb oraz jakąś sensowną płytę główną i zmieśćic tak w 3000 tysiącach to też byłbym zainteresowany).

Link to post
Share on other sites

czemu mam żartować ?

napisałem przecież 'wywalić' - czytaj ze zrozumieniem

 

ps

wbrew pozorom na nawet na tym forum sporo osób ma 980 - mimo że to słaby zakup cena/jakość to dla niektórych warto dopłacić 

 

autor wątku szuka sposobu by wydać 2 tys na ulepszenie kompa pod gry - tak by nie musieć się martwić czy gra pójdzie cyt. :'w najwyższych ustawieniach'

przy tym sprzęcie, który ma i tym budżecie - wg mnie można wymienić k. graficzną - ale jak napisałem wyżej - dla mnie to wywalenie kasy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...