Skocz do zawartości

oc e7300 na gigabyte p45 ds3l


Recommended Posts

mam problem z podkręcaniem tego procesora na plycie gigabyte p45 ds3l, a konkretnie stabilnie mam 3.3ghz. Przy 3,4ghz juz stress prime 2004 wywala blad, choc komputer sie nie zawiesza. Nie sadze by byla to wina ramu - mam geil black dragon cl 5 800mhz, a przy zegarze procka 3,4ghz chodza na 850mhz i napieciu 2.05. Oto reszta ustawien w biosie:

 

Advanced Clock Control

CPU Clock Drive: 800mV

PCI Express Clock Drive: 900mV

CPU Clock Skew: 100ps

MCH Clock Skew: 50ps

 

DRAM Performance Control

Performance Enhance: Standard

System Memory Multiplier: 2.5 A

 

Motherboard Voltage Control

CPU Voltage (Standardowo AUTO = 1.22V): 1,36V @ 1,344V

CPU Termination (Standardowo AUTO = 1.20V): 1,30V

CPU PLL (Standardowo AUTO = 1.500V): 1,50V

CPU Reference (Standardowo AUTO = 0.760V): 0,760V

CPU Reference2 (Standardowo AUTO = 0.800V): 0,800V

MCH Core (Standardowo AUTO = 1.10V): 1,36V

DRAM Voltage (Standardowo AUTO = 1.80V): 2,12V @ 2,09V

Link to post
Share on other sites

ustawilem raz mnoznik inaczej, zeby wlasnie wartosc pamieci byla ponizej tych 800mhz, to wtedy mi sie w ogole komputer nie uruchamial. To znaczy uruchamial sie w kolko, nawet do biosu wejsc nie moglem. Dopiero wykonanie clear-cmos pomoglo. Wiec teraz nie chce dawac innego mnoznika niz z z grupy xxxx.A, zeby znowu sie nie powtorzylo. Zasilacz oczywiscie cudem techniki nie jest, aczkolwiek czytalem o nim tez troche pozytywnych opinii, ze dosc stabilny jest. Moglby mi wiec ktos doradzic, jak dokladnie wlasnie pamieci ustawic na tej konkretnej plycie, by nie blokowaly mozliwosci procesora?

Link to post
Share on other sites

rozumiem, ze nie mam najlepszego zasilacza (nawiasem mowiac caly czas zaluje tego zakupu), ale czy jest cos innego co moze powodowac taka 'sciane' przy podkrecaniu? cos co moglbym wyeliminowac bez zmiany zasilacza? przy 3.3ghz wszystko smiga stabilnie, a przy 3.35 juz orthos wywala bledy...

Link to post
Share on other sites

Poluźnij timmingi pamięci (Black Dragony to dobre pamięci ale do OC nadają się średnio), podbij napięcie najpierw do 2,1V a jeśli to nie pomoże do 2,2V (powyżej nie ryzykuj bez radiatorów).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...