Skocz do zawartości

Zestaw do 3500zł-ocena


Recommended Posts

Cześć, w przeciągu najbliższych kilku dni będę zamawiał zestaw w serwisie esc.pl. Póki co nigdy nie interesowałem się podkręcaniem sprzętu. Myślę, że jednak warto mieć w tym temacie jakieś pole do manewru i jak to piszecie na forum "nie podkręcać GTX 970 to grzech". Dlatego zdecydowałem się na sprzęt z możliwością OC(możliwe, że po dogłębnym zbadaniu tematu i jeżeli jest to możliwe dla zwykłego użytkownika i w miarę bezpieczne, pobawię się w podkręcanie)

Edytowane przez Almahid
Link to post
Share on other sites

Jedyne co widzę do wymiany to RAM z jednej kości 8GB na 2x4GB (konieczne ze względu na to, że płyta główna nie obsłuży tylko jednej kości):  Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black.

 

EDIT: W związku z tym, że jeszcze jest trochę pieniędzy w budżecie to wybrałbym tą kartę graficzną:

 Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II OC 4GB DDR5 256Bit

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

dobra płyta główna pod 4690k do koszt około 500zł, sam procesor to kosztuje jakieś 1080zł z tego co widziałem. Tak na oko odejdzie na kościach RAM, bo schodzisz z DDR4 do skylake na DDR3.


Oraz chłodzenie dodatkowe jeżeli od razu będziesz podkręcać to koszt około 150zł za SPC Fortis 3 albo Grandis.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem wyżej, za podkręcanie póki co nie będę się zabierał. Po pierwsze nie wiem czy niesie to za sobą jakieś konsekwencje i na ile jest to bezpieczne dla sprzętu. Trochę mi zajmie zanim się konkretnie doedukuję. Zresztą myślę, że podręcanie będzie późniejszym etapem jak PC zacznie mocno wymiękać. Chłodzenie w takim wypadku może poczekać. Dochodzi więc koszt CPU ok. 180zł oraz 150 na płycie.

 

Płyta: http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=61358 (morele tańsza o 31zł)

Procek: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690k-socket-lga1150-64bit-do-3-9-ghz-88w-cache-6mb-box-bx80646i54690k-647918/ (nie widzę takiego na esc.pl ;/)
RAM: http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=63044 (Na morelach RAM jest tańszy o 30zł)

 

Może powinienem zebrać cały sprzęt na morelach? W sumie to bez różnicy czy kupię na esc czy morele.

Link to post
Share on other sites

 

 

dobra płyta np z97 g43 za 399 zł

Dobra płyta na której chcesz zrobić dobre OC kosztuje ok 500zł, a nie najtańszy model z chipsetem Z97. 

 

 

W sumie to bez różnicy czy kupię na esc czy morele.

Przy obecnych cenach na esc.pl może być taniej- musisz porównać wybrane części bo i tu i tu masz montaż za pół darmo.


MOBO:  MSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/ 

CPU:  Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

RAM:  Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

Link to post
Share on other sites
Z97 G43 to dobra płyta pod OC, bez zbędnych bajerów.

Jednak nadal jestem coś niepewny co do tej płyty :P Jeżeli już miałbym w niższej cenie coś polecić to AsRock Pro4. 

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Czy biorąc kartę ASUS'a nie przepłacam za markę?

Nie, to dobra karta,

Jeśli chcesz taniej to obudowa za Z3 i płyta na z97 g43

Jednak nadal jestem coś niepewny co do tej płyty :P Jeżeli już miałbym w niższej cenie coś polecić to AsRock Pro4. 

Według Ciebie, jaka jest sensowna płyta na z97, w przystępnej cenie? :)

Link to post
Share on other sites

Chyba nie ma sensu oszczędzać 40zł na obudowie, zresztą m35 bardziej mi się podoba, a komputer stoi na widoku. Chyba, że np. Z3 ma jakąś przewagę.

Teraz pozostała kwestia płyty głównej z97 g43 czy droższa z97x gaming 3. Ale chyba jednak dołożę do z97x gaming 3 żeby mieć pewność. To też różnica 90zł z tym, że nie wiem jakie ma plusy;/

Edytowane przez Almahid
Link to post
Share on other sites

Nie, nie mam zamiaru kręcić. Dopiero gdy zmienię chłodzenie, chciałem wykorzystać cały budżet do maksimum, a dysk + cooler dokupić za jakieś 2-3 miesiące.

 

Dzięki wielkie za pomoc. Jutro zamawiam zestaw, poczekam jeszcze kilkanaście godzin może ktoś wniesie jakieś uwagi. Ale myslę, że teraz wszystko jest już OK.

 

Aha, jeszcze jedno bo dopiero teraz zauważyłem, że są dwie różne: jaka jest różnica między z97x a z97?

Edytowane przez Almahid
Link to post
Share on other sites

Nie, już wszystko jest ok. Możesz spokojnie zamawiać.

Ew. jak Ci się spodoba możesz zobaczyć R1 - wyciszona jednostka.

Ok. Dziękuję bardzo. 

 

A któraś z tych dwóch(R1 M35) ma jakąś przewagę(lepsza wentylacja np.?) bo obie są dosyć ciekawe. W R1 podoba mi się ta prowadnica na kartę graficzną-w kompie mojego brata karta wygląda jakby miała się zaraz złamać. Obawiam się jednak, że R1 ma gorszą wentylację.

Edytowane przez Almahid
Link to post
Share on other sites

 

 

A któraś z tych dwóch(R1 M35) ma jakąś przewagę(lepsza wentylacja np.?) bo obie są dosyć ciekawe.

 

R1 wycisza zestaw dzięki czemu jeżeli stoi blisko powinien być ledwie słyszalny, a M35 w związku z tym, że nie jest wyciszony ma kratki z przodu ma lepszą wentylację.

Link to post
Share on other sites

R1 wycisza zestaw dzięki czemu jeżeli stoi blisko powinien być ledwie słyszalny, a M35 w związku z tym, że nie jest wyciszony ma kratki z przodu ma lepszą wentylację.

 

Czyli biorąc pod uwagę to, że w przyszłości będę chciał coś podkręcać powinienem wybrać M35

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...