Skocz do zawartości

komputer do 3000zł


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: cs:go ; streamowanie cs jakby dało rade w 60fps

Maksymalna kwota : 3000zł max

Kiedy zamierzam kupić komputer?: około 4-5 grudnia

Których części potrzebuję: wszystkie

Czy będę podkręcać sprzęt?: na początku chyba nie. po pewnym czasie tak, lecz nie znam się na oc   Rozdzielczość mojego monitora i model : LG Flatron E2242 (zmienie w przyszlosci)

Specjalne wymagania: 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): brak

Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/ftWziM/

Inne: co do chłodzenia to mogę je dokupić jakoś może po miesiącu od kupna kompa                                       

 

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-anniversary-z97-dualddr3-3100-sata3-hdmi-gblan-atx-651549/

 

Najtańsza płyta na chipsecie Z97


I jeśli chcesz podkręcać, bo takiego procka nie podkręcać to grzech, warto dokupić jakieś lepsze chłodzenie.


ale bez OC tymczasowo spokojnie na BOX'ie dasz radę ;)

Edytowane przez piotr7543
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-xe1236-spc099-643221/

Znalazłem coś takiego, ale póki co nie będę podkręcał ze względu na brak funduszy budżet ograniczony do 3000zł, jednak postaram sie w miare szybko zakupic chlodzenie. Co do płyty, to mysle, ze jesli pozostały podzespoły są ok to wsadzę obudowę zalman z1 i tą płytę co podałeś i chyba zmieszczę się w budżecie :).

Link to post
Share on other sites

ja na tej tej samej grafie i procku mam +200 FPS w CS:GO grafa troche na wyrost pod samego CS'a chyba że chcesz grać jeszcze jakieś inne gry


Zalman Z1 będzie dobrą alternatywą bo warto dołożyć trochę do płyty


Jeśli chłodzenie wejdzie do obudowy to bierz śmiało :) 

Link to post
Share on other sites

Full HD na Mirage maks 300 fps xd, detale u mnie nie robią zbyt dużej różnicy w wydajności 


do samego CS'a starczy GTX 950 z zapasem :)


W CS'ie dużą robotę także robi SSD


w standardowym trybie Turniejowym mam +150 fps


Z streamem nie będzie żadnych problemów bo przy nagrywaniu aplikacją Shadow Play, spadek wydajności jest znikomy, wręcz nie zauważalny ludzkim okiem ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

W CS'ie dużą robotę także robi SSD w standardowym trybie Turniejowym mam +150 fps
 

Mapka ci się wczytuję szybciej i tyle...

 

 

 

Po naniesionych zmianach, teraz chyba jest ok? Jeszcze pytanie, co sądzisz o tym SSD? Bo potrzebuję, żeby ktoś się wypowiedział, niektórzy piszą, że oszukane wartości bla bla, ale ja tam nie wiem jaka jest prawda .

Weź już GTX 950: Gigabyte Geforce GTX950 2048MB  i dołóż do porządnej płyty do OC: MSI Z97-G43, Intel Z97.

Teraz można jeszcze na spokojnie dodać kości o wyższym taktowaniu: HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3  oraz trochę mocniejszy zasilacz: XFX Pro Series TS550W. W zestawie dałem inne SSD, ale w tej samej cenie- w niektórych testach zwłaszcza w tych w grach wypada lepiej.

Tak na marginesie to radziłbym zakup najpierw HDD 1TB, a dopiero później myśleć o SSD i to 250GB chyba, że rzeczywiście nie będziesz tyle potrzebować to zostań przy mniejszym.

Link do koszyka ze zmianami: http://www.morele.net/inventory/info/ZEyRZ0/

Link to post
Share on other sites

 

Mapka ci się wczytuję szybciej i tyle...

 

 

 

Weź już GTX 950: Gigabyte Geforce GTX950 2048MB  i dołóż do porządnej płyty do OC: MSI Z97-G43, Intel Z97.

Teraz można jeszcze na spokojnie dodać kości o wyższym taktowaniu: HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3  oraz trochę mocniejszy zasilacz: XFX Pro Series TS550W. W zestawie dałem inne SSD, ale w tej samej cenie- w niektórych testach zwłaszcza w tych w grach wypada lepiej.

Tak na marginesie to radziłbym zakup najpierw HDD 1TB, a dopiero później myśleć o SSD i to 250GB chyba, że rzeczywiście nie będziesz tyle potrzebować to zostań przy mniejszym.

Link do koszyka ze zmianami: http://www.morele.net/inventory/info/ZEyRZ0/

 

Dziękuję za pomoc, może właśnie tak wezmę. Mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć czy jest duża różnica pomiędzy tymi płytami głównymi, gtx 950 a 960 oraz ramami tymi co podales a tymi co ja dalem? :)

Edytowane przez mty54
Link to post
Share on other sites

 

 

czy jest duża różnica pomiędzy tymi płytami głównymi,

MSI Z97 G43 to płyta, na której da się zrobić dobre OC procka- zdecydowanie większe możliwości pod tym względem niż powyższy AsRock.

 

 

 

gtx 950 a 960

GTX 950 wystarczy typowo pod CS GO.

Wynik na 950:

Wynik na 960 4GB:

Ustawienia grafiki w obu filmikach takie same, procesory o bardzo podobnej wydajności.

 

 

 

ramami tymi co podales a tymi co ja dalem?

Rożnica w wydajności kości o taktowaniu 1600MHz, a 2400MHz wynosi około 10%- przy tak niewielkiej dopłacie moim zdaniem warto tym bardziej, że na płycie z chipsetem z97 nie ma sensu wkładać standardowych 1600MHz.

Link to post
Share on other sites

No tak rozumiem..A duża jest różnica pomiędzy gtx 950 a 960? No bo jeśli będzie trzeba no to można wsadzić coś tańszego w inne miejsce w zamian za dociągnięcie do gtx 960..


http://www.morele.net/inventory/info/RA3ij9/

Udało mi się złożyć coś takiego, no nie wiem czy coś więcej uda mi się wyczarować, bo nie chciałbym naciągać budżetu. Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze moglibyście mi polecić najlepszy sklep do zamówienia? Bo chciałbym ,zeby szybko komputer przyszedł i myślę czy z moreli brać czy nie, bo ludzie narzekali, jak wasze opinie?

Myślę, że w przypadku każdego sklepu znalazł się ktoś kto miał jakieś swoje 'ale' co do złożonego komputera. Złóż po prostu tam gdzie jest najtaniej. Swego czasu w moim przypadku był to x-kom, który pomimo mojej opinii, że ma wysokie ceny na podzespoły komputerowe  akurat moje wyszły u nich najtaniej.


To jak szybko dostaniesz komputer będzie przede wszystkim zależeć od standu dostępności podzespołów .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...