Skocz do zawartości

myPhone Q-Smart i Infinity II


Recommended Posts

Hej, jestem na etapie wybierania nowego smartfona, rozważałem takie modele jak: Moto E 2, LG Leon i Spirit, ewentualnie trochę powyżej mojego budżetu: Moto G 2 czy LG Magna. W zasadzie już byłem zdecydowany na Moto E 2. Niedługo w biedronce mają się pojawić takie modele myphone: http://www.biedronka.pl/pl/product,id,14064,name,smartphone-myphone-q-smart-ltei http://www.biedronka.pl/pl/product,id,14065,name,smartphone-infinity-ii-lte.
Zastanawiam się jak te myphony prezentują się na tle tych modeli, które wymieniłem. Trochę przeszukałem internet, ale niewiele mozna znaleźć na ich temat, a nie mam takiej wiedzy, żeby ocenić telefon po samej specyfikacji. Czy ten q-smart to Fun 4 z dodanym LTE, czy są jeszcze inne różnice? Jak oceniacie tego Infinity 2 na tle Magny, czy Moto G? 2 GB ramu to coś robiącego dużą różnicę w połączeniu z resztę podzespołów? Czytałem dobre opinie na temat pierwszego Infinity, ale chyba nie należy się tym sugerować, bo ten nowy sporo różni się od poprzednika. Chociaż nie wydaje mi się, żeby myphone wypuszczał nowy model gorszy od poprzednika. Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Myphone kuleje pod względem stabilności i optymalizacji systemu oraz serwisu z którego prędzej czy później będzie trzeba skorzystać bo również często się psują,a na naprawę trzeba czasami czekać miesiącami,bo czekają na dostawę części,wątpliwe wykonanie.Z podanych bierz Moto G 2 ma czysty android który robi swoje,ale najlepsza z android byłaby używana Sony Xperia Z1/Z1c za 600 zł można kupić,albo z Windows lumia 735.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Windows phone odpada. Używki też raczej nie chcę. Moto G trochę drogie, a Moto E to praktycznie to samo, tylko z mniejszym ekranem i gorszym aparatem, na którym mi nie zależy. Z telefonu chciałbym korzystać przez najbliższe 2 może 3 lata i zastanawiam się czy w takiej perspektywie 1 GB ramu nie okaże się za mało. Zależy mi na płynnym działaniu. Dodam, że nie zamierzam grać w wymagające gry. Faktycznie tak źle z tymi myphonami? Sporo pochwał zebrał pierwszy Infinity. A jak jest z aktualizacją myphonów?

Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu poczekałbym do premiery my-phone,i sledził ich ilość w bierdze.1-2 dni po premierze być może będą już w necie jakieś recki.2GB RAM to dużo,szkło-fajne.Procesor świetny,martwi mnie tylko bateria.2000mah przy 294ppi i 5 cali to niewiele.Również taktowanie procesora jest słabe,a o my phonie nie słyszałem wiele dobrego w sprawie ich serwisu.Moto G2 jest ciekawym smartfonem,lecz 1GB RAM pewnie za rok to już będzie zbyt mało,zależy czy będziesz miał dużo odpalonych apek.Mógłbyś poszukać czegoś z 2GB RAM,może Honor4C ? gdzie musisz dokonać zakupu i kiedy ? Jaki Maksymalny budżet ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :) Co do mojego budźetu, to celowałem w coś około 500 zł, ale dla czegoś naprawdę wartego uwagi mogę i do 600 zł rozciągnąć;) Już prawie byłem zdecydowany na moto E, chociaż G też trochę kusi, mimo tego, że to prawie to samo co E. Telefon zamieżam kupić przez internet, prawie na pewno miało to być allegro, ale zależy mi na tym, żeby był nowy, lub bardzo krótko używany. Wolę omijać aukcje na których są telefony w świetnych cenach, ale sprowaczane z Honk Kongu czy innego Singapuru. To Xiaomi redmi 2 wydaje się być bardzo ciekawą opcją. To są 100% nówki? Ten xiaomiforsale.com to bezpieczny sklep? Zależy mi też na aktualnym androidzie. Lolipop koniecznie, a było by miło gdyby była aktualizacja do 6. A co myślicie o Honor Holly na tle tego co wymieniłem? Chociaż on pewnie na kit kacie zostanie.


https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/136-xiaomi-redmi-2-2gb-black.html

W opisie po prawej jest napisane 1 GB ramu, a na dole 2 GB. To ten?

Link to post
Share on other sites

Honor Holly no przeciętny taki.Xiaomiforsale tam nie oszukują,sprzęt ma androida 5.0 chyba,ale ma co tydzień aktualizacje.Jeśli nie jest dla Cb problem płatność w euro to Redmi Note 2 będzie ciekawą propozycją.Co jest dla Ciebie najważniejsze ? Kamery,Bateria,Filmy,Wydajność,Będziesz grał w gry ? Dual Sim ? Mocna bateria,musi być wymienna ? Ile ma służyć sprzęt ? Ma być jak najlepsze szkło na froncie ? :) Coś się znajdzie ciekawego.

Link to post
Share on other sites

Xiaomiforsale.com to najbezpieczniejszy sklep,w tym sklepie są 100% nówki,podany przez ciebie link to Xiaomi redmi 2 pro 16gb,2gb ram od zwykłego Xiaomi redmi 2 różni się właśnie podwojoną pamięcią wbudowaną i ram.Honor Holly ma tragiczny procesor,więc odpada.Xiaomi redmi 2 dostanie 6.0.

Link to post
Share on other sites

 

 

2000mah przy 294ppi

PPI nie wpływa na żywotność baterii, takie moje małe przyczepienie się. Można mieć i 300ppi przy stosunkowo niskiej rozdzielczości, po prostu ekran musi mieć mniejszą przekątną.

 

Podobnie jak koledzy wyżej piszą - jeśli 'chińczyki' Cię naprawdę interesują i jesteś świadomy z czym wiąże się ich zakup (niekoniecznie dobry serwis, wsparcie w sumie nie jest złe z tego co mi wiadomo ale mogłoby być lepiej itd.) to brałbym coś od Xiaomi.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem na allegro taką aukcję: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-2-pro-wcdma-900-etui-piston-v3i-i5774141019.html

Wychodzi taniej niż w sklepie wyżej. Lokalizacja Chiny, gwarancja w autoryzowanym serwisie (ciekawe gdzie). Ryzykuję coś? Jakieś opłaty celne, skarbowe? I jeszcze pytanie o aktualizację: jest gdzieś potwierdzenie, że ten model dostanie oficjalnego androida 6?

Link to post
Share on other sites

Xon24 to jedyny pewny na allegro polecany przez ekipę MIUIPolska,w razie gwarancji wysyłasz do Chin,to jest cena bez VAT(23%),więc musisz być przygotowany że jak będziesz miał pecha to ci ten VAT doliczą.Tu masz że Xiaomi redmi 2 pro dostanie 6.0

http://www.thegeekiepedia.com/list-xiaomi-phones-get-get-android-marshmallow/

Edytowane przez Deusjarek
Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie Xiaomi Redmi Note 2. Czy sklepxiaomi.pl jest dobrym miejscem zakupu? (nie chodzi o najniższą cenę) Tzn pewnym? Bez przywozu z Chin i cudów na kiju? U tego Xon24 ten tel kosztuje chyba 750 PLN + 150PLN KW ale tu mamy dowóż z Chin. I tak mi się wydaje że ten sklep xiaomi to chyba w Polsce funkconuje i moze jest to lepsze miejsce zakupu mimo, że tam ten tel z KW kosztuje 1050 PLN. Czy sie mylę??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...