Skocz do zawartości

Malowanie K58 - pytania


Recommended Posts

Siemka wszystkim, mam takie pytanie, chcialbym na mikolaja(swieta?) zrobic taki prezent i zmodowac troszke obudowe.

Chcialbym tyl pomalowac na czarno a srodek na zielono :), konkretnie cos yellowgreen/nvidia

 

Na szybko zrobilem taki "szkic" ale sie nie smiac :) :ciekawy:

http://img6.imageshack.us/img6/7241/lan10.jpg

 

ogolnie chcialbym uzyskac bardzo podobny efekt do tego, tyle ze wolalbym matowy zielony.

http://www.youtube.com/watch?v=GDevET0aIbk

 

jest pare pytan na ktore chcialbym zebyscie pomogli mi znalesc odpowiedz.

- jakiej firmy lakier wziasc? - montana/motip? / moze w puszce i samemu malowac pistoletem?

 

- od czego zaczac? zmatowienie starej warsty? czy tylko przeczyszczenie wszystkiego rozpuszczalnikiem?

 

- ile warstw 3 wystarczy? (wydaje mi sie ze to zalezy od koloru ) - jak dlugo trzeba odczekac ? tyle co pisze na puszce czy dluzej? - chcialbym zeby glupie zarysowanie nie powodowalo ze odrazu widac orginalny kolor

 

- narazie okna nie chce wycinac bo komp stoi pod biurkiem, ale wlasnie zamarzylo mi sie malowanie :)

 

- docelowo chcialbym jeszcze wewalic 2 katody w srodku (góra i dól), ktore mialy by sluzyc raczej do podswietlenie tylko wtedy gdy cos chce sprawdzic(poziom kurzu :) i tak czasem gdyby zachcialo mi sie napatrzec:D)

 

- myslalem zeby top noctuy na czarno psiknac a znaczek zostawic(sam kontur).

 

- jaki kolor? Podoba mi sie taka zelen ewentualnie troszke inny odcien - toxic green - albo odcien który ma zielony gallardo?:lol::D - verde ithaca czy jakos tak.

A jak nie to wsciekly pomarancz ;) murcielago - Arancio Ishtar

 

Jak nie wybiore nic ciekawego i zywego to pozostanie mi kolor cyclone i asusa czyli ciemny brązowy - ale jaki to odcien to nie mam pojecia,

 

Prosze was poradzcie cos bo wybór ciężki

Link to post
Share on other sites

Spróbuj lakierów samochodowych Lechler (w sklepie z lakierami samochodowymi komputerowo dobiorą Ci kolor jaki będziesz chciał) i maluj sam, jeśli masz taką możliwość i umiejętności :menda: to oczywiście pistoletem. Koniecznie zmatowienie starej warstwy i czyszczenie rozpuszczalnikiem, nie śpiesz się im porządniej to zrobisz tym lepszy będzie efekt końcowy :[ to ile będziesz musiał warstw nałożyć i jak długo czekać będzie zależało od krycia, będziesz widział ale mi się wydaje, że 2 warstwy powinny styknąć. Stosuj się do zaleceń na opakowaniu ewentualnie zapytaj w sklepie o czas schnięcia, po którym można kolejną warstwę nałożyć. Jeśli będziesz chciał zrobić efekt metalic to też jest inny czas schnięcia dla przezroczystego lakieru. Jeśli Twoją obudowę da się rozebrać na kawałki to zrób to, nie będzie wtedy problemu z dotarciem w zakamarki, jeśli obudowa jest nitowana, a posiadasz nitownicę to możesz stare rozciąć i złożysz na nowo jeśli Ci się chce :D a co do koloru to nie doradzam, bo to kwestia indywidualna ;)

Link to post
Share on other sites

no wlasnie chcialbym jak najbardziej matowy, nie chce siecacego sie jak psu ja.. lakieru, najbardziej by mi pasowal bezbarwny lakier matowy, ale takiego nie ma chyba;/

no nic najwyzej jakis metalic pojdzie i tyle :menda:

obczailem tego lechlera i zwatpilem, bo nawet nie wiem ile trzeba bedzie tej farby, jak zobaczylem 250zl za 2l(+ podklad i rozpuszczalnik) to padlem, no ale mi by wiecej jak 400ml nie trzeba chyba?, tyle ze 2 kolory by trzeba;/

ale wyczytalem przynajmniej ze przy podczerwieni w pol godziny spokojnie zaschnie a zostawiajac go zeby sam wysechl to do 4h.

 

nitownice mam, ale znajac swoje szczescie i majac juz male doswiadczenie w rozwiertywaniu nitow i ilosci polamanych wiertel to jakos mi sie to nie widzi, ewentualnie tylko koszyk 5,25 bo tylko 4 nity chyba.

 

Zna ktos moze gdzie w rzeszowie moglbym dostac na zamowienie lakier z mieszalnika? - w sumie niby jest kilka firm ale nie znam ich opinii;/

Jeszcze sie porozgladam za proszkowym, bo w sumie taki efekt mnie interesuje, ale cena...

Link to post
Share on other sites

Dostaniesz normalnie kolor matowy, z tym nie ma problemu, ja tylko mówiłem jakbyś chciał metalic zrobić to potrzebny jest jeszcze bezbarwny lakier. Wiem, że lakiery samochodowe są drogie i nie wiem czy kupno gotowej obudowy się bardziej nie opłaci :menda: ale jak pomalujesz byle czym to będą się robić odpryski. Co do lakieru proszkowego to nie zrobisz tego bo ten typ lakieru jest nakładany elektrostatycznie, a później wypiekany w piecu w wysokiej temperaturze. Co do sklepu to jakikolwiek sprzedający lakiery samochodowe, ważny jest sam lakier mniej sklep :[

Link to post
Share on other sites

kupno budy odpada bo nic lepszego nie kupie oraz nic lepszego mi nie potrzebne,

Wiadomo mozna wziasc CM 692 nvidia editon albo haf, ale dla mnie sa za swiecace, no i to jest gotowiec. Zero pracy w nia wlozone. A za farbe nie wyjdzie raczej wiecej niz 30-40zl - 2 kolory, no i radosc z fajnego wygladu :menda:

W samodzielnym malowaniu najbardziej sie wlasnie boje zacieków i odbrysków, a jak sie zrobi pajecza siec to wogole masakra.

Najgorsze jest to ze jedyne miejsca gdzie bede mial moziwosc malowac i zostawic do wyschniecia sa narazone na kurz;/

 

Czy podgrzanie obudowy do powiedzmy 35-40 stopni przyspieszy wysychanie farby?

slyszalem gdzies ale nie wiem czy to prawda ze farba do cieplego lepiej sie klei no i szybko paruje rozpuszczalnik.

Link to post
Share on other sites

Myslalem prądem - ale po namysle to glupi pomysl i trzeba by bylo duuuzej ilosci energii.

Mam taki dosc duzy piec do pieczenia chleba, i jak sie w środku napali to na zewnatrz czuc promieniowanie cieplne - za dlugo sie nie wyrzyma :menda: - i mozna by bude kolo tego pieca postawic do nagrzania, ale tak by ją zaden dym nie dosięgł i taką cieplutka malowac - przynajmniej pierwsza warstwe.

Ewentualnie moglbym jakies male pomieszczenie nagrzac piecykiem do 30 stopni i tak malowac (ale jak tu w oparach wytrzymac;/)

 

Takie pytanko do malarzy:

Czytalem o lakierowaniu bazą to warstwy kladzie sie szybko zanim farba calkiem zaschnie, wiec odrazu po pierwszej warstwie laduje sie kolejna,

A jak to w przypadku akrylu? Jak wyczaic kiedy nakladac kolejna warstwe? - paluchami ciapal przeciez nie bede - patrzec na połysk czy cos?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...