Skocz do zawartości

Dla architekta Revit Autocad Sketchup 3ds Max PS 6-7tyś


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Wielu moich znajomych polecało mi to forum, jako źródło wiedzy wszelakiej i pomocy w planowanej przeze mnie wymianie sprzętu, więc - oto jestem  ;)

Jeśli chodzi o dobór poszczególnych elementów kompa, nie ukrywam, jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę. Złożyć i skonfigurować, z tym już nie ma problemu. Ale połączyć tyle różnie od siebie zależnych elementów, to sam sobie aż tak nie ufam, a chciałbym aby zainwestowane w komputer fundusze miały szansę się zwrócić, a nie przyprawić mnie o kolejne siwe włosy ;)

Forum przeglądam od dłuższego czasu, jednakże od dłuższej chwili nikt nie pytał o sprzęt ukierunkowany pod temat architektura. Aż do zeszłego tygodnia i dwóch postów: http://forum.benchmark.pl/topic/195695-komputer-dla-grafika-architekta-za-7500-z%C5%82/?hl=revit oraz http://forum.benchmark.pl/topic/195571-z%C5%82o%C5%BCenie-pc-z-i7-6700k-do-modelowania-i-renderu-pomocy/?hl=revit.

Koledzy trafili praktycznie rzecz biorąc w punkt i to o co mi chodzi, skąd więc kolejny - tym razem mój temat? Otóż zależy mi przede wszystkim na ciszy. Nie jestem jakimś maniakiem, nie przesadzajmy, ale jednostka stoi w pobliżu łóżka i... warto byłoby czasem się przespać bez bólu głowy. A tego zagadnienia nikt nie poruszał w poprzednich postach.

 

Przechodząc do konkretów:

  • Zastosowanie komputera : podstawowe - Autodesk Building Design Suite Premium z aktywną subskrypcją - Revit, Autocad, Sketchup, 3ds Max (na razie Mental później może Vray), PS - dodatkowo gierki typu Europa Universalis i podobne, Wiedźminy no i SimCity :D 
  • Maksymalna kwota : 6000-7000 ale nie muszę wydawać wszystkiego
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : najbliższe 2 tygodnie
  • Których części potrzebuję : skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : EIZO s2243w 1920x1200 - możliwe że dokupię drugi identyczny
  • Specjalne wymagania : cisza, macierz na archiwum 2-3TB
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Noctua NH-D14, SAMSUNG HD754JJ 750GB, jeśli dałoby się to wykorzystać, reszta zapomnijcie...
  • Własna propozycja zestawu : obudowa: Fractal R5, 2xSeagate 3TB, reszta to co wyżej
  • Inne : dodatkowe wentylatorki zapewniające "klimat" w obudowie - jeśli konieczne, nagrywarka z lightscribem lub lepszym odpowiednikiem  :D 

Będę wdzięczny za wszelkie Wasze rady i sugestie odnośnie ewentualnych zmian i ulepszeń lub chociaż wypowiedź - nic nie zmieniaj, jest git

Link to post
Share on other sites

 

 

Specjalne wymagania : cisza, macierz na archiwum 2-3TB
 

 

Spokojnie możesz sugerować się tamtymi zestawami. Chłodzenie oraz HDD mogą zostać te co masz. Wszystko dobrze planujesz. Całość wpakuj w R5. Nie dokładaj żadnych wentyli póki co. Zmień zasilacz na półpasywnego XFX Black Edition XTR 650W Modular 135mm 80+ Gold 

 

i dodatkowo możesz dać też GPU z półpasywnym chłodzeniem. Patrz Asus StriX. Cena jednak trochę zabija. Mental / vray jedzie po CPU więc tutaj GPU praktycznie tylko do gier. 

Link to post
Share on other sites

Kajtek - liczyłem na Twoją odpowiedź i się nie zawiodłem, dzięki.

Dopytam się o jeden szczegół w związku z chłodzeniem, nie będzie miało wpływu na to, że tę Noctuę kupiłem w październiku 2011? Słyszałem jakiś czas temu, że aby zamontować "starsze wersje" chłodzeń na nowych płytach, to trzeba zaopatrzyć się w nową podstawkę i że Noctua wysyła do zainteresowanych użytkowników nowe "nóżki". Obecnie jest to podpięte pod płytę Asus P7P55D-E, więc już dosyć leciwą. Także czy mam się zacząć rozglądać za podstawką, czy spokojnie zamontuję ten model no nowej płycie?

Link to post
Share on other sites

Dobra, to biorę zestawik i 300 do przodu  :) to może przyjrzymy się jednak STRIX'owi

 

To dopytam o jeszcze: 

 

znalazłem dwa STRIXy - goły http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-960-strix-4-gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-90yv07q1-m0na00-strix-gtx960-dc2-4gd5-778770/  oraz podkręcony fabrycznie http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx960-dc2-oc-strix-4gb-ddr5-128b-dvi-hdmi-3xdp-strix-gtx960-dc2oc-4gd5-730062/. Czy przy załączonym (?) oprogramowaniu do tej pierwszej karty, podkręcę ją tak jak drugą? Bo tak to miałbym 100 znów mniej ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...