Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zapytać który smartfon za 2000-2500zł byłby najlepszym wyborem ? 

Mam 2 kandydatów:

-S6 Edge+

-Xperia Z5

 

Który z tych telefonów jest lepszy pod względem jakości wykonywanych zdjęć, wydajności oraz wykonania? Czy może znacie jakiś inny smartfon który jest lepszy od tych w podobnej cenie ? Do s6 edge+ przekonuje mnie wielkość (lubie duże telefony) oraz oryginalny kształt. Tak więc rozmiar tutaj też odgrywa ważną rolę. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Link to post
Share on other sites

Oba smartfony to najwyższa półka pod względem desingu, jakości zdjęć, wydajności i wykonania

 

Design to kwestia mocno subiektywna, jak dla mnie oba smartfony prezentują się bardzo elegancko i na swój sposób oryginalnie. W tej kwestii musisz zdecydować sam.

 

Jeżeli chodzi o jakość wykonywanych zdjęć to oba smartfony razem (+LG G4) wykonują najlepsze zdjęcia dzienne, a jedyna różnica w zasadzie to przetwarzanie tych zdjęć, czyli ewentualna tonacja kolorów itd. jeżeli natomiast chodzi o zdjęcia w gorszym oświetleniu, trudnych warunkach to Galaxy S6 Edge+ robi zdjęcia zdecydowanie bardziej doświetlone (f 1.9) i po prostu ładniejsze. 

 

Ponadto sytuacja wypada na korzyść Galaxy S6 Edge, ponieważ obiektyw w Xperii Z5 ma problemy i na fotografiach często lewa strona na zdjęciu jest rozmazana, możesz o tym poczytać na różnych forach od użytkowników tego telefonu czy w recenzjach, jak dla mnie kupując flagowy model takich wpadek się raczej nie spodziewam.

 

Wydajność - w tej kwestii Galaxy S6 Edge+ nie ma sobie równych zarówno jeżeli chodzi o kulturę pracy (niższe temperatury) jak i czystą wydajność jednordzeniową i wielerodzeniową. 

 

Wykonanie jest bardzo zbliżone - w obu telefonach jest szkło, chociaż Samsung precyzuje jakie to szkło i w Galaxy jest to Corning Gorilla Glass 4, natomiast Sony nie podaje takich informacji więc jest to pewna kwestia, która znów wzbudza kontrowersje. Ponadto w Xperii Z5 Sony dokonało krok w tył i rogi urządzenia są pokryte plastikiem, a nie aluminium.

 

Bateria mimo wszystko jest lepsza w Samsungu Galaxy S6 Edge+ i to dość znacznie.

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/15/samsung-galaxy-s6-edge-plus/battery/-728x314/gsmarena_002.jpghttp://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/15/sony-xperia-z5/battery/-728x314/gsmarena_002.jpg

 

W Sony Xperii Z5 wyświetlacz nie uległ zmianie w stosunku do poprzedniego modelu, a w Samsungu i to znacznie, ponieważ ekran w Galaxy S6 E+ charakteryzuje się większą rozdzielczością i jest wykonany w technologii Super AMOLED, jak dla mnie to zdecydowana przewaga, lecz możesz mieć inne odczucia i najlepiej gdybyś w sklepie porównał sobie jak to się prezentuje. 

 

Biorąc wszystkie powyższe argumenty pod uwagę, wydaje mi się, że Galaxy S6 Edge+ to smartfon po prostu bardziej kompletny. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Jak musisz tyle kasy wydać to nie lepiej iPhone? Za rok będzie wciąż coś warty. Te androidki tanieją tak że szkoda gadać.

 

A swoją drogą - musisz aż tyle wydawać?

 

Nie lepiej kupić sobie takiego Lenovo ZUK Z1 za 1500zł i mieć smartfona z genialną baterią? Długi czas działania i system odłączenia baterii w czasie przeładowania.

 

Albo Sony Xperia Z2 jak coś z nie-chińczyków.

 

Generalnie obecna generacja smartfonów niczym nie zadziwia. Przyrost realnej mocy na poziomie 10% kosztem skrócenia pracy na jednym ładowaniu.

 

Pomyśl o tych co ja zaproponowałem

Link to post
Share on other sites

Meizu PRO 5 64GB 

 

Procek Exynos 7420  z S6ki i Edga( w Antutu okolo 75000  punktów)

4GB ramu

64GB pamieci w technologii UFS 2.0 tak jak w s6ce + micro sd dp 128gb)

Ekran Full HD Super Amoled

Solidne wykonanie

 

Aparat ciut gorsze niz w S6cei G4. Ale na pewno  lepszy niż w Z5ce!!!!!

 

Czas pracy:

 

 http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/15/meizu-pro-5/review/battery/-728x314/gsmarena_001.jpg

 

 

Gdzie kupić?.. http://www.honorbuy.com/90-meizu-pro-5

 

Dostawa 2-5 dni DHLem do adresu w Polsce beż żadnego cła i podatku.


Koszt DHL to 39$ ale warto. Masz od razu w tym sklepie szkło hartowane za 3 dolca i etui również za 3 dolca.

Link to post
Share on other sites
 

Gdzie kupić?.. http://www.honorbuy.com/90-meizu-pro-5

 

Dostawa 2-5 dni DHLem do adresu w Polsce beż żadnego cła i podatku.

Przecież zamawiając przez DHL masz pewność, że zapłacisz cło/podatek.

 

Poza tym w razie jakiejś usterki czy też oddania smartfona na gwarancję chcesz wysyłać telefon do Chin ? Za takie pieniądze lepiej coś kupić tutaj w Polsce i mieć pewność. Sam jestem zwolennikiem kupowania chińskich marek, ale w tym przypadku to nie ma sensu. Poza tym wartość Meizu będzie spadała jeszcze szybciej niż Galaxy S6 Edge+ czy Xperii Z5. 

 

Jeżeli autor zdecydował się na wydanie takiej kwoty to chyba wie co robi. Proponowanie Lenovo ZUK Z1, mimo całej sympatii, to przejaw ignorancji, przecież Galaxy S6 Edge+ i Xperia Z5 to smartfony z zupełnie innej półki jakościowej i przede wszystkim pełne wsparcie w przypadku aktualizacji, ale też gwarancji itd. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Witam użytkuje samsunga galaxy s6 edge plus miałem też w ręce z5. Z czystem sumieniem polecam samsunga. Jest to niebo a ziemia. Plusy samsunga są takie: ma ekran krawędziowy, dostanie bardzo szybko nowe aktualizację, ma najlepszy aparat w smartfonie, szybko płynnie działa, posiada rewelacyjny skaner odciska palca. Minusy samsunga są takie iż strasznie się palcuje, nie założysz szkła na tel. który całkowicie zasłoni ekran. Plusy z5 ? nie wiem według mnie nie ma żadnych poza tym iż ma świetnie wykonane plecy. Oczywiście jest to szkło ALE matowe świetnie to wygląda. ahh zapomniał bym że samsung nie ma slota na kartę pamięci a z5 ma :)

Link to post
Share on other sites
Przecież zamawiając przez DHL masz pewność, że zapłacisz cło/podatek.

 

 

Telefon jest wysyłany   DHLem   z  magazynu w  Niemiec,a nie DHLem z Chin!

 

Telefon jest na stanie w Europie!

 

Proszę czytaj ze zrozumieniem!

Raczej Samsung dużo straci niż  taki Meizu! Samsung ma problem z aktualizacjami!!! Mój Note 3 nie dostanie Androida 6.0. Debilizm!

 

Autorze nie namawiam Cię  do kupna Meizu PRO 5!

 

Który z tych telefonów jest lepszy pod względem jakości wykonywanych zdjęć, wydajności oraz wykonania?

 

Bez gadania S6 Edge+ !

 

Z5 to skandal jeśli chodzi aparat. Wsadzają najgorsze bagno do swoich telefonów. Samsung posiada stabilizację optyczną. Kamera od Sony nawet blisko nie podejdzie do telefonu od Samsunga.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Więcej tych wykrzykników się nie dało?

Wysyłany z Europy co nie zmienia faktu, że w razie usterki nie ma tak łatwo jak np w przypadku Samsunga. Ja do serwisu mam 10 minut pieszo. Kilka razy zostawiałem w serwisie urządzenia i zawsze naprawa była szybka. W przypadku wysyłki do Chin to nie potrwa to tygodnia.

Co do sprzedaży to takiego urządzenia nie kupi byle kto i ktoś kto się nie zna więc może być problem ze sprzedażą.

Note 3 jest już niestety stary choć sprzętowo nadal dobry. Taka polityka firm. G2 prawdopodobnie też nie dostanie, Z1 itd a sprzętowo prawie to samo

Link to post
Share on other sites
Co do sprzedaży to takiego urządzenia nie kupi byle kto i ktoś kto się nie zna więc może być problem ze sprzedażą.

 

Nie po to go kupuję, żeby go sprzedać!

 

 Po za tym Samsung S6 po kilku miesiącach  laguje. Poczytaj tabletowo.pl

 

Ja już nie mówię o tym że Samsung strasznie traci w cenie. Ja po dwóch latach sprzedałem 5S 64GB za 1900 zł. A za ile sprzedam używanego Galaxy S6 64GB za dwa lata? Nie więcej niż za 1000 zł.

 

 

Autorze zastanów się nas Moto X Style. W saturnie za 1900 zł jest. 

 

Masz czysty android bez śmieciowych aplikacji

Niezły aparat

Solidne wykonanie

32GB + micro sd

Szybkie ładowanie

Ciągłe aktualizację systemu. Z samsungiem to porażka!

 

Jedyna dla mnie wadą było trochę kiepski czas pracy,ale szybkie ładowanie to rekompensuje po części.

 

 

W przypadku wysyłki do Chin to nie potrwa to tygodnia.

 

Masz 12 MC gwarancji.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Ale w końcu go sprzedasz i tak

W S6 wystąpił ten problem jak pamięć była całkowicie zapełniona a to chyba nie taki problem mieć 1gb miejsca wolnego

1900zł za 2 letni telefon zapłacić to trzeba mieć z głową i tylko dlatego żeby mieć jabłko na tyle

12msc nie w Polsce. Inne firmy mają 24 nie licząc apple i tutaj na miejscu

Link to post
Share on other sites

Galaxy S6 Edge+ nie będzie szybko taniał, ponieważ nie jest on w ofercie operatorów i ludzie, którzy przedłużają umowę nie będą go sprzedawać po niższej cenie jak to jest teraz i będzie w przyszłości.

 

Posiadam Galaxy S6 Edge od końca kwietnia i jakoś nie zauważyłem spadku płynności, telefon wciąż działa tak samo jak wtedy gdy włączyłem go po raz pierwszy.

Link to post
Share on other sites

Ale w końcu go sprzedasz i tak

W S6 wystąpił ten problem jak pamięć była całkowicie zapełniona a to chyba nie taki problem mieć 1gb miejsca wolnego

1900zł za 2 letni telefon zapłacić to trzeba mieć z głową i tylko dlatego żeby mieć jabłko na tyle

12msc nie w Polsce. Inne firmy mają 24 nie licząc apple i tutaj na miejscu

Miałeś jakikolwiek produkt od apple w ręce? Nie ma porównania nawet do tych zabaweczek z androidem. Sam tak uważałem że to głównie telefon do jakieś podbicia ego ale po nabyciu i porównaniu z nie jednym słabszym/mocniejszym androidem to tutaj nie ma co porównywać. Co do gwarancji jest ona 24msc jak np. bierzesz u operatora z tego co słyszałem.

Co do ceny 1900zł za 2latka I5S 64GB to musiał trafić na kogoś komu pieniądze z kieszeni wypadają bo z pewnością tyle wart nie był, ale mówiąc o cenie na 100% każdy smartfon z android/WPhone traci szybciej na wartości niż smartfon z ios.

Do 2.5K spokojnie można nabyć używany w perfect stanie I6S który moim zdaniem byłby tu strzałem 10/10, a bez szukania i taniej ok 2K możesz kupić I6 z gwarancją bez problemu dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

Jasne że miałem w ręce i nie ma już żadnej przepaści jak kiedyś gdy np 4 wyszła a był Galaxy S 1 generacji. Czym np teraz taki S6 ustępuje? Ekran i aparaty lepsze. Wykonanie co kto już woli ale obydwa bardzo dobre z przewagą wytrzymałości ekranu gorilla 4 generacji w S6. System działa świetnie.

I zgodze sie że nie tracą tak na cenie. To minus androida

I6s albo zwykła 6 z 16gb wbudowanej pamięci bez możliwości rozbudowy. Dla mnie to totalnie wyklucza taki telefon obojętnie od jakiego producenta by nie był. Wersja 64gb to znowu absurdalnie wyższa cena a 3 tysiące albo więcej bym nigdy nie zapłacił bo po co.

Link to post
Share on other sites
Przecież zamawiając przez DHL masz pewność, że zapłacisz cło/podatek.

 

Meizu PRO 5 juz  prawie  u mnie DHLem(dzwonił,że jedzie do mnie). Żadnego podatku lub cła nie musiałem płacić.

 

 Jedynie koszt kurierem to 40$. 

 

Ale paczka byłą nadana wczoraj we Włoszech, a dzisiaj jest już u mnie.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites
we Włoszech... na litość.

 

Pardon.  

Ja rozpakuję, to opiszę swoje pierwsze wrażenia.

Telefon dotarł. Wszystk ok.

 

Oprogramowanie działa na androidzie 5.1.

 

Telefon robi solidne wrażenie. Nakładka aż pływa!!!!! Ja mam wersję  64GB,więc w zestawie mam dokanałowe słuchawki.

 

Dźwięk fenomenalny!!!! 

 

http://iv.pl/images/47531659320305941338.jpeg

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...