Skocz do zawartości

Msi GeForce gtx 970 oc, kilka pytań.


Recommended Posts

Witam mam pytanie odnosnie tej karty graficznej www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-oc-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-gtx-970-4gd5t-oc-694685/ czy ta wersja różni sie bardzo od wersji innych producentów pod względem wydajności, czy tez za dużej różnicy nie odczuje ? Jak z kulturą pracy i temperaturami ? 


Pomoże ktoś ?

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

No bo już ktoś mi polecił tę kartę, i chciałem się upewnić czy dobrze zrobiłem że akurat ten model zamówiłem. Eh jakoś już przeżyję z tą kartą, dzięki. A na drugi raz zanim coś zamówię to przeczytam recenzje albo coś w tym stylu, żeby ktoś mi znów jakiegoś syfu nie polecił, pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

Już za późno na anulowanie bo kartę dostałem, czekam jeszcze na procesor i zlepie sobie Pc. O ile wydajnościowo nie będzie się różniła od innych gtx970 to do reszty się dostosuje. Mam gdzieś czy temperatura karty będzie o parę stopni wyższa czy niższa, aby nie działała jak odkurzacz :], Pytanie odnośnie karty zadałem z ciekawości, bo zastanawiam się czy można wydajniej za tę cenę, Dzięki za pomoc i mam jeszcze tylko jedno pytanie, czy w jakiś sposób mogę u MSI przedłużyć gwarancję na tę kartę poprzez rejestrację lub coś takiego ?

Link to post
Share on other sites

Ja mam właśnie tą kartę i co prawda nie mam porównania do innych 970, ale jak dla mnie to bardzo fajna karta.

Podkręca się do ciut ponad 1500 mhz przy max temperaturze 76 stopni. Jest wtedy głośniej niż przy przeglądaniu netu ale wciąż na tyle cicho, że gram sobie wieczorem po cichu i szum wiatraków wcale nie przeszkadza.

Karta siedzi w Zalman z3 plus gdzie są 4 dodatkowe wiatraki więc może to też trochę wspomaga ?

Wiadomo, każdy chwali swoje, ale w tym wypadku naprawdę jestem zadowolony i myślę że autor tematu też będzie.

Link to post
Share on other sites

No bo już ktoś mi polecił tę kartę, i chciałem się upewnić czy dobrze zrobiłem że akurat ten model zamówiłem. Eh jakoś już przeżyję z tą kartą, dzięki. A na drugi raz zanim coś zamówię to przeczytam recenzje albo coś w tym stylu, żeby ktoś mi znów jakiegoś syfu nie polecił, pozdrawiam.

Jeżeli zamawiałeś przez neta to masz prawo zwrócić bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni.
Link to post
Share on other sites

MSI w wersji Gaming jest rewelacyjna ale ta to przybiedzona i głośnawa, jak możesz to wymień na MSI Gaming albo Asusa Strix, obie są bardzo ciche, Gigabyte G1 ciut lepiej się kręci ale niema trybu półpasywnego i jest głosniejszy.

Edytowane przez ManiakXT
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszystkie propozycje ale jednak nie będę już nic oddawał czy zmieniał, wystarczy mi taka karta jaka jest :] Co do procesora tu jeszcze mogę coś zmienić, zamierzam wsadzić i5-2500 nie potrzebuje k bo płyta i tak słaba asrock h61m-ge i tu pytanie czy lepiej już inwestować w lga 1150, tylko takiego procesora nie wsadzę raczej do tej płyty głównej tak ? Mowa oczywiście o używanym procesorze. I czy z kolei taki i5-2500 da sobie rade w przyszłości z mocniejszymi kartami graficznymi np gtx 980 i wyżej. ?

Link to post
Share on other sites

Podkręcony 2500k ma wydajność stockowego 4690/k. Jak już masz zostać na starej platformie to lepiej wstawić 2600k który na dziś jest ciągle niezły. Tak czy inaczej 2500 za bardzo przyszłościowy już nie jest, już dzisiaj nie zapewnia 970/980 pełnego rozwinięcia skrzydeł, w produkcjach które bardziej siedzą na cpu odstaje od 4690k albo broadwella. Nowa architektura i zestawy instrukcji robią swoje.

Edytowane przez ManiakXT
Link to post
Share on other sites

Czyli na teraz i5-2500 wystarczy ale lepiej było by zainwestować w nową podstawię tak ? Co powiesz o takim połączeniu czy wystarczy mi na jakiś czas, no i czy da sobie radę z lepszymi kartami graficznymi ? Czy są może jakieś tańsze procki z tej serii i5 o podobnej wydajności ?

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-a-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-dvi-d-sub-matx-767360/

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...