Skocz do zawartości

Asus Zenfone 5 (A500KL) - mało pamięci.


Recommended Posts

Witam, mam Zenfona 5 a500kl, android 5.0 i kartę microSD 32 GB. Zainstalowałem kilka programów, gier i część jest na karcie pamięci, a część na pamięci wbudowanej i tel. już woła, że ma za mało pamięci. Co z tym można zrobić? Wiem, że jest ROOt, ale co z czym to nie wiem bo jeszcze żadnego roota w życiu nie robiłem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję ;)

ps. jakie są wady i zalety roota? 

Link to post
Share on other sites

Zalety roota:masz prawa administratora czyli będziesz mógł wywalić niepotrzebne aplikacje,zobaczyć obszerne i dokładne statystyki zużycia baterii,będziesz mógł instalować aplikacje które go wymagają

Wady:Jeśli nie znasz się na root to można uwalić telefon,ale w necie jest pełno poradników jak się robi root,więc jak robi się z głową to nic się nie stanie.Utrata gwarancji,więc w razie koniecznej naprawy w serwisie trzeba wcześniej zrobić unroot.

Link to post
Share on other sites

Okey, to ja naładuje tel do pełna a potem się pobawię z tym ;)


Próbowałem i nie wyszło mi, bo przy próbie aktualizacji SuperSU wywala błąd i żebym ponownie uruchomił tel, i tak w kółko. Próbowałem też innych sposobów. Na przykład przez USB, ściągnąłem paczkę, włączam Root.bat włącza sie wiersz poleceń wciskam enter, tel się wyłącza jak powinien, ale nic sie nie dzieje i jest napisane na żółto na górze wyświetlacza "CSC mode", a niżej że jak długo wcisnę przycisk POWER to tel sie zrestartuje. O co chodzi? :D Coś źle robię? 


ps. Root checker Basic i Root Checker pokazują, że mam roota, ale SuperSU nie działa :/

Link to post
Share on other sites

To jak wchodzi Ci do recovery, to zrób może wipe cache, o ile masz tam takie coś. Nie miałem nigdy asusa w ręku więc nie wiem dokładnie jak wygląda to recovery.

 

btw, masz włączone debugowanie usb na telefonie ?

Edytowane przez Rica1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...