Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie... Jest problem i proszę o pomoc... A mianowicie:
Obecnie mam w kompie plytę Asrock n68c-s ucc z procesorem Athlon X2 5600+ oraz RAM 2x 2Gb DDR2. Płyta ta obsługuje procki z TDP max 95W.
Z kompa który sie uwalil mam Phenoma II X4 965 (125W) i RAM 4Gb DDR3.
I teraz tak:robilem eksperyment:wsadziłem na chwile tego Phenoma i DDR3 i wszystko ok tyle ze sekcja zasilania gorąca sie robi ciut za bardzo..
Ale ta płyta ma opcję UCC i może po zablokowaniu dwóch rdzeni dalo by rade zeby wszystko chodzilo i MOBO nie poszlo z dymem? Bo niby na tylko dwoch pracujących rdzeniah powinien byc sporo mniejszy pobór..
no i zyskał bym na tym możliwosc wsadzenia DDR3.. (tak,ta plyta daje mozliwość wsadzania DDR2 ze starszymi i DDR3 z nowszymi procami)

Jakieś pomysły?
Wole najpierw zapytać niz eksperymentować bo wiecie.. http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif

ps. jak napisałem coś niezrozumiale, to chetnie dopowiem.

Pozdrawiam i czekam.

edit:płyta obsługuje max 95W to może wystarczy wyłączyć tylko jeden rdzeń? hmmm.. 

Link to post
Share on other sites

sekcja jest nawet nawet więc załóż radiator na sekcje zasilania i spróbuj obniżyć napięcie na najniższe stabilne jeśli to nie działa to wyłącz 1 rdzeń i będzie dobrze ale nie zapomnij o radiatorze  ogólnie sekcja nie powinna przekraczać 80 pobierz hwmonitor i monitoruj temperatury 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

noz rana obadam sprawe.... MOZE nawet jakis radiator sie znajdzie..... :D

 

edit:dramat !!!!!!

zajrzane wlasnie bylo do magicznego pudelka i.... nie bedzie radiatorkow... oszukało mnie... !

:D no to IMO max dwa rdzenie.... a i tak strach chyba bedzie....

Edytowane przez DoberMan
Link to post
Share on other sites

hmmm...

jak"sie zjaram".... jak za czasow" lodzi przemyslowej....

to przebolejcie...

odezwe sie z telefonu :DDDDDDD


jakis pomysl jak sprawdzic TDP procka?

cpu-z przy ustawieniu 2,5GHz pokazuje ze niby 69W jest ale nie wiem czy moge mu ufac.....


jak narazie procek"zachowawczo" chodzi na 2,5GHz... a na zasilanie zalozylem maly wentylatorek.... no i zobaczymy :D


inna rzecz ze teraz C%Q wlaczyc nie moge....

Link to post
Share on other sites

Najprościej - sprzedaj w diabły tą płytę, dołóż kilka złoty do takiej z porządną sekcją zasilania (najlepiej 8 fazową ;) ). Nie są to duże pieniądze. 
Można też bawić się w odpowiedni dobór taktowania i napięcia - stosownie go zmniejszając. Co kto lubi, dla mnie to żadne rozwiązanie.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...