Skocz do zawartości

Opinia zestawu do 4000zł


Recommended Posts

Witam

Na wstępie chciałem napisać, że sam skompletowałem te zestawy. Nie jestem dobry, ale chciałem się sam wysilić i coś złożyć.

Skompletowałem dwa zestawy komuterowe cenowo tak do 4000zł.

Oto one:

http://www.morele.net/inventory/info/PAFm35/

http://www.morele.net/inventory/info/i2wCug/

 

Posiadam obudowę :Akyga GAMER

Link do obudowy: http://www.morele.net/obudowa-akyga-gamer-aky002br-635298/

 

Monitor: Samsung 23'

 

Mam zamiar podkręcać zestaw.

 

Odrazu mówię że tylko jeden zestaw będę kupywał, mianowicie myślę, na ten z procesorem AMD oraz żeby posiadał crossfire(zwiększenie grafiki za kilka lat).

Komputer będzie mi służył do gier, na kilka porządnych lat.

Proszę o waszą opinię i wyrozumiałość co do tych zestawów, ewentualnie poprawę mojej konfiguracji.

Edytowane przez Gostek PL
Link to post
Share on other sites

Ten z procesorem AMD zdecydowanie odpuść. Obudowę też bym wymienił, ta Akyga to słaba jakościowo. Wentylatory jakiekolwiek w niej masz w ogóle?

 

Masz jakiś dysk twardy czy tak mały SSD ma być Twoim jedynym dyskiem?

 

MultiGPU robi się od razu albo wcale. Robienie go za kilka lat jest bez sensu, także można spokojnie brać sporo słabszy zasilacz.

 

Kiedy będziesz kupował ten zestaw?

Link to post
Share on other sites

W obudowie są 2 wentylatory jeden z przodu, drugi na końcu obudowy.

Co do dysku posiadam Seagate Barracuda 500GB

Co do kupna to w grudniu przed Świętami.

 

Mógłbyś mi poradzić jaki zestaw zakupić ?

Mam na wydanie 4000zł, ale tak na prawdę nie chciał bym tyle wydawać.

Co do obudowy to nie chce zmieniać, chyba że mus.

 

Powracając do MultiGPU, to myśałem żeby teraz zakupić jedną grafikę i za kilka lat jak już by nie dawała rady dokupić drugą, złączyć w Crossfire i by jeszcze to śmigało. Bynajmiej taką mam opinię na ten temat.

 

Chciałbym, aby pograć na full detalach w wiedzmina 3, fallout 4, inne gry.

Chce też żeby, dało się podkręcić machinę.

Edytowane przez Gostek PL
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do kupna to w grudniu przed Świętami.

W takim wypadku radziłbym się wstrzymać jeszcze trochę z tym tematem i odświeżyć go tak tydzień przed zakupem.

 

 

 

Co do obudowy to nie chce zmieniać, chyba że mus.

Mimo wszystko proponowałbym zmienić. 2 wentylatory jako tako powinny sobie poradzić, ale jakością, możliwością aranżacji okablowania to ona raczej nie poraża. Do tego ma zasilacz na górze - dość stara technologia - całe ciepło z komputera będzie wciągane przez zasilacz. Obecnie standardem są obudowy z zasilaczem na dole - wtedy wciąga sobie zimne powietrze spod obudowy, a nie "żywi się" tym nagrzanym z jej wnętrza.

 

 

 

Powracając do MultiGPU, to myśałem żeby teraz zakupić jedną grafikę i za kilka lat jak już by nie dawała rady dokupić drugą, złączyć w Crossfire i by jeszcze to śmigało. Bynajmiej taką mam opinię na ten temat.

No to właśnie o tym mówię. Za kilka lat bardziej będzie się opłacało zwyczajnie kupić jedną, nowszą kartę niż kupować kolejną do kolekcji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat.

Miałem kupić zestaw w grudniu, ale się wstrzymałem, nie zakładam nowego tematu, bo chyba nie ma takiej potrzeby.

  • Zastosowanie komputera: Gry wszystkie rodzaje czyli Wiedzmin 3, Fallout 4, Dayz SA, Starcraft 2 itp. itd. 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4500zł  ~ 5000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? Poniedziałek czyli 11.01.2016
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak
  • Specjalne wymagania: niema
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080   Samsung T24D390
  • Których części potrzebujesz?: Tylko "buda"
  • Czy posiadasz jakieś części: Nie
  • Własna propozycja zestawu:
  • http://www.morele.net/inventory/info/M3HelF/

Zastanawiam się czy zamiast tego i5, brać i7 6700K, ale chyba nie ma takiej potrzeby.

A i jeszcze jedno, mianowicie chodzi mi o zasilacz który wybrałem, czy będzie dobry do oc?

Edytowane przez Gostek PL
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...