Skocz do zawartości

"Sterownik ekranu przestał odpowiadać...itd"


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Goliathus,

Recommended Posts

Objaw:

 

Przy korzystaniu głównie z przeglądarek internetowych częsty objaw:

​Freeze ekranu na ~5sek -> czarny ekran ~3 sek -> sterownik ekranu nvidia przestał działać.

 

1.Konfiguracja komputera: (Płyta – Asrock P67 Pro 3, Zasilacz – XFX pro 550W, Intel Core i5-2500k (@4,5) 16GB DDR 3 Kingston, GIGABYTE GeForce GTX 760, Dysk SSD Samsung 830+ SAMSUNG HD103SJ

 

2.System operacyjny: Windows 10 Pro x64

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: problem występował i na 8 i na 8.1 i na 10.

 

4.Używany program antywirusowy: Eset endpoint security 6.0

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Odinstalowanie sterowników, ponowne zainstalowanie (najnowsze) przy czym zainstalowanie tylko sterownika i physx, bez reszty, przeczyszenie rejestru ccleanerem, update nowego systemu (win 10), update eseta z 5 do 6tki

 

6.Informacje dodatkowe: W99,9% problem pojawia się w trakcie korzystania z przeglądarek internetowych (myślałem, że to kwestia chrome, ale na edge jest to samo). W trakcie gry (wiedźmin 3) pojawił się może jeden raz. Ostatnio jednak problem mocno się nasilił dlatego pisze. Z góry dziękuje za pomoc

 

Link to post
Share on other sites

Miałem z tą kartą to samo na 8,1.Udało mi się to "naprawić" przez zmianę wartości w rejestrze (zwiększenie jej). To było już sporo czasu temu i naprawdę nie pamiętam dokładnie.Popatrzę jak wtedy w necie,może trafię to dam znać....

edit:

Jeszcze do autora pytanie.Czy aktualizowałeś bios,chipset i inne sterowniki do płyty głównej pod dziesiątkę?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2665946- zastosuj metodę 1. Nie patrz,że to dla win7 bo ja to robiłem w 8,1 i pomogło. A te sterowniki i ich aktualizacja pod dziesiątkę też jest bardzo ważna.Ich brak może powodować różne ,dziwne zachowania komputera...

http://www.asrock.com/mb/Intel/P67%20Pro3/index.pl.asp?cat=Download

- tutaj je znajdziesz. Zainstaluj je zanim zastosujesz metodę,którą podałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...