Skocz do zawartości

Zestaw do 3500zł-ocena


Recommended Posts

Mam jeszcze pytanie, jak cena zestawu zmieniłaby się gdybym brał PC bez możliwości OC. Przeglądam teraz jakieś poradniki i posty na forum i nie wiem czy jako "zielony" w takich sprawach dam sobie z tym radę i czegoś nie spalę/popsuję;/ Po prostu dając tyle kasy za sprzęt nie chciałbym żeby przez głupotę stracic kupę kasy:P

 

Przeprasza, że tak marudzę i nie mogę się zdecydować. Ale wydając dwie miesięczne pensje na komputer chcę być pewny mojego wyboru.

 

I jeśli ktoś byłby tak dobry i dał link do zestawu bez możliwości OC w proponowanym przeze mnie budżecie 3,5k. Pewnie wtedy mógłbym od razu kupić dysk zwykły/SSD? 

Edytowane przez Almahid
Link to post
Share on other sites

O grafike nic sie nie bój, nie będziesz ruszać napięcia i będzie git jeśli się boisz (choć nie ma czego)

Bez zmiany napięcia powinna Ci pójść lekko na 1400mhz na rdzeniu, co da ładny boost klatek ;)

To jest kwestia przesunięcia 1-2 suwaków w prawo wg. uznania. 

Przy grafice zawsze jest możliwość OC, nie ma karty bez tego ^^

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

O grafike nic sie nie bój, nie będziesz ruszać napięcia i będzie git jeśli się boisz (choć nie ma czego)

 

Bez zmiany napięcia powinna Ci pójść lekko na 1400mhz na rdzeniu, co da ładny boost klatek ;)

 

To jest kwestia przesunięcia 1-2 suwaków w prawo wg. uznania. 

 

Przy grafice zawsze jest możliwość OC, nie ma karty bez tego ^^

A czy w GTX970 od EVEGA nie ma problemu z tym, że w chłodzeniu jedna z "miedzianych rurek"(nie wiem jak to sie dokładnie nazywa) nie dotyka rdzenia karty? I jaką lepszą pastę powinienem zamówić z zestawem?

 

I jak wygląda podkręcanie w takim razie procka? Może na nim powinienem zaoszczędzić? Naprawdę żeby dołożyć te 350zł do mojego budżetu 3500zł muszę się mocno zastanowić i poznać wszystkie opcje.

Edytowane przez Almahid
Link to post
Share on other sites

http://www.komputronik.pl/product/261146/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_970_4GB_SSC_GAMING_ACX_2_0.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

Tu masz wersje 3975 która jest pozbawiona tego "problemu". On tak na serio mało robił, kilka stopni więcej było.

Co do pasty, nałóż tam GELID GC Extreme i będzie gicior, bardzo dobra pasta za dobrą cene.

Procka podobnie, po prostu w BIOSie zmieniasz kilka wartości po czym je zapisujesz i już jest.
Jest to tylko troche bardziej skomplikowane ale generalnie banał.

Ja bym brał tego 4690K, bdb proc. Uwierz, że prędzej czy później podkręcisz go :D 
 

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zestaw wyglądałby tak: 
http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=69357 Z tym, że kartę graficzną zamówiłbym w komputroniku czyli -220zł(cięzko mi w to uwierzyć) co daje 3672zł i 41zł za pastę. Jutro postaram się podać jeszcze specyfikację mojego starego dysku(żebym był pewien, czy będzie kompatybilny ma ok. 4lata, a za 2-3 miesiące go wymienię).

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

Mój stary dysk ma złącze SATA II wię w niedalekiej przyszłości go wymienię i dokupię SSD. A jakby coś było nie tak to dokupię go na miejscu(nie przez internet).

 

Zabieram się za złożenie zamówienia. Bardzo prosiłbym o ostateczne sprawdzenie sprzętu. Czy RAM, płyta główna itp. jest ze sobą kompatybilne:
http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=69357 

 

Oraz czy ta karta niczym nie odstępuje tej z esc.pl ponieważ jest o 220zł tańsza :o
http://www.komputronik.pl/product/261146/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_970_4GB_SSC_GAMING_ACX_2_0.html 

a może powinenem dołożyć 90zł do wersji FTW:
http://www.komputronik.pl/product/244683/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_GTX_970_4GB_FTW_GAMING.html

 

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za szybką, fachową i tak liczną pomoc.

Link to post
Share on other sites

A skąd ten Giguś w zestawie ? Ta wersja FTW jest warta swojej ceny. Nie wiem jednak czy będziesz miał chłodzenie półpasywne na start. Być może czeka Cię flash biosu karty na starcie. 

Niestety nie rozumiem o czym mówisz z tym flashem biosu oraz chłodzeniem pólpasywnym. Co więc powinienem wybrać zamiast tej płyty głównej?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale nie powinienem mieć problemu z "naprawieniem" tego problemu? Czy może lepiej wybrać inna kartę jeżeli kompletnie sią na tym nie znam-chociaż w poradniku wygląda to na banalne. 

 

Z97 G43 wystarczy żebym za jakiś czas mógł lekko podkręcić sprzęt?

 

No i niestety ale nadal nie wiem o co chodzi z flashem BIOS'u a zabrzmiało to groźnie :D

Link to post
Share on other sites

Flash biosu, czyli to co podałem Ci wyżej. Chcąc poprawić chłodzenie w modelu GTX 970 EVGA, będziesz musiał wgrać nowy bios na kartę. W tej samej cenie masz Asus StriX z backplatem i dobrym, półpasywnym chłodzeniem na start

 

MSI Z97 G43 spokojnie wystarczy do OC 4690K

Link to post
Share on other sites

Czyli ten model? http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=63181

 

Wcześniej był on polecany przez jednego z użytkowników. Jednak zdecydowałem się na EVGA ze względu na lepszy serwis. Jednak nie widzę zbyt wielu złych komentarzy na temat serwisu asusa, a EVGA jest podobno bardzo głośna w porównaniu do konkurencji. Chyba rzeczywiście wezmę ASUS'a. Zresztą mogę wtedy kupić wszystko w jednym sklepie esc.pl. 

 

Opcja ze złożeniem jest w miarę bezpieczna? Czy lepiej zrobić to samemu w domu? Pracuję w branży kurierskiej i wiem jak postępuje się z paczkami, chyba jednak wolę wszystko w oryginalnych opakowaniach i złożyć to samemu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...