Skocz do zawartości

Router do neostrady w standardzie N


Recommended Posts

Szuakam routera bezprzewodowego do neostrady, tzn mam netię na łączach tp. Aktualnie mam D-Linka G604T i jestem zawiedziony, a już nie mogę z nim wytrzymać.

 

Oczekuję przedewszystkim ciszy i spokoju, ten który teraz mam, zapycha się i trzeba go resetować co 2 dni, piszczy (największa zmora moja), a przedewszykim słaby zasięg a z tym związane niskie transfery. Router ma obsługiwać z 10 komputerów, i zależy mi na standardzie N ponieważ często robię backupy i przesyła duże ilości danych, opróćz tego zasięg też jest ważny.

Mile widziane łącze lan 1Gb, które łączyłoby router z serwerem który jest włączony cały czas.

 

Nie znalazłem niczego co by spełniało moje wymagania, a jest też ważna cena bo cóż w czasach gdy można złożyć kompa za 600zł, a nie można dostać routera heh paranoja.

 

Średnio się znam na tym, dlatego szukam pomocy, porady.

Link to post
Share on other sites

Pisałem, że często robię kopie zapasowe. Wyobraź sobie że 5 komputerów ma do przesłania 20gb danych, teraz mam sięć 100Mb i pisałem że miło by było bo nie jest to nie zbędnę aczkolwiek przydatne. Bo wiadomo że liczy się czas. U mnie jest astronimiczny ruch wewnątrz sieci, ze względu na RDP, serwer danych itd, a wszystko działa 24h/7 dni. Dla mnie ważna jest jakość i cena.

 

Chciałbym coś dorwać poniżej 300zł. Generalnie model sieci jest taki, że jest jeden serwer i są terminale. Dzięki temu chodźby oszczędzam 1000zł/komputer na samym oprogramowaniu.

Fakt faktem chciałbym mieć łącze z uploudem 10Mb, ale takie są nie na moją kieszeń, baa marzenie to DSL 1Mb download i uploud, ale takie rzeczy nawet nie w erze.

Link to post
Share on other sites

a musi byc koniecznie router z modemem adsl? ja korzystam z modemu dostarczonego przez mojego providera a za nim wpinam sie z wlasnym zwyklym routerem i dziala;-)

 

do siebie kupilem d-link 724gu (giga ethernet, port usb na drukarke, wifi a,b,g,g+). i dziala bardzo dobrze:-) tak dobrze, ze juz zapomnialem hasla na niego bo po skonfigurowaniu zapomnialem ze mam jakis router;-) drukarka smiga na usb (konica minolta page pro 1350, nie ma jej w wykazie d-linka a dziala). wifi korzystam w standardzie g, zasieg mam w calym mieszkaniu w bloku bardzo dobry.

 

natomiast jesli zalezy Ci na sieci n to dlink 655. jest gigabitowy, wifi n, ma usb (po ostatnich updatach firmware'u powinien obslugiwac drukarki i external hdd, tzw sharepoint, choc widzialem info o braku stabilnosci na tym firmwarze) i kosztuje tylko 320zl i jest produktem raczej chwalonym. brak tylko modemu;-)

Link to post
Share on other sites

U mnie dziala dobrze, 2 komputer jest w tym samym pokoju takze problemów z WiFI nie ma. Sprawdzalem laptopem jak zasieg w innych czesciach domu i w pokoju obok (sciana dosc groba) zasieg sie troche zmiejszyl. Jednek praktyka praktyka, u mnie reali sa inne niz u Ciebie. Zalezy tez od ustawienia komputerow i w jakiej odległości sa.

Link to post
Share on other sites

Wiadome jest to że pojęcie zasięgu jest uzależnione od dużej ilości czynników.

 

Co do routera N + modem jest to ciekawe rozwiązanie, ale musi być to rozwiązanie niezależne od komputerów stacjonarnych czyli modem podpięty bezpośrednio do routera, oczywiście autoredial, brak pisków i żeby się nie blokował, takie rzeczy to raczej tylko w erze.

 

Sam nie wiem jak dla mnie 655 byłby idealny ale koszt modemu trochę psuje to wszystko. Poza tym sam nie wiem zdaję się że 655 wydawał piski, w jakimś teście czytałem.

Link to post
Share on other sites

A coś nie z D-Linka, Dlink to nie jest chyba najlepsza firma>> ale napewno bardzo popularna.

 

655+modem tak sprawdzałem to modem adsl kosztuje aż 100zł DSL-320B heh dużo:P

To masz problem ja nie polecam D-Linka znajomemu kupiłem po 3 miesiącach zaczął szwankować, niestety za 100zł nic porządnego nie kupisz. Chociaż proponuję ci TP-link dość ciekawa propozycja. Niestety najlepsza propozycją był by Linksys ale ceny tej firmy zaczynają się od 150zł, chyba że na allegro coś używanego znajdziesz. Planety też nie polecam

Link to post
Share on other sites

Nie wiem o co Wam chodzi z tym D-linkiem. Sam mam juz od 2 lat sprzet tej firmy i ani razu sie nie wysypal (jeden z najtanszych modeli). Dobrze ustawiona konfiguracja chodzi swietnie i dokladnie. Polecam

Może zależy jaki kto ma wgrany firmware i jak kto ma poustawiane :lol:
Link to post
Share on other sites

Kiedyś byłem laikiem w sieciach i znajomy informatyk coś takiego kupił. Jak mnie to wpiernicza to szkoda gadać, G604T poczytajcie sobie w internecie.

 

Dlink był dobrą firmą, dawno temu, teraz robi pare dobrych rzeczy. Ale tak

 

DSL-2740B, patrzyłem ma najgorszy zasięg, gorszy od tych w standardzie g, RangeBooster to jakiś zart?? Widziałem wiele testów i te które były dokładne pokazywały że wystarczy ściana by z transfer N spadł do poziomu G, a po paru przeszkodach sygnał zanikł. Bardzo dobrze sprawdza się w bliskich odległościach 10 stpóp (3m) osiągnął najwyższy transfer, ale recenzenci robili co mogli i już w większych odległościach i ściany sygnał znikł, a inni mieli 30%. Oto przykład jedej z recenzji.

 

Jakościowo dlinki są fatalne, bo jak widać mimo długiego czasu wciąż są modele piszczące, są modele gubiące sygnał.

Link to post
Share on other sites

Do listy dorzucam jeszcze DG834N, co o tym sądzicie? Ciężko coś znaleźć bo fakt faktem, że co urządzenie to inna jakość "standardu" N, aczkolwiek widziałem testy gdzie ten router osiąga transfery rzędu 20-40Mb/s (przez ściany), Dla porównania mój Dlink g604T w standardzie G osiąga transfery około 4-5Mb wystarczy ściana i klap.

Link to post
Share on other sites

Prawie się zdecydowałem na

SMC SMCWGBR1 i do tego modem pentagrama

 

Wydajność zachwyca, ale firma mi kompletnie nieznana. Produkt porównywany do znacznie droższych dlinków i innych

 

http://forum.coolaler.com/showthread.php?t=163499

tu macie co wtym siedzi, zdjęciea mi się nie potwierają

 

http://reviews.cnet.com/routers/smc-smc ... =mncol;txt

 

test, jest jeszcze na australijskiej odsłonie. .com.au chyba tak to było

bez problemu znajdziecie:)

 

No a cały czas kuszą mnie netgeary ale np DG834N ma słaby zasięg i jest drogi.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mógłby zestawić mi plusy i minusy. Niestety rozwiązanie upadło z powodu kosztów SMC+MODEM wybór padł na DG834N oraz WAG160N. Generalnie liczy się stabilność łącza pod dużym obciążniem -> duże ilości połączeń albo duże prędkości

 

( dość często wysyłam pliki na ftp i np 20tys plików które w sumie zajmuje 20mb często tworza problem + torrent, takie rzeczy jak linux czy nawet WOW ściągają się przez torrent i zawsze mam przykre doświadczenia, często trzeba ograniczać ilość połączeń i zmniejszyć łącze do 80% jego możliwości i 50% możliwości uploudu).

 

Drugim ważnym parametrem jest duża szybkość przy odległości 10m przez ściane i przez piętro, a później w eter:) hehe chodzi głównie o to by zasięg był w budynku i żeby można było oglądać filmy przez sieć :/ mam na myśli steam? tak to się nazywa, albo robić backupy i przesyłać jakieś większe pliki.

Link to post
Share on other sites

A coś nie z D-Linka, Dlink to nie jest chyba najlepsza firma>> ale napewno bardzo popularna.

 

655+modem tak sprawdzałem to modem adsl kosztuje aż 100zł DSL-320B heh dużo:P

To masz problem ja nie polecam D-Linka znajomemu kupiłem po 3 miesiącach zaczął szwankować, niestety za 100zł nic porządnego nie kupisz. Chociaż proponuję ci TP-link dość ciekawa propozycja. Niestety najlepsza propozycją był by Linksys ale ceny tej firmy zaczynają się od 150zł, chyba że na allegro coś używanego znajdziesz. Planety też nie polecam

 

Zgadzam się się w 100% procentach

Link to post
Share on other sites

Niestety moja sytuacja jest fatalna codziennie wertuję jakieś testy w poszukiwaniu tego jedynego.

 

Cóż, Dlink odpada bo dlink to wciskanie ludziom kitu, w testach wypada super ale jak pojawi się jedna-dwie ściane DIR-655 traci zasięg to nie jest normalne.

 

Netgear z serią do 500zł a taki mam teraz budżet, psują się jeden po drugim. Zasięg nie jest fenomenalny ale za to podobno czuć palący się plastik, Coś dla weternów wietnamu. "nie ma to jak zapach napalmu o poranku"

 

Z wydajnych rozwiązań jest cieżko dostać cokolwiek. znalazłem Linksys wrt300n, ASUS WL-500W

 

i z nieznanych mi firm

TEW-633GR

SMCWGBR14-N

 

I ciężko mi jest wybrać bo różne testy różne wyniki i sam nie wiem komu wierzyć. Najbardziej skłaniałem się ku wrt300n ale go praktycznie nie ma w polsce zwłaszcza w odpowiedniej cenie, Trendnet też jest nie osiągalny w odpowiednich cenach. SMC jest dostępny i nawet jakby tańszy niż za granicą , ale są skrajne testy, i nie ma chłodzenia wewnętrznego na procesor itd, oprócz tego brak możliwości wgrania zewnętrznego softu, ale za to ma najwięcej ramu.

 

Przykład różnych opini

http://www.xbitlabs.com/articles/networ ... html#sect0

http://www.xbitlabs.com/articles/networ ... html#sect0

http://www.xbitlabs.com/articles/networ ... 55_14.html

Tutaj widać wyrażnie że linksys jest lepszy.

 

http://www.cnet.com.au/wireless/routers ... 373,00.htm

tutaj widać że ASUS ma największy zasięg wraz z wzrostem odległości i SMC walczy jak równy z równym.

 

http://www.cnet.com.au/wireless/routers ... 894,00.htm

tutaj mamy recenzje 350n bliźniaczy model do 300n, tak jak xbit pokazał że to świetny router tak cnet pokazuje żę jest beznajdziejny.

Podobnie 300n ale tutaj mamy zestawienie ze starszymi routerami

http://www.cnet.com.au/wireless/routers ... 247,00.htm

 

W cnet SMC dzielnie walczył

natomiast u smallnetbuilder jest odwrotnie, malutki zasięg, słabe prędkości?

http://www.smallnetbuilder.com/content/ ... 99/96/1/4/

 

Zobaczcie sobie routery w tych 3 redakcjach i praktynicze w każdej z nich zupełnie są inne wyniki. Generalnie skłądaniałem się ku Linksys, ale tylko xbit go faworyzuje, skłaniałem się ku SMC to mi pokazali ludzie z smallnetbuilder że to urządzenie się może spalić w lecei a do ma słabe osiągi.

 

A do tego modem, tutaj zkolei nie ma żadnej desinformacji bądź informacji.

Do wyboru jest Linksys am200, Dlink DLS-320T, Netgear DM111P. Nie wiem który znich jest najlepszy.

 

Pomożecie?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

ja mam Linksys wag200g i byłem z niego zadowolony przez 1rok potem zaczął resetować neta...nec nie pomaga..zresetowałem go do zera wymieniłem softa i dalej to samo...nie narzekam na firmę bo jest bezawaryjny...tez właśnie szukam pod technologią "N" na netię 6MB i mam dylemat jak ty...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...