Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Składam nowego blaszaka przeglądając forum złożyłem coś takiego (proszę o waszą ocenę):

 

Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/[870 EXTREME3]

Procesor : AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz

Karta graficzna: GIGABYTE GeForce GTX 460 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (715/3600) (wer. OC - OverClock) (36G)

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 [HD502HJ]

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 500W

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk

Ram: Kingston 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 HyperX Blue

Obudowa: CoolerMaster Elite 330 Black (bez zasilacza)

 

Monitor: Benq G2420HD (16:9, 5ms, DVI, HDMI)

Link to post
Share on other sites

Od razu poszukaj sobie płytkę ASUSA bądź Gigabyte a co do ramu to w podobnej cenie masz Kingstony HyperX 1600MHz z tym że Black Edition posiadam takie ramy i trosze więcej z nich można wyciągną ale nie twierdze że zwykłe niebieskie są gorsze. A ogólnie to sprzęcik całkiem fajny :D

Podsumowując dobry wybór. Poklikaj trochę na allegro może najdziesz cos dobrego na licytacji w dobrej cenie i przy okazji zaoszczędzisz parę grosza :)\

 

Jak chcesz mogę jak coś ci poszukać może z podoba Ci się moja konfiguracja :(

Link to post
Share on other sites

Proponuję:

 

Procesor: AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 265 zł

Płyta główna: MSI 870-C45 /AMD870/ 239 zł

Wentylator: Zalman CNPS10X Performa 139 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 250 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 140 zł

Karta graficzna: MSI Radeon HD6870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP 899 zł

Nagrywarka DVD: Liteon iHAS224 SATA LightScribe (black) 99 zł

Obudowa: Thermaltake V4 okno (b/z) 179 zł

Zasilacz: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze 279 zł

Monitor: http://www.saturion.pl/index.php/produc ... zarny.html

 

3363zł.

Link to post
Share on other sites

Może i opłacalna ale do tego producenta mam uraz.

 

Wydaje mi się że to tez kwestia gustu jeden by kupił AsRocka drugi wolał by asusa trzeci z kolei wolał by jeszcze innego producenta.

To że ty masz uraz nie znaczy że trzeba od razu komuś odradzać dobrą (bardzo dobrą) płytę, bo akurat ty masz jakiś tam swój uraz. Domyślam się że jeszcze z czasów kiedy AsRock = low-end od Asusa. Obecnie wiele się zmieniło i AsRock jak i Asus i wreszcie Gigabyte posiadają zarówno konstrukcje topowe jak i totalnie budżetowe.

 

Osobiście posiadałem przez 2 miesiące Asusa M4A77TD PRO i co? Zepsuł się. Bios mu padł, nikt nie wiedział dlaczego. Dopłaciłem, wziąłem Gigabyte'a 790XT-USB3 i odpukać nie mam z nim problemów... To mam od razu mówić że Asus jest fuj? Nie, po prostu miałem jakiś tam niefart przy zakupie. Nie znaczy to że ktoś nie może posiadać w/w mobo i być z niej zadowolonym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...