Skocz do zawartości

Monitor panoramiczny, a "obsługa" przez karte graficzną


Recommended Posts

Witacie.

 

Oto dane obu produktow, potem moze pytania. Chodzi mi o ten monitor:  http://www.lg.com/pl/monitory/lg-25UM57 Obecna grafika to NVIDIA GTS250 EVGA.

 

jak to będzie współpracować? Do tej pory "siedziałem" na skromnych 17" i 1280x1024. Rzekomo według specyfikacji daje radę wyświetlić obraz o rozdzielcziości 2560x1600. Jak Waszym zdaniem to sie sprawdzi? Od czau do czasu rownież gram i wołabym uniknąć wydania pieniędzy, a potem oglądania migotania, skanania ekranu czy jakichś zacięć. Czy to może działa przykładowo "normalnie" podczas" zwykłej pracy, a w grze "nie wyrabiać"? Nigdy az tak się w ten temat nie zagłębiałem. Dzięki za pomoc  i wyjaśnienie wątpliwości.

 

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez arlid
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Karta graficzna wyświetli obraz w rozdzielczości tego monitora, więc do codziennej pracy jak najbardziej się nada. Gorzej z grami, na tym monitorze karta graficzna będzie miała do wyświetlenia ponad 2 razy więcej pikseli, wg mnie w  grach zmniejszy Ci to ilość klatek na sekundę o jakieś ~30-50%. Karta już teraz jest dość słaba, jeśli zechcesz pograć w coś odrobinę wymagającego to będzie problem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właśnie w tym problem, że karta jest już leciwa. A może się orientujesz jak wygląda zmniejszenie w grze rozdzielczości - powiedzmy do HD - obraz się centruje, czy bardziej rozmywa? Nigdy nie miałem styczności z panoramicznym monitorkiem.

Edytowane przez arlid
Link to post
Share on other sites

Właśnie w tym problem, że karta jest już leciwa. A może się orientujesz jak wygląda zmniejszenie w grze rozdzielczości - powiedzmy do HD - obraz się centruje, czy bardziej rozmywa? Nigdy nie miałem styczności z panoramicznym monitorkiem.

Masz ten sam efekt, jak otwarcie pliku graficznego zapisanego w mniejszej rozdzielczości na całym ekranie, który ma większa rozdzielczość  - różnice będą jednak wszystko zależy od przeskoku rozdzielczości i jakości algorytmu skalującego. Najprawdopodobniej nie będzie to  zbyt straszne w najgorszym wypadku dostaniesz kilka czarnych pasków ...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

O ile się nie mylę obraz w formacie 16:9 na tym monitorze będzie wyśrodkowany z czarnymi paskami po bokach. Na tak dużym monitorze rozdzielczość 720p (HD) zauważalnie pogorszy wygląd gier, piksele będą większe, cały obraz będzie się wydawał nieostry, jakby lekko rozmyty. Zauważ, że na swoim obecnym 17" monitorze masz aktualnie wyższą rozdzielczość niż planujesz uruchomić na 25". Wg mnie da się tak grać, nie wygląda to źle, ale różnica między Full HD jest widoczna. Jest to zawsze jakiś półśrodek przed wymianą karty graficznej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez roneth
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...