Skocz do zawartości

Karta Grafiki


Recommended Posts

Sterownik Radeon Crimson 15.11

Jak w programie speedfan zmienię gpu fan speed na 0 to się wyłączają wentylatory ,ale bez tego będą się obracały na 250 obr./min

Zanim zainstalowałem asus gpu tweak miałem afterburnera i to samo 

Edytowane przez thehowl
Link to post
Share on other sites

A więc tak jak myślałem, te sterowniki mają błąd który wpływa na prędkość wentylatora oraz zegary karty, jeśli się podkręca. Było ostatnio o tym głośno. Zainstaluj najnowsze beta (15.11.1 z 11/30/2015) lub poprzednie.

Wysoce zalecane jest wyczyszczenie ze starych sterowników przy pomocy programu "display driver uninstaler"

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pobrałem Afterburnera i ustawiłem żeby wentylatory włączały się od 60 C i ... wszystko działa tak jak powinno a w programie od producenta (ASUS) takie rzeczy się dzieją. :roll:

 

Wracam po testach . Przeinstalowałem sterowniki amd i asus gpu tweak 2 i dalej to samo czyli: jak włącze system to normalnie wentylatory nie są włączone , chwilę pogram to się włączą . Wyłącze grę i to nadal pracują na 300 obr/min choć temp. karty to 38 C i według Asus gpu tweak co chwilę się wyłączają , a tak naprawdę (patrzyłem na kartę) wentylatory cały czas nieustannie pracują na tych 300 obr i się nie wyłączają . Pomocy! :( Dlaczego się poprostu nie wyłączą tylko cały czas działają?

Albo jak ustawię na własne ustawienie pracy to gdy karta się bardziej rozgrzeje to wentylatory włączają się na 1300 obr/min schładzania i się wyłączą i znowu temp. rośnie i się włączają i tak w kółko , pomocy ?

Edytowane przez thehowl
Link to post
Share on other sites

Na 99,9% aktualizacja biosu płyty głównej nic nie da. Jak już coś, to karty graficznej. Ale wydaje mi się, że problem jest natury programowej i winne są nowe sterowniki lub dodatkowe oprogramowanie którego używasz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odinstalowałem Gpu tweak , ale narazie zostawiłem sterowniki. W funkcji overdrive w panelu crimson już wentylatory podczas gry normalnie chłodzą ,ale po grze się nie wyłączą same tylko muszę przestawić na ręczne i ustawić 0 dać zastosuj i wtedy się zatrzymają i jak przestawię na auto to nie włączą się dopóki temp. nie wzrośnie . Czy da się ustawić aby automatycznie się same wyłączały ?  :?:


?
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...