Skocz do zawartości

Komp do biura na budżecie


Recommended Posts

[Tak, to znowu ja]

 

Potrzebuję wymienić kompa. Obecnie komp stoi w sekretariacie, ma milion lat (E5200 + P5K + 3GB ramu + 9600GT) i jest wykorzystywany w 100% do zastosowań biurowych.

 

  • Zastosowanie komputera: biuro, głownie poczta, pakiet office + programy księgowe/kadrowe w stylu Optimy
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: najlepiej do 1k. Im taniej, tym lepiej.
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer: jeszcze w listopadzie
  • Których części potrzebujesz?: buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: 1680x1024, zostaje
  • Specjalne wymagania: taniość, ale żeby działał lepiej, niż to co mam teraz.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? HDD, mogę mieć też jakąś starą grafikę, bo mam ich w zapasie trochę, ale najlepsze, co będę mieć, to topowe grafy z 2008 czy coś)
  • Własna propozycja zestawu: coś na budżetowych Intelach, na przykład G3250 + tania płyta, bez grafiki innej niż zintegrowana, do tego jakaś poręczna i w miarę niedziadowska obudowa i słaby mocowo, ale w miarę wiarygodny zasilacz. Taki pomysł.
  • Inne: nie oczekuję nie wiadomo jakich osiągów, jedynie tego, żeby komp się nie zawieszał, jak się odpali thunderbirda, worda i przegladarkę jednocześnie.
Link to post
Share on other sites

Czyli coś pod mini-ATX może? Coś, co nie bedzie zajmować dużo miejsca i może nawet zmieści się na biurku (niekoniecznie, ale byłoby miło). Na przykład taka: http://www.morele.net/obudowa-zalman-t3-usb-3-0-czarna-zm-t3-619109/(chociaż nie wiem, czy nie lepsza byłaby taka, co nie ma tej siatki z boku, żeby się mniej kurzyło).

Link to post
Share on other sites

Komp doszedł, dziś go składałam, okazało się, że ten zasilacz (http://www.morele.net/zasilacz-fortron-efektywnosc-85-bronze-atx-2-3-active-pfc-12cm-fsp300-60hhn-85-627107/) nienajlepiej sprawdza się w obudowach z zasilaczem montowanym na dole, bo kabel zasilania CPU jest bardzo krótki, udało mi się go wpiąć na styk, ale tylko dlatego. że nie mam GPU poza integrą i kabel może przechodzić na skos przez gniazdo pci-e.

 

Poza tym wszystko git, dzięki!

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...