Skocz do zawartości

Podkreceni Intel Core i5 760


Recommended Posts

Siemka.Zastanawiam sie nad podkreceniem swojego procesora (Intel Core i5 760).Jestem nowicjuszem i dlatego prosze o rade.Jak powieniem go podkrecic, jakim programem i ogolnie wszystkie parametry podkrecenia.Do jakich osiagów moge spokojnie podkrecac i jak ma wygladac napiecie przy takim taktowaniu itp.Dziekuje za pomoc.POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

to o oc nie ma co myslec zabardzo.

Jakie masz teraz temperatury? mysle ze tak 3,4-3,5 na boxie idzie robic - do testow i 4ghz robilem i proc dalej zyje.

Jaka masz plytke?

jak masz asusa to nawet turboEVo odpal i podkreci ci troche, jak nie chcesz sie w biosie bawic.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale mi nie chodzi o jakies ekstremalne.Tylko, zeby wyrownac ta roznice pomiedzy prockiem a karta graficzna (Gigabyte HD 5870 SOC).Wydaje mi sie ze karte spowalnia troche procek :o, dlatego moja chcec podkrecenia go.Plyta glowna ASUS P7P55D.Mam ten programik, ale wydaje mi sie ze on nic nie pomaga.Myslalem nad podrkeceniem do 3.2 GHz max.

Link to post
Share on other sites

Moge wybrac 3 tryby podkrecnia :

-Performance

-Superior

-Ultimate

Ja biore Ultimate.Nie rozumiem tylko co znaczy superior :o.Dobra podkrecilem, ale wyswietlilo mi sie że z chyba 133 MHz do 140 MHz.Nie wydaje mi sie zeby to chodzilo o procka :P.A moze co o tym sadzicie?

PS:Jak sprawdzic taktowanie procesora w danym momencie?.Jakis programik? :sciana:

Link to post
Share on other sites

Jej, napisalem cpu-z

140*21 = twoje taktowanie czyli 2940, ale gdy trzeba mnoznik zwieksza sie do 22(jesli obciazone sa wszystkie rdzenie) to daje 3,1ghz, jak obciazony jest tylko 1 rdzen to jeszcze wyzej jest podkrecony.

Radze zapoznac sie z tematem oc tych procesorow.

Link to post
Share on other sites

cpu-z occt real temp /cpuspeed pro ten jest spox :ciekawy: /

........... ze 133 do 140 to nie ma duzej roznicy jak z syrenki do malucha

 

masz w pozasiu plyte glowna procka i karte graficzna kup chlodzenie polecam Prolimatech Armagedon ale tez Thermalright Venomous X Black

... sa nie duze zalezy tez jaka masz obudowe a do coolera wiatraki noctua 140mm

 

i dasz rade wycisnac ponat 4.2 GHZ pamietaj ze jak zwiekszasz fsb w turbo V to i napiecie tez

 

podkrec tez ta 5870 i zrob tes w 3d marku vantag per ... do podkrecania karty polecam msi after ....

Link to post
Share on other sites

Chodzilo mi raczej o podkrecenie bez zmieny czegokolwiek.Mysle ze na boxowym chlodzeniu 3.2 GHz z niego wycisne.Moze źle mysle, nie wiem, ale tak biorac na logike, jak na lepszym chlodzeniu 4.2 GHz to na podstawowym z 3.2 GHz powinno dac rade.Dobra napiszcie co myslicie o mojej wypowiedzi i pomysle juz sam nad tym :o.

Link to post
Share on other sites

co ty mu polecasz :help: jak juz chcesz miec dobre chodzienie to polecva prolimatech np armagedon - mega shadow lub super mega nic leprzego nie ma ja mam armagedona z dwoma fanami noctua 140mm i 4.5GHZ na i7 930 albo noctua ewentualnie termalright venomus X tez zalez ile masz zamiar przeznaczyc na to chajsu ;)

Link to post
Share on other sites

To mimo wszystko nie zależy tylko od chłodzenia, ale także od CPU i MB(nie każdy da radę, ale więszość się kręci w te granice). Quatrox polecił Ci bardzo dobre, wydajne i ciche chłodzenie- myślę, że warto dołożyć te 30 zł, szczególnie że w zestawie znajduje się bardzo dobra pasta termoprzewodząca ;) Ew. SPC Fortis, a w ostateczności Spartan.(głośniejszy, mniejszy, gorzej u niego z wydajnością)

Link to post
Share on other sites

Ej,ej,ej zwolnijcie troche.Ja nie chce na jakies chlodzenie fortuny wydawac.Maks. 100 zł, ale i tak uwazam ze jak za chlodzenie to jest duza sumka.Czy na takim chlodzeniu do 100 zł osiagne 4 GHz?

5ghz to po co ci taki sprzet jak na chlodzenie nie chcesz wydac wiecej niz 100zl przesiadz sie na ps3 tam raz wydasz chajs

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno.Nigdy nie zakladlem pasty i nie wiem jak to sie robi, a nie chce czegos spiepszyc.Wydaje mi sie, ze narazie ta oknfiguracja wystarczy, a za 3 lata to juz raczej zmienie chlodzenie i bede krecil.Chodzi mi raczej o krecenie bez zmiany wentylatora.Nie moge na chlodzeniu box'owym dociagnac go do 3,4 Ghz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...