Skocz do zawartości

LG G3 vs Xiaomi Redmi Note 3 or Xiaomi mi5 w przyszłości


Recommended Posts

Witam.

Od ponad roku jestem tym pechowcem, który posiada niedbale wypuszczony telefon:

Cieniutka warstwa pasty termoprzewodzącej?

Zamulanie telefonu przy powrocie do głównego ekranu?

Zjadanie "baterii" w dwie godziny dość oszczędnego użytkowania?

Konieczność przywracania telefonu do ustawień fabrycznych dwa razy w miesiącu?

A może wczytywanie przez 2 sekundy aplikacji w menu?

 

Dokładnie tak, jestem [nie]dumnym posiadaczem LG G3! I nie ukrywam, że chciałbym się go pozbyć jak najszybciej dopóki jedynym śladem jego użytkowania jest malutka rysa na ekranie.

 

Szukam i szukam jakiegoś godnego następcę [czyt. czegoś, czego chociaż 1/4 ceny odpowiada jego możliwościom] aż trafiłem na markę Xiaomi. Już w planach był zakup Xiaomi mi4, lecz moja umowa na abonament się kończyła i konsultant w Play zachwalał tenże produkt LG. "Przecież kosztuje 2k zł, a ja i tak mam przy sobie marnego Samsunga Galaxy Ace II". Tya, samo pisanie na Samsungu to była poezja w porównaniu do G3.

 

Koniec żalów, pora na trochę konkretów. Z tego, co wyczytałem to LG G3 ma procesor 2,5Ghz, ale tylko 2GB Ramu, Xiaomi Redmi Note 3 ma tylko 2Ghz ale za to 3GB ramu, a Xiaomi mi5 będzie miał 2,2Ghz i 4GB ramu. Co wybrać, żeby telefon chodził płynnie w granicach przyzwoitości? Niby się słyszy, że procesor najważniejszy, bo to od niego wszystko zależy, ale przykład LG G3 idealnie pokazuje, że to słowa wyssane z palca. A może jakieś propozycje telefonu do 1200zł maksymalnie? Będę wdzięczny za każdą pomoc w wyrwaniu się od tego dziadostwa.

Edytowane przez Nyannte
Link to post
Share on other sites

GHz się nie dodaje, nie mnoży, nie pierwiastkuje, ani nie porównuje. Najważniejsza jest nakładka producenta. To ona w największym stopniu wpływa na responsywność urządzenia. Jak będziesz znał budżet, to wypełnij wzór i coś dobierzemy.

Link to post
Share on other sites

Wedle życzenia, choć budżet podałem tak samo jak i dwa modele telefonów Xiaomi, które są tutaj głównym tematem, a temat innego telefonu jest ledwo poboczny:

 

  • mój budżet : 1,2k zł choć nie obraziłbym się za propozycje 800-900zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : internet
  • nówka czy używka : nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : >5cali
  • preferowany system mobilny : android
  • do czego będę używać urządzenia : przeglądanie internetu, używanie aplikacji jak YouTube czy Messenger
  • moje najważniejsze wymagania : byleby to nie był żaden LG i chodził płynnie, a na pewno płynniej od G3.
Edytowane przez Nyannte
Link to post
Share on other sites

Niewiem czy Mx5 kupisz za 1200 jak już wejdzie

Na początku roku coś tam wspominali o takiej cenie. Ale za telefon z bebechami podobnymi do G3 i do tego działający tak, jak powinien jestem w stanie zapłacić i o te 300-400zł więcej [mowa tylko o xiaomi mi5]

 

A nie myślałeś o Huawei Honor 6?

Znajomy ma teraz jakiegoś nowszego Huawei'a za 1k zł i miałem okazję się tym pobawić - jednak wolałbym unikać tego producenta Edytowane przez Nyannte
Link to post
Share on other sites

Również plus dla Note 3, bardzo dobra bateria i design plus wsparcie MIUI jest na wysokim poziomie. Tutaj kolega z innego forum wrzucił kilka zdjęć jak się prezentuje ten telefon ;), dla mnie super sprzęt.  

 

 

http://telchina.pl/xiaomi-redmi-note-3-t23418-72.html

A jak sądzisz, warto czekać na Xiaomi mi5? Ma nie mieć Snapdragona i akumulator ma być "stały", bez możliwości wymiany :/

 

Plus takie jedno pytanie, da się tutaj kogoś oznaczać czymś jak @[nick]? Bo cytowanie całej wypowiedzi jest trochę nieestetyczne

Link to post
Share on other sites
Huawei ma spoko telefony. Tylko Honor 6 ma szklany tyl i lepiej sobie go odpusc. :P

Poczekaj na Note 3 od Xiaomi. Prezentuje sie zajefajnie, nakladka Miui nigdy nie obciazy smartfona.

A jak kochasz G3 bardziej niz opisales, to moze daj mu nowe zycie i wgraj mu cyanogenmoda

Hej ja tez jestem posiadaczo-urzytkownikiem LG G3. A jaka nakladke proponujesz?

Link to post
Share on other sites
Ja uzywam cyanogenmod 12.1.
Jak po zmianie softu? Jakie wrazenia. Najwazniejsze by odchudzic system. Morzesz polecic jakiegos linka? Ja mam 2gb wersje a ty? Gdyby noe to czyli przycinanie to bylby niezly. Choc tesknie za rozpieprzonym samsungiem note3

 

Hej ja tez jestem posiadaczo-użytkownikiem LG G3. A jaka nakladke proponujesz?
Link to post
Share on other sites
Jak po zmianie softu? Jakie wrazenia. Najwazniejsze by odchudzic system. Morzesz polecic jakiegos linka? Ja mam 2gb wersje a ty? Gdyby noe to czyli przycinanie to bylby niezly. Choc tesknie za rozpieprzonym samsungiem note3

Rowniez mam 2gb wersje od play. :) Zaraz Ci podesle tutorial jakim ja robilem i wszystko rozpisze. Tylko skoncze questa w GTA V. :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...