Skocz do zawartości

Rozmiar i rozdzielczość monitora, a zdrowe oczy.


Recommended Posts

Witam

Zakupiłem dzisiaj monitor Samsunga S24E390HL, 23.6" FHD. wcześniej używałem przemiennie LCD dell 17" 4:3  i laptopa Acer 5560 15.6".

Aktualna odległość od sasmunga to 70 cm.

I niewiem czy go nie oddać spowrotem, gdyż mam wrażenie że sadzi po oczach, za duży gdzieś jest :)

I teraz pytanie:

1.Czy to jest przejściowe zjawisko? 

2.Czy taki monitr z taką przekątna szkodzi jakoś na oczy? :)

3.Jeżeli zdecydował bym się oddać to co pozostanie mi do wyboru? Wziąłem tego 24" samsunga gdyż ma sprawdzone w testach że ma flicker free, a inne monitory był nie pewne.

4. Czy przejście na 22" bedzie miało sens? Czy lepiej zostawić jak jest? :)

 

Dodam informacje o biurku: 55cm głębokości, 80cm szerokości, 75cm wysokości.

 

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez masterclark
Link to post
Share on other sites

A co można zrobić jeszcze dla profilaktyki oczu?

Ja przeglądam glownie internet i paracuje na wirtualnych maszynach. Nie gram w gry.

Wziąłęm tego Samsunga bo testy miał i ma flicker free podświetlenie stałym prądem, a te lg i benq troche mniej pewne były.

Chciałem zmiejszyć rozdzielczość na 1680x1050 ale obraz jest gorszy, Jestem teraz na FHD i DPI W windowsie na 125%.

-jaka odleglosc od monitora powinna być przy 24" ? 

 

BTW

-A ty ile masz cali?

Link to post
Share on other sites

Też się wypowiem kiedy miałem eizo nie pamiętam ile cali,  ale chyba coś ok 19 w rozdziałce 1280x1024 oczy mnie nie bolały,  potem się przesiadłem na samsunga 22 cale full HD pierwszy tydzień to była męczarnia teraz  siedzę codziennie po parę h przy nim z odległości ok 30-40 cm i nic mi nie jest pamiętam, że w moim przypadku pomogło zmniejszenie jasności. 

Link to post
Share on other sites

Przez długi czas siedziałem przed 17" monitorem 1280x1024 i po dołożeniu (mam teraz 2 jednocześnie) 24" 1920x1200. Pracuje się o wiele wygodniej. Nigdy nie miałem problemu z oczami jeśli chodzi o pracę na komputerze. Jednak duża powierzchnia roboczą znacząco wpływa na komfort. Może po prostu siedzisz za daleko. Ja mam monitory około pół metra przed sobą. Albo też za mocno świecisz tym monitorem. Akurat mój ma regulację jasności która odpowiednio ustawiona działa bardzo dobrze. Jeśli nie masz monitora w bezpośrednim słońcu to może warto przyciemnić. W nocy to chyba oczywiste że uatawiasz na minimum (chyba że masz potężny zakres :D ) a i tak nie polecam siedzieć w ciemnościach.

 

Ogólnie to polecam duże monitory, a jeszcze bardziej polecam wiele monitorów (nawet niekoniecznie takich samych). Praca jest o wiele wygodniejszą. Nie zamieniłbym teraz dwóch na jeden, ani nawet na mniejszy bo po prostu lubię mieć miejsce.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...