Skocz do zawartości

Komputer do gier w 1080p [~3500zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Slaydo,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : ~3500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : 1 tydzień grudnia 2015
  • Których części potrzebuję : całej skrzynki oprócz napędu i GPU
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 Iiyama ProLite GB2488HSU-B1
  • Specjalne wymagania : wyciszana obudowa z ekranem, brak kolorowych akcentów (tylko biały/czarny)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Gigabyte GTX 960 4GB OC
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/30hidy/
  • Inne : GPU wolałbym nie wymieniać.

 

1. Warto wymienić płytę pod Skylake'i i wrzucić jakąś i5-6xxx?

2. Chłodzenie i zasilacz wystarczą jak będę chciał kręcić ten procesor do 4,2 conajmniej? 

 

Proszę też o redukcję kosztów bez utraty wydajności jeśli to możliwe.

Ogólnie starałem się też dobierać komponenty bez kolorystycznych akcentów, bo żeby wszystko ładnie wyglądało muszę mieć białe/czarne komponenty .__.

Edytowane przez Slaydo
Link to post
Share on other sites

Moje rady co do zestawu:

 

Link to post
Share on other sites

testy  -http://www.overclock...461,32,37,testy

Może autorowi zależy na każdym jednym stopniu po wygrzaniu to ewentualnie by był dobry pomysł jeżeli nie to rzeczywiście warto wybrać MX-2, bo różnica w cenie jest znacząca.

 

 

 

a dysk  ssd na  SanDisk  http://www.morele.ne...20g-g25-732146/

 

To już lepiej zostać przy Transcend-zie....

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

 

Moje rady co do zestawu:

 

 

Tego Phanteksa miałem właśnie w koszyku zanim nie zdecydowałem się na wyciszaną, ale nadal mam wątpliwości co do wyciszanej. Warto za to dopłacać? W sensie, chodzi mi o to, że i tak mam klawiaturę mechaniczną z przełącznikami Cherry Blue, więc z ciszy nici, a przecież nawet po OC ten komputer powinien chodzić w miarę spokojnie, a nie jak odkurzacz. 

 

Całą resztę wymieniłem na polecane przez was, jeszcze zastanawiam się nad tym dyskiem, bo to ma być tylko do systemu + sterowniki. 120GB nie wystarczy? 

Link to post
Share on other sites

Komputer i tak głośny nie będzie. Po co Ci 16 GB DDR3 w zestawie do gier. Stawiając na ciszę można lepiej wybrać zasilacz. SSD dość budżetowy. 

 

 

 

Inne : GPU wolałbym nie wymieniać.

 

 

Pod nowe gry w FullHD mimo wszystko radziłbym sprzedać tę kartę za około 700 zł i kupić zestaw za 4000 - 4200 zł pod OC CPU wraz z GTX 970 / R9 390. No chyba, że pójdziemy w Pascala po nowym roku. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Całą resztę wymieniłem na polecane przez was, jeszcze zastanawiam się nad tym dyskiem, bo to ma być tylko do systemu + sterowniki. 120GB nie wystarczy? 
 

 

Na takie podstawy wystarczy, ale warto też mieć na SSD często używane pliki i programy, bo tak kupować SSD żeby system odpalił się kilka sekund szybciej to raczej nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites
1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  Fractal Design Define R4 USB 3.0 Titanium (window) 1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, OEM/ 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010) 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) 1 x  MSI Z170 Krait Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/

 

5081 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw z 6600K OEM. Do tego Z170 w kolorze czarno białym oraz GPU w postaci ASUS StriX z backplatem. SSD na system i gry o pojemności 250 GB, 8 GB DDR4 2666 MHz. Obudowa fabrycznie wyciszona z oknem. Jeżeli taniej, to można myśleć o tańszej obudowie z oknem / bez bądź z fabrycznym wygłuszeniem / bez. Warto zerknąć na Core 3500 z oknem oraz bez okna jak i również na SPC Pax M70. Taniej wyjdzie też 1150 wraz z 4690K / Z97 i DDR3 2400 MHz. Około 250 zł mniej 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc. Mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie - gdybym poczekał z zakupem GPU (znajomy, który ma sklep twierdzi, że po świętach będzie zamawiał większy asortyment i może załatwić mi ~300zł taniej), mógłbym tymczasowo zostawić tam tego GTXa którego mam, czy będę musiał pracować na integrze?

 

@edit

pytanie tyczy się zestawu @kajtka

Edytowane przez Slaydo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...